Επίδειξη 28 Οκτωβρίου 2012 F-16 Demo στην παραλία

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #34775 από k2r2
Όπως ακριβώς τα λέει ο φίλος jnet. Δυστυχώς με όσα έχουμε δει να γίνονται τα τελευταία χρόνια στην πολύπαθη χώρα μας είμαι υποψιασμένος σε κάθετι που γίνεται ιδιαίτερα παραμονές υπογραφής συμφωνιών που δεσμεύουν ολόκληρες γενιές. Πλέον καλοί μου φίλοι πιστεύω πως τπτ δεν γίνεται τυχαία.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #34780 από stergiosbik
Δεν ειναι ακριβως ετσι Γιωργο.
Δηλ. να καταργησουν κ τις ασκησεις με αυτη τη λογικη.
Υπαρχουν παααααρα πολλα χρηματα να κοψουν απο αλλες σπαταλες του δημοσιου παρα απο αυτα.
Μην ξεχνας οτι το αξιομαχο ενος στρατου εξαρταται κατα κυριο λογο απο τις ασκησεις.
Αλλωστε απο αυτες κ την εξυπναδα κ ιδιοσυγκρασια των πιλοτων μας ερχονται συνεχως οι επαινοι για τα θεαματικα αποτελεσματα που επιτυγχανουν.
Δεν ειναι τυχαιο οτι θεωρουνται οτι ειναι μεσα στους 2-3 κορυφαιους πιλοτους στον κοσμο.
Να εξαφανιστουν οι μιζες στους εξοπλισμους,οι περιττες σπαταλες κτλ αλλα οι ασκησεις οχι!
Εξαλλου κ αυτες οι επιδειξεις εχουν εμμεσα καποιο σκοπο.
Μη νομιζεις οτι οι απεναντι δεν βλεπουν(περα απο το τι νοιωθουν καθημερινα στα οπισθια τους στο Αιγαιο ;) )!
Σαφως οι καιροι ειναι δυσκολοι κ παντου πρεπει να ξοδευουμε σαν κρατος με πολλη συνεση αλλα στην ασφαλεια οπως κ στην υγεια κ παιδεια πρεπει να ξοδευουμε κατι παραπανω κ κυριως εξυπνα!

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": papg, jps

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #34789 από mastoras
Οι στρατιωτικές παρελάσεις Γιώργο και υπόλοιποι φίλοι μου, δεν είναι "άρτος" και "θέαμα" ......είναι επιτακτική ανάγκη για επίδειξη δύναμης και ισχύος. ;)

Έχουν βέβαια και το χρώμα του εορτασμού τιμώντας την ένδοξη στρατιωτική ιστορίας μας, αλλά όπως προείπα ο σκοπός είναι άλλος. :)

Δεν νομίζω να φταίμε εμείς, η να δώσαμε ποτέ δικαίωμα για να μας εχθρεύονται οι γείτονες μας ? Και δεν φταίμε σε τίποτα εάν έτυχε να έχουμε κακούς γείτονες.

Ρωτήστε τους ακρίτες Νησιώτες πόσο προκλητικό είναι να βλέπουν τούρκικα μαχητικά επάνω από κεφάλια τους. Εμείς εδώ στην ασφάλεια της ενδοχώρας έχουμε την πολυτέλεια να διατηρούμε ότι απόψεις θέλουμε........

ΟΧΙ .........μην μπερδεύουμε την οικονομική κρίση με τον στρατό και την ασφάλεια της χώρας....προς θεού κάνουμε μεγάλο λάθος !!!! :(

Διαμαρτυρία πολιτών για την οικονομική εξαθλίωση της χώρας στην στρατιωτική παρέλαση :ohmy: Αν είναι δυνατόν !!!! :ohmy:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by mastoras.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stergiosbik, papg, jps, leon1566

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #34792 από Τάκης
Προφανώς το τσίρκο διαχρονικά ικανοποιεί κάποιες ανάγκες. Στην προκειμένη περίπτωση είναι κάτι παραπάνω και απευθύνεται αφενός στην εμψύχωση κάποιων βαρεμένων στρατόκαυλων μιλιταριστών, που βλέπουν πουλάκια (αετούς εν προκειμένω) και αφετέρου στον εντυπωσιασμό κάποιων άλλων, γενικά σε ανθρώπους χαμηλού πνευματικού επιπέδου. Που θεωρούν ότι με κάποια σύγχρονα πανάκριβα όπλα, που όμως διαθέτουν και οι απέναντι, αποκτούμε ισχύ και γινόμαστε κάτι. Αγνοούν βέβαια ότι οι λαοί και μόνο αυτοί γράφουν ιστορία και όχι τα όπλα. Ήταν μάλλον πιτσιρίκια όταν η υπερδύναμη με τα υπερσύγχρονα όπλα έφευγε ηττημένη από τους ξυπόλητους του Βιετνάμ.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Τάκης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #34795 από KERBEROS
Δε μίλησε κανείς για ασκήσεις ούτε για παρελάσεις, οι οποίες -άποψή μου- και πάλι για λόγους οικονομίας σε μια χώρα που καταρρέει θα μπορούσαν να είναι μόνο πεζοπόρες και μάλιστα πολύ εντυπωσιακές.
Επιδείξεις αεροπορικές ή αρμάτων ή ό,τι άλλου μηχανοκίνητου είναι περιττές.
Ακόμη και τα 230.000 ευρώ, που θα στοιχίσει αυτή η παρέλαση είναι πολλά.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #34797 από mastoras
Φίλε μου Τάκη, ούτε στρατόκαυλος είμαι, ούτε έχω ακροδεξιές ιδέες, ούτε καν ενδιαφέρομαι για τα πολιτικά, κομματικά και άλλες αηδίες που τροφοδοτούν μίση και διχάζουν ανθρώπους.

Ισως για τα δικά σου ιδανικά και πιστεύω, εγώ να είμαι χαμηλού επιπέδου, αλλά ξέρει κάτι ;)

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ



Κάνε τον κόπο και δες όλο το φωτογραφικό υλικό του βίντεο, βάλε off στον ήχο.

Καλό βράδυ ....και φιλικά πάντα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": papg, plaintiff

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.085 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ