Συζήτηση μελών για την τιμή του pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21404 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Συζήτηση μελών για την τιμή του pellet

.Η τιμή τους απο 20-40 ευρώ ο τόνος

Δεν υπάρχει εργοστάσιο που θα χαρίσει σε κάποιον "αντιπρόσωπο" 20-40€.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21408 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Συζήτηση μελών για την τιμή του pellet

giogud έγραψε:

.Η τιμή τους απο 20-40 ευρώ ο τόνος

Δεν υπάρχει εργοστάσιο που θα χαρίσει σε κάποιον "αντιπρόσωπο" 20-40€.


Τοτε δεν μένει παρά ο συμφορουμίτης ABIENTES αν μπορεί να μάθει το ονομα του εργοστασίου. Αλλά μπορεί να ψευδονταν και ο έμπορος που του τα είπε και τουλάχιστον αυτό το εργοστάσιο να μη το κάνει.

Από την αλλη Γιώργο αν παω εγώ σε ενα εργοστάσιο ρωτησω ποσο δουλέυει Ελλάδα και μου πεί ελάχιστα. Και του πω: στείλε 10000 τοννους - θα στο κανω εγώ το προιόν πασίγνωστο τους λες - και στο συμβόλαιο ζητας να γραφει οτι οταν τους ζητάει καποιος από ελλάδα να πουλάνε +20€ και μου τα στέλνεις. Λες να μην δεχτεί???? ;)

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21409 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Συζήτηση μελών για την τιμή του pellet

jnet έγραψε:

giogud έγραψε:

.Η τιμή τους απο 20-40 ευρώ ο τόνος

Δεν υπάρχει εργοστάσιο που θα χαρίσει σε κάποιον "αντιπρόσωπο" 20-40€.


Τοτε δεν μένει παρά ο συμφορουμίτης ABIENTES αν μπορεί να μάθει το ονομα του εργοστασίου. Αλλά μπορεί να ψευδονταν και ο έμπορος που του τα είπε και τουλάχιστον αυτό το εργοστάσιο να μη το κάνει.

Από την αλλη Γιώργο αν παω εγώ σε ενα εργοστάσιο ρωτησω ποσο δουλέυει Ελλάδα και μου πεί ελάχιστα. Και του πω: στείλε 10000 τοννους - θα στο κανω εγώ το προιόν πασίγνωστο τους λες - και στο συμβόλαιο ζητας να γραφει οτι οταν τους ζητάει καποιος από ελλάδα να πουλάνε +20€ και μου τα στέλνεις. Λες να μην δεχτεί???? ;)


Δεν υπάρχουν πλέον τέτοια εργοστάσια. Άγνωστα δηλαδή. Οι εγγυητικές που τυχών δόθηκαν ήταν τέτοιου ύψους που συνέφερε να σπάσουν. Τα συμβόλαια είναι συνήθως μικρής διάρκειας.
Το μόνο σίγουρο όμως από την άλλη, είναι όσοι χρειάζονται 1-2 φορτηγά τον μήνα, μέσα στον χειμώνα, να μην τους παραδίνουν τα εργοστάσια. Θα εξυπηρετήσουν τους μεγάλους πελάτες.

Και από που θα ξέρει ο "αντιπρόσωπος" πόσα πούλησε το εργοστάσιο σε κάποιον τρίτο;
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by giogud.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21411 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Συζήτηση μελών για την τιμή του pellet

giogud έγραψε:
Και από που θα ξέρει ο "αντιπρόσωπος" πόσα πούλησε το εργοστάσιο σε κάποιον τρίτο;


Δεν χρειαζεται να το ξέρει αν εχει ρήτρα στο συμβόλαιο οτι αν βρεί καποιον θα πληρώνει 200 για καθε τόνο αντί για 20, θα το σκεφτεί πολύ το εργοστάσιο.

Πάντως θα μπορουσε να υπάρξει μια και καθε χρόνο φτιαχνονται αρκετά νεα εργοστάσια στις γείτονες χώρες.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21413 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Συζήτηση μελών για την τιμή του pellet
Εγώ για όποιο συμβόλαιο ήξερα, έμαθα ότι μετά έσπασαν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21425 από AMBIENTES
Θα ήθελα να διευκρυνίσω ότι με τον όρο "αντιπρόσωποι"δεν εννοώ κάποιους που φέρνουν αποκλειστικά μια συγκεκριμένη μάρκα πέλλετ και έχουν κάνει πιθανα συμβόλαια με κάποιο εργοστάσιο, αλλά άτομα που μπορεί να έχουν ένα γραφείο και να κάνουνε αυτή τη δουλειά.Από τα ονόματα που μου είπαν αν ισχυουν τα 2 μου είναι ακουστά.Εγώ αυτά τα ανέφερα για να διαβάσουν και οι υπόλοιποι πως λειτουργούν κάποια πράγματα στην Ελλάδα και με τα προβλήματά της,τους φόρους,τα χαράτσια έχουν οι πολίτες της και τα κοράκια και κάθε λογής αρπαχτικό να περιμένει να στα πάρει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ