Συζήτηση και απόψεις για τις προσφορές για την Ομαδική Αγορά Pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #13161 από giogud
Τα χαρακτηριστικά που αναγράφει στην σακούλα του και το εργοστάσια (60000 τόνων) είναι din plus
Στάχτη 0,4%, υγρασία 7% και θερμογόνος δύναμη 5,4kw. Το προϊόν είναι δοκιμασμένο στην Ελληνική αγορά χωρίς να έχει ακουστεί ποτέ κάτι αρνητικό.
Καληνύχτα :ohmy: :ohmy: :ohmy:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #13162 από sugarboy

giogud έγραψε: Τα χαρακτηριστικά που αναγράφει στην σακούλα του και το εργοστάσια (60000 τόνων) είναι din plus
Στάχτη 0,4%, υγρασία 7% και θερμογόνος δύναμη 5,4kw. Το προϊόν είναι δοκιμασμένο στην Ελληνική αγορά χωρίς να έχει ακουστεί ποτέ κάτι αρνητικό.
Καληνύχτα :ohmy: :ohmy: :ohmy:



Χαχαχαχα μου έφταξες το βρράδυ!!!!

Ρε είμαστε σοβαροί?!!!! Να σου πω..... στο βιετναμ έχει ενα εργοστάσιο 140000 τόνων που βγάζει πέλλετ απο μπαμπού και είναι και εκείνο dinplus..... είναι δοκιμασμένο και δεν ακούστηκε ποτε τίποτε κακό στην αγορά της Μαλαισίας!!!

Τελικά ρε γκούντ..... ΠΟΛΥ σοφή η παροιμία!!!!

Αντε καληνύχτα μας!!!! :woohoo:

AMECO, BIOENERGYPOINT, SAVA, SCHWEIGHOFER

Μην πατάς το (-), θα βραχεί το πέλλετ σου και θα καεί η αντίσταση απο τον καυστήρα σου! ;)

---ΔΕΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΠΟΛΥ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΘΑ ΤΣΑΚΙΖΩ ΚΟΚΚΑΛΑ---
PRIMUS INTER PARES

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν - 12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #13163 από giogud
Η μεταφορά των τελευταίων Post είναι αναγκαία πιστεύω ώστε να διατηρηθεί ένα επίπεδο. Δηλαδή το πέλλετ που σακούλιασες σε μια βιοτεχνία στην Βουλγαρία, από που και ως που είχε τις συγκεκριμένες προδιαγραφές; Και ποιος εγγυάται οτι το προϊόν που παράγει είναι ίδιων προδιαγραφών με αυτό που πιστοποιήθηκε;
Τουλάχιστον αυτό το πέλλετ έχει την εγγύηση 2 εργοστασίων. Και του "MAKH" και τoυ Proggeto.

Και ζητώ συγνώμη από τους αναγνώστες, αλλά μέχρι ο admin να μεταφέρει ή να διαγράψει τα συγκεκριμένα post, είμαι υποχρεωμένος να απαντάω στις συκοφαντίες.
Last edit: 12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν by giogud.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν - 12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #13167 από sugarboy
(πάντως μπράβο.... βλέπω το ξενυχτάς.... στις επάλξεις.....)




Βρεεεε κατεργαράααακο!......

ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΓΡΑΜΜΑΤΟΣ (Όπως δήλωσες σε άλλο πόστ) είσαι και ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟΣ!!!!

ΠΟΥ ΕΙΔΕΣ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΩ/ΣΥΚΟΦΑΝΤΩ??????

ΕΙΠΑ, ΔΕΙΞΕ ΤΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΤΕ!!!!

Και άρχισες να μου τσαμπουνάς για εργοστάσια, στάχτες κλπ κλπ.

Αρα με τον δικό σου τον συλλογισμό, και η A/W (τυχαία η επιλογή) είναι 60000 τόνων άρα έχει προϊόν DinPlus?!!
Και το Πολωνικό ή το Τσέχικο που έχει δυνατότητα 40000 τόνων έχει προϊόν μάπαPlus?

ΗΜΑΡΤΟΝ ΡΕ ΣΥΥΥΥ!!!!!!



ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΟΥ ΕΚΑΝΑ...... ΠΕΣ ΑΠΛΑ, ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΣΤΗΡΙΖΕΣΑΙ ΣΤΙΣ ΑΠΟΔΟΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΠΕΔΕΙΞΕ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΕΛΛΕΤ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΕΚΕΙ!!!

Ειναι πιο "ΠΡΕΠΟΝ" και πιο "ΓΝΗΣΙΟ"......

Αλλά..... που να ξέρεις εσυ την λέξη "γνήσιο"!!!!

Εντάξει, ΟΛΟΙ το καταλάβαμε οτι κερδίζεις περισσότερα απο το συγκεκριμένο πέλλετ αλλά κράτα και ένα επίπεδο για να είσαι "πιστευτός"!!!


Μιας και κάνεις αναφορά στο δικό μου το πέλλετ, να σου πώ οτι ΕΚΤΙΘΕΣΑΙ ΑΝΕΠΑΝΟΡΘΩΤΑ..... Ο λόγος? Ξέρεις πολύ καλά για τις πιστοιποιήσεις και τις ποιότητες, και αν ενθυμούμαι.... την πάτησες πέρισυ, σωστά?΄
Μόνο το SAVA και το sweighofer (πως το λένε) κράτησαν ποιότητα πέρισυ (και αυτό το ξέρεις πολύ καλά) ;) :D

Απο κεί και πέρα, είναι πιστοποιημένο, αλλά δεν είναι Βουλγάρικο το δικό μου.... ψάξε να βρείς τι είναι.... και μην βγάζεις βιαστικά συμπεράσματα!!!!!


Λοιπόν..... για να το ολοκληρώσουμε..... ανέβασε το πιστοποιητικό DINPLUS που λές οτι έχει, διαφορετικά έχω κάθε δικαίωμα να σε αποκαλώ ψεύτη και οτι παραπληροφορείς το φόρουμ με σκοπό το κέρδος!!

αααα... και που 'σαι..... πάτα και κανένα ακόμα - στο κάρμα..... σαν τα μικρά παιδάκια!!! τσκ τσκ τσκ!!!!

το πιστοποιητικό...... Περιμένουμε όλοι με ανυπομονεσία........ ;)

AMECO, BIOENERGYPOINT, SAVA, SCHWEIGHOFER

Μην πατάς το (-), θα βραχεί το πέλλετ σου και θα καεί η αντίσταση απο τον καυστήρα σου! ;)

---ΔΕΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΠΟΛΥ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΘΑ ΤΣΑΚΙΖΩ ΚΟΚΚΑΛΑ---
PRIMUS INTER PARES
Last edit: 12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν by sugarboy.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": giogud

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #13174 από KERBEROS
Επειδή ήμουν σίγουρος ότι θα συνέβαιναν αυτά που συμβαίνουν, γι' αυτό και είχα προτείνει σχόλια και παρατηρήσεις για τις προσφορές να μην γίνουν. Κι ενώ περίμενα τα σχόλια να γίνουν από καταναλωτές για το ύψος των τιμών, τελικά οι προσφέροντες αρχίσατε τις κοκορομαχίες. Ομολογώ ότι καλύτερο τρόπο δυσφήμισης δεν θα μπορούσατε να βρείτε.
Όλα θα κριθούν στην καύση του πέλλετ και όχι στα λόγια.
Κι ενώ μέχρι τώρα δεν έχω προτείνει ποτέ διαγραφή σχολίων, τώρα νομίζω ότι επιβάλλεται. Κι αυτό για να προστατευτείτε και εσείς οι έμποροι και εμείς οι καταναλωτές, αφού με τέτοιες ανούσιες αντιπαραθέσεις όλοι μας μπερδευόμαστε, ενώ ταυτόχρονα υποβιβάζεται η όλη διαδικασία.
Οι τελευταίοι που θα μας υποδείξετε ποιο πέλλετ είναι καλό ή κακό είστε όσοι το εμπορεύεστε. Κι αυτό δεν το λέω με καμία διάθεση σύγκρουσης. Είναι μια πραγματικότητα διαχρονική. Η χρήση ενός προϊόντος είναι και η πραγματική του διαφήμιση.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": giogud

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν - 12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #13197 από mastoras
Σε τελική ανάλυση απο ότι έχω ακούσει, οι προσφορές των εμπόρων στην τιμή του πελλετ είναι πολύ δελεαστικές, τόσο....που σε κάνει να αναρωτιέσαι το γιατί. :dry:

Γνωρίζουμε ότι το ποσοστο κέδρους σε μερικές μάρκες πέλλετ στην εν λόγω προσφορά είναι πολύ χαμηλό έως αστείο, για να κάνει κανείς εμπόριο. :ohmy:

Αρα προφανώς κάτι άλλο παίζει.

Αν παρατηρήσουμε και την "άσχημη" συμπεριφορά των δύο εμπόρων που λυσσαλέα τρωγονται μεταξύ τους για το ποιός θα "επικρατήσει" στην υπόληψη των μελλοντικών πελατών τους, μπορώ με σιγουριά πλέον να διαπιστώσω ότι υπάρχει σοβαρό ΠΡΟΒΛΗΜΑ. :(
Last edit: 12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν by mastoras.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": giogud

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.078 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ