Πιθανή μείωση φόρου στο πετρέλαιο θέρμανσης;

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #92830 από valsam
Ακουστε και κατι να γελασετε,εχω γειτονα φιλο κολητο που οι γονεις του 75 η μανα και 81 ο πατερας του αποφασισαν να φυγουν απο την Περαια και να πανε στο μεσα του πουθενα αναμεσα απο Επανομη και Ν.Μηχανιωνα και χτιζουν σπιτι 150 τ.μ σε εκταση 20 στρεματων και τωρα περνανε την θερμανση,για την θερμανση βαζουν ηλιακα πανελ ενδοδαπεδια και αντλια θερμοτητας μπαφερ συνολικου κοστος κοντα στα 20 χιλιαρικα,στο σπιτι δεν προκειτε ποτε να παει ο φιλος μιας και εχει μονοκατοικια 10ετιας σε οικοπεδο ενος στρεματος στην Περαια και ειναι μια χαρα,και τον ρωταω καλα ποσα χρονια σκοπευει ο γερος σου να ζησει και ριχνει 20 χιλιαρικα για θερμανση,ποτε θα κανει αποσβεση,το ξερω μου λεει το ιδιο τον ρωτησα και΄γω και μου απαντησε σιγα μην βαλω πετρελαιο το πετρελαιο ειναι ακριβο!
Ενταξει οι ανθρωποι ειναι ματσο δεν το συζηταω αλλα ακομη και οταν οι ματσο το αποφευγουν το πετρεαλιο απο ποιον περιμενουν με αυτην την σημερινη τιμη να αγορασει πετρελαιο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #92835 από Fokion
Προσωπικά δε γελάω καθολου.

αν δε δω την μελετη του μηχανολογου με το τι καταναλωσεις σε πετρελαιο ενδεχεται να εχει το σπιτι στη μεση του πουθενα ακαλυπτο απο παντου ( φανταζομαι ) με τιποτα τεραστιες τζαμοπορτες...

sorry αλλα δε γελαω καθολου αν προσθεσω και τιποτα ZNX για μπανιερες τζακουζια κ.λ.π. κ.λ.π.

μια αλλη περιπτωση ειναι οτι πολλοι ανθρωποι το "ειδαν" το θεμα και κατι σας gatzet σαν trendy κ.λ.π, κ.λ.π.

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν - 11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #92836 από Fokion
Στο κατω κατω....




σε ποσους επαγγελματιες εδωσε και δουλιτσα....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #92838 από valsam
Ποια τζακουζια ρε Fokion, 81 χρονων ανθρωποι ειναι και ποια gatzet σαν trendy, η μανα ουτε κινητο δεν εχει λογο βηματοδοτη και ο γερος εχει κινητο με κατι κουμπια μισο τετραγωνικο το ενα για να τα βλεπει!
Η πλακα ειναι οτι το σπιτι φταχτικε τουμπανο απο μονωση με εξωτερικο νταου και εσωτερικο αναμεσα απο τα ντουβαρια και στις πλακες και παραγγειλαν και συνθετικα κουφωματα 10 ποντων με τριπλο τζαμι με αργκον!
Εγω πιστευω οτι βαρεθηκαν το νταβατζιλικη που γινετε απο το κρατος με το πετρελαιο και σου λεει οχι ρε ουστη μου προτιμω να δωσω 10 χιλιαρικα παραπανω και ας μην κανω αποσβεση 1,5 ευρω το λιτρο δεν στο πληρωνω!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #92841 από Fokion
Σωστο κι αυτο..............

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #92904 από N1k0s
Και προίκα για τα παιδιά που ίσως θελήσουν να μείνουν εκεί ... ένα τέτοιο σπίτι , χωρίς σημαντικό κόστος χρήσης , θα έχουν καλύτερες τιμές πώλησης ...

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.102 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ