Σόμπες pellet Ravelli

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7808 από adreas
Απαντήθηκε από adreas στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
Καλησπέρα γιαννη και ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση.
Αλλά έχω άλλη μια ερώτηση πως πληκτρολογώ τον κωδικό Α9 ?
:huh:
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by adreas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7828 από arkouda
Απαντήθηκε από arkouda στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
Καλησπερα.Τι σομπα εχεις ποιο μοντελο?Ειναι σομπα καλοριφερ?Σκεφτομαι να παρω ή την ΗR 200 ή την HRV 160 για ενα σπιτι 140 μ + 60 μ δωμα.Εχει κανείς αυτες τις σομπες?Υπαρχει περιπτωση να αντιμετωπίσω προβλήματα πχ καπνισμα,χαμηλες θερμοκρασίες, η αλλα? Τι καταναλώσεις να περιμένω? Με καλοριφερ και πετρέλαιο καιω 3 ωρες την ημερα και εχω θερμοκρασιες 22-23 βαθμους στους χωρους.Οποτε να υπολογίσω τις ίδιες ώρες με πέλλετ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7829 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

adreas έγραψε: Καλησπέρα γιαννη και ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση.
Αλλά έχω άλλη μια ερώτηση πως πληκτρολογώ τον κωδικό Α9 ?
:huh:

Εκει που σου ζηταει κωδικο κρατας το πληκτρο πατημενο μεχρι να παει στο Α9(μετα το 99 παει Α1,Α2,Α3 κτλ).Αν εννοεις που πρεπει να πας στο default settings(νομιζω γιατι εγω εχω καινουργιο μοντελο με αλλο μενου)!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7832 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
Νομιζω πως οσοι εχουν προβληματα με κακο πελλετ,ελκυσμο και αλλα προβληματα καυσης θα πρεπει να δοκιμασουν και τις 4 συνταγες(recipes)που εχει αποθηκευμενες η ravelli στο μενου!Προσοχη μονο για οσους εχουν προβληματα και παντα με δικη σας ευθυνη!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7833 από teosard
Απαντήθηκε από teosard στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

γιαννης-δραμα έγραψε: Νομιζω πως οσοι εχουν προβληματα με κακο πελλετ,ελκυσμο και αλλα προβληματα καυσης θα πρεπει να δοκιμασουν και τις 4 συνταγες(recipes)που εχει αποθηκευμενες η ravelli στο μενου!Προσοχη μονο για οσους εχουν προβληματα και παντα με δικη σας ευθυνη!!!

που είναι αυτά αποθηκευμένα Γιάννη? .....
ωπα το βρηκα ...κωδικος?
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by teosard.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7836 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Απαντήθηκε από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

arkouda έγραψε: Καλησπερα.Τι σομπα εχεις ποιο μοντελο?Ειναι σομπα καλοριφερ?Σκεφτομαι να παρω ή την ΗR 200 ή την HRV 160 για ενα σπιτι 140 μ + 60 μ δωμα.Εχει κανείς αυτες τις σομπες?Υπαρχει περιπτωση να αντιμετωπίσω προβλήματα πχ καπνισμα,χαμηλες θερμοκρασίες, η αλλα? Τι καταναλώσεις να περιμένω? Με καλοριφερ και πετρέλαιο καιω 3 ωρες την ημερα και εχω θερμοκρασιες 22-23 βαθμους στους χωρους.Οποτε να υπολογίσω τις ίδιες ώρες με πέλλετ?


Αν χρειάζεσαι 2-3 ώρες λειτοργία τη μέρα για πετρέλειο κι έχεις τέτοιες θερμοκρασίες, δημείνει πως έχεις άψογο σπίτι σε μονώσεις. Λογικά καις ελάχιστο πετρέλαιο, κι άντε να πέσεις σε μισή κατανάλωση κόστους. Νομίζω πως θ αποσβέσεις σε πολύ μεγάλη διάρκεια και μαζί με τον έξτρα κόπο, μουτζούρα.. δε σε συμφέρει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.183 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ