Σόμπες pellet Ravelli

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8834 από KALDRI
Απαντήθηκε από KALDRI στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

KALDRI έγραψε: Καλησπερα σε ολους!!
Εχω αγορασει την Ravelli R120 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος!!! Απλα εχω ενα προβληματακι και θελω βοηθεια!!
Η σομπα πιανει γρηγορα κλινκερ λογω μαλλον της ποιοτητας του πελλετ. θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποια ρυθμιση, η οποια να βοηθαει στο προβλημα αυτο???? (πχ πιο συχνος αυτοματος καθαρισμος του δοχειου καυσης ή μεγαλυτερη ενταση αερα για τον αυτοματο καθαρισμο του δοχειου καυσης κτλ κτλ).
Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας!!!!



ετσι για να μην ξεχναμε δηλαδη... :( :( :( :( :(

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8835 από KALDRI
Απαντήθηκε από KALDRI στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

KALDRI έγραψε:

KALDRI έγραψε: Καλησπερα σε ολους!!
Εχω αγορασει την Ravelli R120 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος!!! Απλα εχω ενα προβληματακι και θελω βοηθεια!!
Η σομπα πιανει γρηγορα κλινκερ λογω μαλλον της ποιοτητας του πελλετ. θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποια ρυθμιση, η οποια να βοηθαει στο προβλημα αυτο???? (πχ πιο συχνος αυτοματος καθαρισμος του δοχειου καυσης ή μεγαλυτερη ενταση αερα για τον αυτοματο καθαρισμο του δοχειου καυσης κτλ κτλ).
Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας!!!!



ετσι για να μην ξεχναμε δηλαδη... :( :( :( :( :(


για τον φιλο το dasilis λεω...ξερει αυτος....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8841 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

KALDRI έγραψε: (πχ πιο συχνος αυτοματος καθαρισμος του δοχειου καυσης ή μεγαλυτερη ενταση αερα για τον αυτοματο καθαρισμο του δοχειου καυσης κτλ κτλ).

Εγω εχω βαλει τον αυτοματο καθαρισμο στα 45 λεπτα απο 60,στα 20sec (διαρκεια) απο 15sec και την ενταση την εχω αφησει εκει που ηταν(2500rpm),παρολα αυτα καθε 2 μερες που καθαριζουμε το ποτηρακι εχει λιγο κλινγκερ δεξια!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": KALDRI

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8845 από KALDRI
Απαντήθηκε από KALDRI στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

γιαννης-δραμα έγραψε:

KALDRI έγραψε: (πχ πιο συχνος αυτοματος καθαρισμος του δοχειου καυσης ή μεγαλυτερη ενταση αερα για τον αυτοματο καθαρισμο του δοχειου καυσης κτλ κτλ).

Εγω εχω βαλει τον αυτοματο καθαρισμο στα 45 λεπτα απο 60,στα 20sec (διαρκεια) απο 15sec και την ενταση την εχω αφησει εκει που ηταν(2500rpm),παρολα αυτα καθε 2 μερες που καθαριζουμε το ποτηρακι εχει λιγο κλινγκερ δεξια!

Γιαννη καλημερα!!!
απο που πας και αλλαζεις παραμετρους??? και πως??
ευχαριστω!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8849 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

KALDRI έγραψε:

γιαννης-δραμα έγραψε:

KALDRI έγραψε: (πχ πιο συχνος αυτοματος καθαρισμος του δοχειου καυσης ή μεγαλυτερη ενταση αερα για τον αυτοματο καθαρισμο του δοχειου καυσης κτλ κτλ).

Εγω εχω βαλει τον αυτοματο καθαρισμο στα 45 λεπτα απο 60,στα 20sec (διαρκεια) απο 15sec και την ενταση την εχω αφησει εκει που ηταν(2500rpm),παρολα αυτα καθε 2 μερες που καθαριζουμε το ποτηρακι εχει λιγο κλινγκερ δεξια!

Γιαννη καλημερα!!!
απο που πας και αλλαζεις παραμετρους??? και πως??
ευχαριστω!!

Σε μενα εχει διαφορετικο μενου αλλα νομιζω οτι και σε σενα πας στο default settings βαζεις τον κωδικο οταν στο ζητησει και μετα ψαχνεις το fire pot cleaning (srew cleaning,duration cleaning,frequency cleaning,smokefan cleaning).Καποιος που εχει το ιδιο μοντελο με σενα ας βοηθησει γιατι δεν ειμαι σιγουρος οτι τα εχει ετσι και σε σενα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": KALDRI

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8858 από arkouda
Απαντήθηκε από arkouda στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

KALDRI έγραψε:

KALDRI έγραψε:

KALDRI έγραψε: Καλησπερα σε ολους!!
Εχω αγορασει την Ravelli R120 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος!!! Απλα εχω ενα προβληματακι και θελω βοηθεια!!
Η σομπα πιανει γρηγορα κλινκερ λογω μαλλον της ποιοτητας του πελλετ. θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποια ρυθμιση, η οποια να βοηθαει στο προβλημα αυτο???? (πχ πιο συχνος αυτοματος καθαρισμος του δοχειου καυσης ή μεγαλυτερη ενταση αερα για τον αυτοματο καθαρισμο του δοχειου καυσης κτλ κτλ).
Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας!!!![/quote

Ποια σομπα εχεις την ΗRV 120 Hydro?Αν ναι πες μου εντυπωσεις, σου ζεσταινει τα σωματα γρηγορα? Ποσο σου καιει την ωρα ή την μερα ? Την δουλευεις μερικες ωρες την ημερα με χρονοδιακοπτη και μετα ειναι κλειστή ή με θερμοστάτη ολη την ημέρα οποτε μπαίνει σε κατασταση standby?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.138 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ