Λύσεις για τον καθαρισμό πυράντοχων τζαμιών

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #116890 από alex_nous
Να σου πω την αλήθεια παρατήρησα απλά ότι δεν μαυρίζει τόσο εύκολα το τζάμι. Ακόμα και με κλειστή εντελώς την αεροκουρτίνα του. Όσον αφορά την δυσκολία καθαρισμού θα σε γελάσω γιατί όσες φορές το καθάρισα από τότε χρησιμοποίησα το durostick, οπότε δεν ξέρω. Αύριο θα δοκιμάσω και θα σου πω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #116908 από Gdevil
Είμαι σίγουρος (εντάξη το χέρι δε το κόβω κιόλας χααχα) πως πλέον έχεις πολύ πιο σωστή καύση, άρα πολύ λιγότερα καπνα, άρα θα καθαρίσει με χαρτί και στάχτη.
Αν επιβεβαιωθεί αυτή η σιγουριά μου πάντως τότε βγαίνει το εξής συμπέρασμα.
Άν για να καθαρίσει το τζάμι χρειάζεται ειδικό καθαριστικό τότε υπάρχει πρόβλημα στην καύση.
Αντί λοιπόν για καθαριστικά καλλίτερα να ανοιχτεί θέμα εδώ στο φόρουμ και ας πάρει και 100 σελίδες.
Θα λυθεί.
:)


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #116922 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Ακούω γα ειδικά καθαριστικά, και απορώ.

Δεν έχω δοκιμάσει AZAX, αλλά το μωρομάντηλο με στάχτη (κοσκινισμένη από ένα ψιλό σουρωτήρι για να μην έχει πετραδάκια), κάνει θαύματα.

Ακόμα και το EdilKamin-Forte της μητέρας μου που σε 10' γίνεται κ@$%%ς το τζάμι, η στάχτη το έχει για μεζέ.

Άλεξ, παρεπτιπτόντως στο δικό μου, ποτέ δε δυσκολεύτηκα με στάχτη να το καθαρίσω, και το άφηνα να λερώνεται υπερβολικά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #116929 από gousan
δεν νωμιζω να πεζει ρολο απο που θα ερχεται ο αερας για την καυση και στο βολκανο δεν ερχεται απο κατω και ενα μηνα τωρα ειναι καθαρο...
αυτο το πραγμα με το εβω ειναι απιστευτο....εχει δικιο ο αλεξ που λεει οτι δεν βγενει με την σταχτη εκτος και αν κατσεις καμια ωρα και φας ενα ρολο χαρτι...εμενα επερνε ενα οικολογικο καθαριστικο φουρνων η γυναικα μου και το εκανε
εχουμε θεμα αεροκουρτινας πιστευω...εκτος και αν υπαρχουν ποιοτητες στα τζαμια και δεν το ξερουμε
αν καθαριζε με σταχτη δεν θα το συζητουσαμε καν ουτε πιστευω οτι μας περισευουν τα χρηματα να τα δινουμε για καθαριστικα
παντος ειναι πολυ σπαστικο πραγμα να καθαριζεις καθε 3-4 μερες το τζαμι ...αλεξ σε καταλαβαινω απολυτα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #117165 από elgreco
Να ρωτήσω κάτι παραπλησιο επι του θέματος... Πιστεύω ότι κάποιοι από εσάς ειδικά στα κρύα θα καιτε τα τζάκια σας σχεδόν αδιάκοπα. Σε περιπτώσεις όπου βρίσκετε κάποια μικρά κάρβουνα και θέλετε να καθαριστεί το τζαμί και να συνεχίσετε να καιτε, το τζαμί θα είναι σίγουρα ζεστό ακόμα στην αφή του χεριού.

Είναι ρίσκο να το καθαρίζουμε η θα πρέπει να περιμένουμε να κρύωσει τελείως? υπάρχει κάποια ασφαλή μέθοδος καθαρισμού ακόμα και αν το τζαμί είναι ζεστό? ζεστο εννοούμε να το ακουμπάς άνετα για αρκετό χρόνο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #117294 από anka1976pa

alex_nous έγραψε: Χωρίς καμία πρόθεση διαφήμισης, το καλό να λέγεται. Μπορώ να πω πως έχω δοκιμάσει τα πάντα. Το καλύτερο και με διαφορά προιόν για καθαρισμό μαυρίλας από τζάμι είναι το παρακάτω.



Χωρίς καμία πίεση απλά ψεκάζεις και σκουπίζεις. Δεν αφήνει ίχνος υπολείμματος όσο καμμένο και να είναι το τζάμι. Επαναλαμβάνω πως δεν έχω πρόθεση για διαφήμιση, αλλά πιστεύω πως θα βοηθηθούν πολλοί φίλοι. Προσωπικά έχω δώσει ένα κάρο λεφτά τα τελευταία 4 χρόνια σε τέτοιου είδους καθαριστικά που δεν έχουν κανένα αποτέλεσμα.


εμενα που το πηρα περυσι γραφει 4,50 ευρω και οντως κανει εξαιρετικη δουλεια αλλα μηπως στο περασμα των χρονων προκαλει ζημια στο τζαμι?????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.084 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ