Ιδέες για τα λεβητοστάσια μας

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160960 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ

Ανοιγω ενα ποστ με φωτο και ιδεες για τα λεβητοστασια μας.εικονα χωρος εργαλεια συντηρυσης ηλεκτρολογικα αυτοματισμοι και οτι αλλο ειναι για την βοηθεια ολων μας.μερικες φωτο απο το δικο μου λεβητοστασιο με 2 λεβητες εναν σατουρν 35000 θερμιδες και εναν πελλετ 40KW.















Last edit: 6 Χρόνια 4 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ioan

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160963 από Valo
Απαντήθηκε από Valo στο θέμα Ιδέες για τα λεβητοστάσια μας
Ωραίο και περιποιημένο.. μπράβο! Το δικό μου με 2 λέβητες, ξυλου, πετρελαίου, , καταξερη Οξιά και μεσες, κορδέλα, κάμερες πυροσβεστηρας,μονωμενη καμιναδα, μποιλερ και σε λιγες μερες ερχεται κι ενα δοχείο αδράνειας 1000 λίτρων.







Ακολουθώ την τακτική "Aλλα λέω , άλλα κάνω" Πολύ επιτυχημένη..!
Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ioan

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160972 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Καλο και το δικο σου.τελικα ο χωρος ειναι μεγαλη υποθεση.σκεψου οτι το λεβητοστασιο μου το εχω διπλα στο σπιτι σε ενα σπιτι αφτιαχτο στον ιδιο οροφο με τουβλα ημιτελες.εχω φτιαξει-χαλασει αυτο το δωματιο και το εκανα λεβητοστασιο.ειναι ολα στο 1ο οροφο και στα 2 μετρα απο τα κολεκτερ με γραμμη και σωμα.μεγαλη υποθεση η καθε γραμμη!!!!εχω και γερανακι ακριβως απο εξω στη βεραντα και ανεβαζω τα πελλετ πανω με καροτσι.καμιναδα εχω και εγω ινοξ διπλη Φ80/130 11 μετρα καθετη με ταφ καθαρισμου και μια γωνια.καλο τραβηγμα.αν το ειχαμε μελετησει πιστευω λιγο καλυτερα θα εβαζα μεγαλυτερη σε διατομες για να καθαριζω μια φορα το χρονο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160979 από geodag
Απαντήθηκε από geodag στο θέμα Ιδέες για τα λεβητοστάσια μας
Αυτά ρε παιδιά δεν είναι λεβητοστασία.. αυτά είναι γκαράζ!! Πολύ χώρο έχετε!! Μπράβο και στους 2 πολύ νοικοκύρηδες!! Valo μια ερώτηση επειδή έχω ενεργειακό τζάκι και σκέφτομαι και εγώ να βάλω μπαφερ!! Απλά επειδή θέλω να έχω και ΖΝΧ...να βάλω Μπάφερ το οποίο να έχει υποδοχή και ΖΝΧ η να βάλω Μπάφερ απλό και να βάλω και μποηλερ για ΖΝΧ?? Ο χώρος μου είναι περιορισμένος!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160984 από Valo
Απαντήθηκε από Valo στο θέμα Ιδέες για τα λεβητοστάσια μας
Αν εχεις περιορισμένο χώρο, παρε δοχείο αδράνειας με δοχείο εντός δοχείο όπως αποκαλείται, το λεγόμενο TIT (tank in tank). Φροντισε να κάνεις καλη διαστασιολογηση βασιζομενος στα πραγματικα kw που αποδίδει το τζακι σου. Δηλαδη μην πάρεις πολύ μεγαλο και δεν ζεσταίνεται ποτε, ούτε πολυ μικρό και εχεις υπερκαλυψη. Κατι τέτοιο συνέβη σε εναν γνωστο, πηρε μεγάλο δοχειο 1000 λίτρων για ενα τζακι 10 kw , και το δοχείο αυτο τώρα καταλήγει σε μενα!!! Πρόσεξε.....

Ακολουθώ την τακτική "Aλλα λέω , άλλα κάνω" Πολύ επιτυχημένη..!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160986 από glf
Απαντήθηκε από glf στο θέμα Ιδέες για τα λεβητοστάσια μας
Ωραίο θέμα. Εμείς με τις Α/Θ να βάλουμε; :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.086 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ