Καθαρισμός πίσσας

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #86866 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Καθαρισμός πίσσας
Thanks spyroskosmas για την απαντηση σου σου, αρα Παντελη δεν θεωρειτε πισσα αυτο που εχουμε εμεις,ενταξει ονομαστικα πισσα ειναι αλλα αμελητεα και αναποφευχτη ποσοτητα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #86873 από spyroskosmas
Απαντήθηκε από spyroskosmas στο θέμα Καθαρισμός πίσσας
Στο λέβητά μου, δε θα χρησιμοποιούσα τέτοια καθαριστικά για να απομακρύνω κάτι που και στεγνά ξύλα καίγοντας θα επανεμφανιστεί.

Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #86992 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Καθαρισμός πίσσας
Το εχω παρατηρησει οτι αμα γεμισω τον θαλαμο καυσης με ξυλα και ορισω την θερμοκρασια στους 80 και καουν τα ξυλα μονομιας σε 3 ωρες π.χ ο θαλαμος σχεδον λαμπει,εαν αυτα τα ξυλα καουν σε 4-5 ωρες αντι των 3ων (σβηνει το βεντιλατερ μιας και δεν ζηταει ουτε το σπιτι ουτε το μπαφερ αλλη ζεστη)καπνιζουν απο την ελειψη οξυγονου δεν φευγουν τα καυσαερια ευκολα και δημιουργουν πισσα (και τα ξυλα ειναι στεγνα),αρα αναποφευχτει η δημιουργια πισσας στους λεβητες βεβιασμενης ροης αερα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #87037 από maraplus
Απαντήθηκε από maraplus στο θέμα Καθαρισμός πίσσας

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: θα δείτε οτι και στις οδηγίες που έχουμε μεταφράσει επιτρέπετε το πολύ ενα μετά απο μισή ώρα .η διαφορά όμως σε κάθε περίπτωση θα την δούμε μετά από 4 μέρες περίπου (40 ωρες καψίματος).
Τελικά είναι 20 τα σακουλάκια ανα κουτί αλλά όποιος θέλει θα του δώσουμε και μεμονωμένα



ΟΚ
Αυτά τα δυο σακουλάκια κάθε πότε πρεπει να τα βαζουμε? στο τζακι ΠΧ καθε 2 τόνους καυσης ξύλων?
Εχεις καποιο link με τις οδηγίες και τα χαρακτηριστικά του προιοντος ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #87085 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
έχει να κάνει με το πόσο σύντομα θα έχεις πάλι πίσσα .εγώ όταν το έβαλα για ενα διάστημα έκαιγα μόνο μπρικέτα και δεν είχα πίσσα ξανά .με το που έβαλα ξύλα 20-25% υγρασία πάλι έβγαλε αλλά μην φανταστείς τίποτα τρελό . εγώ πάντως οταν το πρωτοδοκίμασα έβαλα 2 την πρώτη μέρα και ένα την δεύτερη γιατί δεν έβλεπα αποτελέσματα (έτσι νόμιζα ) τρίτη και τέταρτη μέρα είχαν ασπρίσει παντού τα τοιχώματα και οι τουμποσωλήνες για να καταλάβεις ίσα ίσα πέρναγα την τσιμπίδα των ξύλων στα τοιχώματα και καθάριζε .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #87287 από ivantzid
Απαντήθηκε από ivantzid στο θέμα Καθαρισμός πίσσας
Εχει δοκιμάσει μήπως κανείς το PISSA OFF ??

OPEN MIND FOR A DIFFERENT VIEW, NOTHING ELSE MATTERS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.103 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ