Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

Περισσότερα
2 Χρόνια 4 Μήνες πριν #174006 από pXGL
Απαντήθηκε από pXGL στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Ευχαριστώ για την απάντηση, θα κάνω μια επαφή...όπως έγραψα και στον φίλο παραπάνω οι Τούρκοι έδειξαν μια αδιαφορία για παλαιά ανταλλακτικά. Να φανταστείς με αριθμό μοντέλου/έτος έτσι όπως είναι στην ετικέτα και έστειλαν λάθος κοχλία. Από τα πρώτα μηχανήματα που έφτιαξαν μέχρι να σταθεροποιήσουν την παραγωγή φαίνεται ότι δεν έχουν καλά αποθέματα σε ανταλλακτικά.

Επίσης, έχεις καμιά γνώμη για το τρίψιμο του πέλλετ? Τόσα χρόνια το δούλευε κανονικά και από πέρυσι το τρίβει. Ο κοχλίας φαίνεται μια χαρά, κάποιος μου είπε ότι τα έχουν κάνει ποιο μαλάκα και ποιο μικρά τα πέλλετ...δεν ξέρω τι έπαθε ξαφνικά. Βέβαια δεν με πειράζει και πολύ διότι καίω κουκούτσι ελιάς αλλά για ώρα ανάγκης...


Καλό χειμώνα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 4 Μήνες πριν #174009 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΣΒΑΙΣΧΟΦΡΕΡ ΚΑΙ ΓΚΟΛΝΤΕΝ ΝΑΓΚΕΤΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΚΛΗΡΑ ΠΕΛΛΕΤ.ΣΙΓΟΥΡΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΜΑΛΑΚΑ ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΤΑ ΤΡΙΒΕΙ ΕΧΟΥΝ ΤΟΣΗ ΥΓΡΑΣΙΑ Η ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΥΓΡΑΣΙΑ ΑΠΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΠΙΘΑΝΟΝ ΜΑΠΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΑΝ ΒΡΕΙΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ?ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΣΠΕΙΡΕΣ ΚΟΧΛΙΑ ΚΑΙ ΣΩΛΗΝΑ ΜΗΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΣΗΚΩΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΓΡΕΖΙ ΠΟΥΘΕΝΑ?ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΝΑ ΜΟΤΕΡ ΜΕ ΜΕΙΩΤΕΙΡΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ Η ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΣΤΟ ΞΕΚΑΡΦΩΤΟ !!!!!!!!!!!!!ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΘΕΛΕΙ ΨΑΞΙΜΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΘΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 4 Μήνες πριν #174010 από pXGL
Απαντήθηκε από pXGL στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Και τα δύο αυτά τα έχω χρησιμοποιήσει και πάλι τα τρίβει και κάποια άλλα. Για τις στροφές δεν έχω παρατηρήσει κάτι με όση προσοχή προσπάθησα να δω.

Βέβαια ξέχασα να πω ότι και το κουκούτσι της ελιάς το πετάει ο αέρας και το καρβουνιαζει, όμως επειδή δεν είναι μεγάλη η απώλεια δεν έχω δώσει σημασία. Βλέπω πάντως ότι δεν παίρνει σωστό οξυγόνο γιατί όταν ανοίγεις λίγο την πόρτα λειτουργεί καλύτερα.
Γενικά μόνο στο πύρινο ξύλο καίει απόλυτα σωστά στ αλλά δεν έχει καλή καύση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174422 από Jole
Απαντήθηκε από Jole στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Καλησπέρα σε όλους!
Το τελευταίο καιρό το μοτέρ του άξονα μου κάνει νερά...
Συγκεκριμένα παρατήρησα πως όταν δίνει ο πίνακας εντολή για τροφοδοσία 2sec, ο κοχλίας δεν γυρνάει, σαν να μην έχει δύναμη...
Όταν το χτύπησα ελαφριά με σφυρί, λειτούργησε...
Εν τω μεταξύ έχω παρατηρήσει στο μαύρο δακτυλίδι γύρω από την εξάγωνη βίδα ότι έχει βγάλει κάτι σαν λάδι...
Έχει κανείς άποψη;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174435 από Tzim3d
Απαντήθηκε από Tzim3d στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Αυτο φιλε μου ειναι ο μειωτηρας και λογικα εχει βαλβολινη μεσα.Λογικα καποια τσιμουχα μας αφησε χρονους και πηρε δρομο ο μειωτηρας.Δεν ξερω που μπορεις να βρεις ιδιο με αυτον παντως μειωτηρες στο εμποριο κυκλοφορουν σορο μακαρι να βρεις καποιον να προσαρμόσεις.λογικα θα σου βγαζει και θορυβο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 3 Μήνες πριν #174436 από Tzim3d
Απαντήθηκε από Tzim3d στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Εστια αν απευθυνθείς σε Ελληνα κατασκευαστη μπορει να σου φτιαξει απο πυρίμαχο υλικο οπως την θες εσυ.Σε λεβητα φιλου μου 100kw ομως που ειχαμε προβλημα απευθύνθηκα τυχαία σε κατασκευαστη και δεν εφερε αντίρρηση να μου φτιαξει οτι θελω οπως το θελω ασχετα αν βρήκαμε λυση με εναν τεχνικο με πατεντα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.159 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ