Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #24027 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Από μία έρευνα που έκανα σήμερα (Ελλάδα και τουρκία) κατέληξα ότι από τους τρεις παραπάνω πιο αξιόπιστος είναι ο termodinamik με απόδοση 86 % και τιμή αγοράς €2400 τελική. Η διαφορά στην κατανάλωση καυσίμου σε σχέση με έναν λέβητα που έχει ααπόδοση 92% είναι περίπου 500 kG τον χρόνο (για το δικό μου σπίτι). Τα μείον είναι ότι κάθε 15 ημέρες θα πρέπει να διαθέτεις 30 λεπτά για το καθάρισμα του (1 μήνα λέει το εργοστάσιο αλλά δεν μπορείς να το ελέγξεις αυτό με ακρίβεια), το σιλό είναι μικρό οπότε στα κρύα κάθε τρίτη ημέρα το πολύ θα πρέπει να το γεμίζεις.

Όταν έχω παραπάνω πληροφορίες θα σας ενημερώσω..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sakic

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #24034 από sakic
Απαντήθηκε από sakic στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
ψαξτο λιγο στο youtube.
Η λειτουργια του thermodinamik μου φαίνεται λιγο προβληματικη (πολυς καπνος κατα το ανοιγμα της πορτας)

Θα το βρεις αν δεν κανω λαθος ψαχνοντας για λεβητα optimus
Οταν μπορεσω θα ανεβασω το βιντεο τωρα δεν εχω προσβαση..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #24036 από cbafas
Απαντήθηκε από cbafas στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
να κάνω κι εγώ μια ερώτηση που επίσης ενδιαφέρομαι για αυτούς τους τουρκικούς λέβητες... είτε τον έναν, είτε τον άλλον... ίδιοι μου φαίνονται. Από ασφάλεια έχει κανείς κάποια γνώση που να προκύπτει έστω από τα τεχνικά τους χαρακτηριστικά; Μη πάρουμε φωτιά κιόλας!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #24049 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Ρε παιδια πατε καλα? Τι ειναι αυτα που πατε και ψαχνετε για να ζεσταθειτε?

Δηλαδη θα δωσει κανεις 2000+ Ε για να παρει ενα λεβητα απο Τουρκια που δεν θα εχεις καμια εξασφαλιση οτι θα δουλεψει? Που δεν προκειται να δει απο κοντα πριν τον αγορασει? Που δεν θα σου πει κανεις αποψη για την συμπεριφορα του? Που δεν ξερει αν θα υπαρχει το εργοστασιο τον αλλο μηνα- αν ειναι εργοστασιο...


Και αντε πες δουλευει σωστα και οικονομικα, ποιος θα σε καλυψει στο μελλον με εγγυηση ή με ανταλλακτικα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #24076 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Πολύ πιθανόν να μην αγοράσουμε κάποιον από αυτούς τους λέβητες αλλά:

1. Όλες οι εταιρείες ζητάνε cash τα χρήματα για υπερτιμημένους κοστολογικά λέβητες. Χρήματα που δεν τα έχουν οι περισσότεροι να τα δώσουν.
2. Ακόμα και οι σόμπες νερού στοιχίζουν 2500 €, πληρωμή μετρητοίς και εδώ.
3. Στο τέλος θα λύσουμε το θέμα με ξυλόσομπες οι περισσότεροι ή κλιματιστικά (τουλάχιστον μέχρι την επόμενη αύξηση του τιμολογίου της ΔΕΗ η οποία δεν θα αργήσει).

Το πετρέλαιο τον χειμώνα θα χτυπήσει το 1,55 στην επαρχία.

Ο thermodinamik έχει σετ προστασίας από υπερθέρμανση το οποίο όμως το πληρώνεις ξεχωριστά..

Και ποιος μας λέει ότι δεν θα κλείσουν πρώτα τα τσέχικα εργοστάσια??

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #24080 από cbafas
Απαντήθηκε από cbafas στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Δεν αντιλαμβάνομαι γιατί ο τούρκικος λέβητας είναι apriori υποδεέστερος του τσέχικου ή του ελληνικού. Το επιχείρημα ότι είναι τούρκικος δε μου αρκεί. Σε πολλές χώρες δυστυχώς θεωρείται πιο αξιόπιστο ένα τούρκικο προϊόν από ένα ελληνικό.

Επειδή όμως δεν έχω ουσιαστικές γνώσεις, αν σε επίπεδο έστω προδιαγραφών κάποιος συμφορουμίτης διαπιστώνει κάποια σημεία που τον προβληματίζουν σε αυτούς τους λέβητες θα εκτιμούσα τη γνώμη του ιδιαιτέρως.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.165 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ