Ξύλο: λύση απεξάρτησης από το πανάκριβο πετρέλαιο

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #450 από dpas

bora550 έγραψε: Μόλις καθόρησα το φίλτρο και είχε αρκετά σκουπιδαριά και κάνναβη από την εγκατάσταση μάλλον... Δεν μου έχουν βάλει βάνα ανάμιξης όχι δεν έχω βάλει.. Να το διευκρινίζουμε... δεν ξέρω καν τι κάνει αυτή.. Τώρα κάνω πολύ το τεστ για να γεμίσω ζεστό νερό το δοχείο να δω μήπως έφταιγαν τα σκουπίδια.. και θα ενημερώσω τα για τα σπουδαία νέα...


Ρίξε και μιά ματιά μήπως έχει κολλήσει το λαδδομάτι....

..Το user manual αναφέρει ότι μπορεί να συμβεί από σκουπιδάκια κλπ...
Last edit: 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν by dpas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #455 από egglezos

bora550 έγραψε: Μόλις καθόρησα το φίλτρο και είχε αρκετά σκουπιδαριά και κάνναβη από την εγκατάσταση μάλλον...


ά ώστε έτσι εξηγείται...

:P ;) :) :)

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": bora550

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #462 από spyroskosmas
Φίλε Dpas, έχω Laddomat. Δεν ξέρω αν εννοούμε το ίδιο, όταν λέω φόρτιση δοχείου, εννοώ να αποθηκεύσει ενέργεια.
Μπορείς όμως να κάνεις σύνδεση και χωρίς Laddomat, όπως δείχνει σε πολλές συνδεσμολογίες η Αtmos. Αντίστοιχα και άλλες εταιρίες που έχουν δικά τους κιτ, τύπου Laddomat, μπορείς αν θες να συνδέσεις λέβητα χωρίς το κιτ.

Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #463 από spyroskosmas
Το Laddomat δεν είναι για να μην προκληθεί ψυχρό σοκ στο μέταλλο. Ψυχρό σοκ μπορεί να προκληθεί και σε λέβητα πετρελαίου. Είναι για προστασία του λέβητα από τα συμπυκνώματα της καπνιάς που θα συμβεί αν τα νερά γυρίζουν απευθείας όπως και στο λέβητα πετρελαίου. To Laddomat επιδρά λοιπόν στη μακροζωία του λέβητα και μόνο. Δεν επιδρά κατά τη γνώμη μου στην απόδοση. Η θερμαντική ικανότητα ενός μηχανήματος είναι ανεξάρτητη από την υδραυλική συνδεσμολογία.
Τα 5-6 φορές γέμισμα πυρόλυσης δεν ισχύουν. Εγώ χτες το βράδυ (22:00 περίπου) ανεφοδίασα τον Atmos Dc32s χωρίς να τον γεμίσω πλήρως (στο 75% περίπου), το πρωί στις 8:00 έιχε καλή θράκα και ενα δύο μισοκαμμένα ξύλα. Τον ανεφοδίασα και αυτό ήταν. Όταν τον ανεφοδίασα το βράδυ, η θερμοκρασία του δοχείου αδρανείας ήταν 80βαθμούς, και στους 80 ήταν και το πρωί.

Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": bora550

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #478 από dpas

bora550 έγραψε: Μόλις καθόρησα το φίλτρο και είχε αρκετά σκουπιδαριά και κάνναβη από την εγκατάσταση μάλλον... Δεν μου έχουν βάλει βάνα ανάμιξης όχι δεν έχω βάλει.. Να το διευκρινίζουμε... δεν ξέρω καν τι κάνει αυτή.. Τώρα κάνω πολύ το τεστ για να γεμίσω ζεστό νερό το δοχείο να δω μήπως έφταιγαν τα σκουπίδια.. και θα ενημερώσω τα για τα σπουδαία νέα...


bora550, έχουμε κάποια ευχάριστη εξέλιξη;

...αύριο ξεκινάω εργασίες τοποθέτησης σύμφωνα με την συνδεσμολογία που και εσύ έχεις και ελπίζω να είναι όλα καλά.. :dry: :dry: :dry:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": bora550

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #482 από bora550

jimmys81 έγραψε: Ερωτηση πμ ειπαμε δεν γινετε να στειλουμε μηπως αλλαξε τιποτα και δεν το γνωριζω


Δεν ήξερα ότι δεν μπορείς... ήμουν επηρεασμένος από άλλα Forum...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.103 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ