Ξύλο: λύση απεξάρτησης από το πανάκριβο πετρέλαιο

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #422 από bora550

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε: Όπως παιδεύεσαι εσύ, έτσι παιδεύεται 20 μέρες τώρα ένας α' ξάδερφός μου στη Νέα Απολλωνία, με τον Atmos DC 50SX. Μάλλον πρέπει να σας φέρω σε επαφή. Από πού τον πήρες εσύ; Ο δικός μου απ' την "Πανθερμική". Πες μου αν θες να σας φέρω σε επαφή, έχει τρελαθεί ο έρμος να ψάχνει λύση κι η αντιπροσωπεία δεν ξέρει τίποτα! Έφερε μαστόρια, άλλαξε καμινάδες, πήγε κι είδε έναν λέβητα στα Κουφάλια, άλλον στα Βρασνά, ένα κάρο λεφτά πεταμένα! Τέλος πάντων, ας ελπίσουμε πως όλα θα λυθούν!
Καλό βράδυ


Να μας φέρεις σε επαφή??? Αστό καλύτερα....Να κλαίμε τα λεφτά μας μαζί??? Δυο είναι οι επίσημοι μεταπωλητές Panthermica Και Alphatech. Εγώ το πήρα από την δεύτερη αλλά και αυτοί δεν μου βγάζουν άκρη..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #424 από bora550

spyroskosmas έγραψε: Φίλε Bora550, έχω την ίδια ακριβώς διάταξη με εσένα και έχω σκάσει από τη ζέστη. Άρα δεν φταίει η διάταξή σου. Αυτή τη στιγμή εγώ έχω θερμοκρασία δοχείου αδρανείας 80ο και έχω την τετράοδη να στέλνει 70ο. Εγω ομως εχω Laddomat...Τη θερμοκρασία τη βλέπω μετά την τετράοδη με θερμόμετρο εμβαπτιζόμενο, και τη θερμοκρασία του δοχείου έχω μεταφέρει ψηφιακό σήμα στο σπίτι.
Πέρυσι που έκαιγες πετρέλαιο τι θερμοκρασίες είχες στο σπίτι; 19-20 Γιατί λεφτά δεν υπήρχα.. 3200 τόνους πετρέλαιο
Φέτος τα σώματα του καλοριφέρ καίνε όπως με το πετρέλαιο; Θα υθελα παρα πολυ να καινε... Να γυρναω με το βρακυ που λενε...
Θα ήθελα να παρατηρήσω και κάτι για τον φίλο που ανέφερε για τον Atmos50sx. Τα μηχανήματα της Atmos, ή της Viesman, Buderus και πολλά άλλα που μου διαφεύγουν τώρα είναι κορυφαία στον τομέα τους. Είναι ατυχές να συγκρίνουμε μια σόμπα κινέζικη ή βουλγάρικη με μηχανήματα τοπ σχεδιασμού, φινιρίσματος,ασφαλείας κλπ. Δείτε λ.χ. το site της Buderus ή της Atmos με αυτό των Βουλγάρων και θα καταλάβετε αμέσως γιατί μιλάμε.
Είναι σα να συγκρίνουμε μια Mercedes με ένα Lada (για να μην παρεξηγηθούν οι κάτοχοι Lada και εγώ τέτοιο έχω). Και το ένα κινείται και το άλλο κινείται. Αλλού είναι οι διαφορές...
Έτσι και εδώ. Όλα καίνε και ζεσταίνουν. Αλλού είναι οι διαφορές...
Φίλε Bora δώσε μα στοιχεία να σε βοηθήσουμε.Τι άλλα στοιχεία φίλε μου??? Όλα σας τα έδωσα... Photo, Σχέδιο, Ερωτοαπαντησεις... Αισθάνομαι απογοητευμένος!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #425 από spyroskosmas
Έχεις βάνα ανάμιξης στην αναχώρηση από το δοχείο για τα σώματα ή τα στέλνεις κατευθείαν τα νερά;
Κάνε μια δοκιμή. Κλείσε τη μία ηλεκτροβάνα από τις δύο (αν έχεις σπίτι πάνω κάτω κλείσε την πάνω) και δες αν ζεσταθούν περισσότερο τα νερά του κάτω.

Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #426 από theo64

bora550 έγραψε:

spyroskosmas έγραψε: Φίλε Bora550, έχω την ίδια ακριβώς διάταξη με εσένα και έχω σκάσει από τη ζέστη. Άρα δεν φταίει η διάταξή σου. Αυτή τη στιγμή εγώ έχω θερμοκρασία δοχείου αδρανείας 80ο και έχω την τετράοδη να στέλνει 70ο. Εγω ομως εχω Laddomat...Τη θερμοκρασία τη βλέπω μετά την τετράοδη με θερμόμετρο εμβαπτιζόμενο, και τη θερμοκρασία του δοχείου έχω μεταφέρει ψηφιακό σήμα στο σπίτι.
Πέρυσι που έκαιγες πετρέλαιο τι θερμοκρασίες είχες στο σπίτι; 19-20 Γιατί λεφτά δεν υπήρχα.. 3200 τόνους πετρέλαιο
Φέτος τα σώματα του καλοριφέρ καίνε όπως με το πετρέλαιο; Θα υθελα παρα πολυ να καινε... Να γυρναω με το βρακυ που λενε...
Θα ήθελα να παρατηρήσω και κάτι για τον φίλο που ανέφερε για τον Atmos50sx. Τα μηχανήματα της Atmos, ή της Viesman, Buderus και πολλά άλλα που μου διαφεύγουν τώρα είναι κορυφαία στον τομέα τους. Είναι ατυχές να συγκρίνουμε μια σόμπα κινέζικη ή βουλγάρικη με μηχανήματα τοπ σχεδιασμού, φινιρίσματος,ασφαλείας κλπ. Δείτε λ.χ. το site της Buderus ή της Atmos με αυτό των Βουλγάρων και θα καταλάβετε αμέσως γιατί μιλάμε.
Είναι σα να συγκρίνουμε μια Mercedes με ένα Lada (για να μην παρεξηγηθούν οι κάτοχοι Lada και εγώ τέτοιο έχω). Και το ένα κινείται και το άλλο κινείται. Αλλού είναι οι διαφορές...
Έτσι και εδώ. Όλα καίνε και ζεσταίνουν. Αλλού είναι οι διαφορές...
Φίλε Bora δώσε μα στοιχεία να σε βοηθήσουμε.Τι άλλα στοιχεία φίλε μου??? Όλα σας τα έδωσα... Photo, Σχέδιο, Ερωτοαπαντησεις... Αισθάνομαι απογοητευμένος!!!


Αν θές πάρε με τηλέφωνο στο ..........να μιλήσουμε μήπως και βρούμε κάποια λύση. Ο τεχνικός που πέρασε τον δικό μου έχει περάσει άλλους καμιά δεκαριά atmos και σε κανέναν δεν υπήρξε πρόβλημα, αν χρειαστεί επειδή είναι και φίλος μήπως μπορέσει να έρθει επιτόπου να δει την εγκατάσταση.
Last edit: 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν by theo64.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #428 από bora550

spyroskosmas έγραψε: Έχεις βάνα ανάμιξης στην αναχώρηση από το δοχείο για τα σώματα ή τα στέλνεις κατευθείαν τα νερά;
Κάνε μια δοκιμή. Κλείσε τη μία ηλεκτροβάνα από τις δύο (αν έχεις σπίτι πάνω κάτω κλείσε την πάνω) και δες αν ζεσταθούν περισσότερο τα νερά του κάτω.


Μόλις καθόρησα το φίλτρο και είχε αρκετά σκουπιδαριά και κάνναβη από την εγκατάσταση μάλλον... Δεν μου έχουν βάλει βάνα ανάμιξης όχι δεν έχω βάλει.. Να το διευκρινίζουμε... δεν ξέρω καν τι κάνει αυτή.. Τώρα κάνω πολύ το τεστ για να γεμίσω ζεστό νερό το δοχείο να δω μήπως έφταιγαν τα σκουπίδια.. και θα ενημερώσω τα για τα σπουδαία νέα...
Last edit: 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν by bora550.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #429 από bora550

theo64 έγραψε: Αν θές πάρε με τηλέφωνο στο 6974370375 να μιλήσουμε μήπως και βρούμε κάποια λύση. Ο τεχνικός που πέρασε τον δικό μου έχει περάσει άλλους καμιά δεκαριά atmos και σε κανέναν δεν υπήρξε πρόβλημα, αν χρειαστεί επειδή είναι και φίλος μήπως μπορέσει να έρθει επιτόπου να δει την εγκατάσταση.

Τώρα είναι αργά ρε Theo.. Άστο μην σε πρήζω βραδιάτικα... Μια συμβουλή... κάνε edit το Post σου και σβήσε το τηλέφωνο... στείλε το με πμ ή το αποθηκεύω τώρα καλύτερα..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.092 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ