Βοήθεια για επιλογή σόμπας pellet για 65 τμ σπίτι.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177767 από TheodorGR
Καλησπέρα στην ομάδα!Είμαι νέος χρήστης και κατέληξα στο forum γιατί έχω πελαγωσει με τις επιλογές για αγορά σόμπας pellet.
Θέλω να μάθω ποιες είναι αξιόπιστες σαν μάρκα,πχ πόσα kw πρέπει να είναι και φυσικά καλή αντιπροσωπεία σε περίπτωση που χρειαστεί οτιδήποτε.

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας εκ των προτέρων 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177768 από giannis kalor
Πρώτα απ' όλα έχει σημασία η μόνωση σου .
Είναι μονοκατοικία ; Διαμέρισμα ; Ζεσταίνεται πάνω κάτω δεξιά αριστερά αν είναι διαμέρισμα ; Έχεις εξωτερική μόνωση ; Κουφώματα έχεις της προκοπής ; Με θερμοδιακοπες και διπλά τζάμια ;
Πάμε μετά στη διαρυθμιση ; Είναι ενιαίος χώρος ; Η έχει δύσκολη διαρυθμιση ; Αν έχει δύσκολη πχ η ζέστη δεν θα πάει στα απομακρυσμένα δωμάτια αν βάλεις αεροθερμη μικρή .
Πάντως για τόσο μικρό διαμέρισμα με καλά κουφώματα μια 12 kw είναι κομπλέ .
Αν βρεις και με κανάλια ακόμα καλύτερη /( κανάλια σημαίνει δουλειά για γυψοσανίδα για να τα κρύψει . Αλλά έτσι θα στείλεις χρυσή πχ σε απομακρυσμένο δωμάτιο .

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177771 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΣΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΜΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΟΥ ΑΜΑ ΘΕΣ ΒΡΕΣ ΜΕ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177776 από DOOM_NX
Κώστα, δεν έχεις καταλάβει πώς λειτουργεί ένα forum έτσι; Σκοπός είναι να μοιράζεται η γνώση να βοηθιούνται όλα τα παρόντα και μελλοντικά μέλη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177777 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΜΑΛΛΟΝ ΕΣΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΟΥ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΔΙΔΩ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΤΗ ΜΕΤΑΔΙΔΩ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΦΥΣΙΚΑ.ΔΕΝ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΣΕ ΜΙΑ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΟΥΤΕ Η ΒΛΑΒΗ ΟΥΤΕ ΟΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΟΥΤΕ Η ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΜΕ ΒΙΝΤΕΟΚΛΗΣΗ Η ΝΑ ΠΑΕΙ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΛΥΣΗ!!!ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΑΝ Η GOOGLE ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΜΕ ΒΙΝΤΕΟΚΛΗΣΗ ΘΑ ΕΜΠΑΙΝΑ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΛΥΝΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΛΕΣ ΑΝ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΩ ΑΝΟΙΞΕΙ  ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΣΩΣΕΙ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΚΟΤΩΘΕΙ Η ΝΑ ΚΑΨΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ Η ΝΑ ΖΕΣΤΑΘΕΙ Η ΝΑ ΤΟΥ ΦΤΙΑΞΩ ΠΛΑΚΕΤΕΣ ΚΑΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΔΩ ΜΕΣΑ!!ΛΙΓΟ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΙΝΤΕ ΠΑΡΑΓΝΩΡΙΣΤΗΚΑΜΕ!!
Last edit: 1 Χρόνος 6 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177778 από DOOM_NX
Αρχικά, ο TheodorGR δε ζητάει βοήθεια για κάποια επισκευή βλάβης, αλλά προτάσεις για αγορά νέου μηχανήματος. Δεύτερον το forum δεν είναι ο προσωπικός επαγγελματικός σου ιστότοπος και φαίνεται πολύ άσχημο όταν αντί να απαντήσεις ζητάς προσωπική επικοινωνία. Είναι σα να ψαρεύεις πελάτες. Πώς θα επωφεληθεί κάποιος στο μέλλον που θα του βγει η ερώτηση στο Google, αν η συζήτηση έχει γίνει μεταξύ σας και off the record? Μοίρασε τη γνώση σου δημόσια και δωρεάν και αν είναι πάρα πολλά αυτά που έχεις να πεις, κράτα ένα αρχείο με links να παραπέμπεις το κάθε μέλος εκεί.

PS: Τώρα γνωριζόμαστε.
Last edit: 1 Χρόνος 6 Μήνες πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ