Προβλημα με αντίσταση αναφλεξης (μαλλον) σε Piazzetta MP973

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172748 από stergiosbik

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Δεν χρειάζεται να το γράψω υπάρχουν μαστοριά που πρέπει να το κάνουν και όχι οποίος ΝΑΝΑΙ!!!!ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟΥ ΛΕΩ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΣ!!!!!ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΠΘΣΤΕΥΩ ........ΠΡΩΤΑ Η ΑΣΦΑΛΕΙΑ!!!!
 

Ποια ασφαλεια ρε Κωστα.Μην μεγαλοποιουμε τα πραγματα!
Ποιος κινδυνος υπαρχει οταν εχω βγαλει την αντισταση,την κραταω στο χερι μου και θελω απλα να διαπιστωσω αν ειναι καμμενη ή πεσμενη;
Αυτο λεω ρε φιλε.
 

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172749 από mtsag

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Πρέπει να δεις στο μανιουαλ αν γράφει κάτι η αν είναι συρταρωτω δες πως θα έχεις πρόσβαση.πιθανον θα χρειαστεί να βγάλεις το μοτέρ κοχλία για να μπορείς να βγάλεις την αντίσταση!!!η ένωση του συνήθως είναι κλειδί Άλλεν 4-5.ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΒΓΑΛΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΠΡΙΖΑ!!!!

 


Δυστυχώς το manual δεν γράφει τέτοιες λεπτομέρειες! Ούτε είναι κασέτα, κανονικό τζάκι είναι. Έστειλα e-mail στην εταιρεία μηπως και μου πουν πως βγαίνει. Πάντως, αυτό που μου είπες με το να ακουμπήσω το δάκτυλο εκεί που είναι η αντίσταση αφού πέσει λιγο πελλετ το δοκίμασα και ήταν κρύο.


 
Last edit: 3 Χρόνια 1 Μήνας πριν by mtsag.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172750 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΑΝ ΘΕΣ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΤΡΑΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΛΕΣ ΣΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΝΑ ΤΟΝ Σ Κ Ο Τ Ω Σ Ε Ι ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΚΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ Η ΕΣΤΩ ΜΕ ΒΙΝΤΕΟΚΛΗΣΗ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΕΔΩ!!!!!!!!!!!!ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΤΕΧΝΙΚΟΙ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΧΕΙΡΙΣΤΟΥΝΕ!!!!!!!!!!ΑΝ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΤΟΥ ΛΕΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Η ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΤΙ ΘΑ ΛΕΣ ΜΕΤΑ ΑΝ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ¨¨¨΄ΤΑ ΜΕΓΑΛΟΠΟΙΩ¨¨¨¨¨¨.ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172751 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΡΥΑ ΜΠΟΡΕΙ ΕΚΤΟΣ ΤΟ ΑΠΛΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΜΕΝΗ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ (ΤΩΡΑ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΜΕΤΡΑ)ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΑΝ Η ΠΛΑΚΕΤΑ ΣΤΕΛΝΕΙ ΡΕΥΜΑ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΔΙΟΤΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΦΤΑΕΙ ΤΟ ΡΕΛΕ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΡΕΥΜΑ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΝΑ ΑΝΑΨΕΙ Η ΕΝΑ ΕΞΑΡΤΗΜΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΚΕΤΑ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΡΕΥΜΑ Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΦΛΑΣ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΕΝΤΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ!!!!!!!ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΕΙ Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΑΝ ΚΑΙ 9 ΧΡΟΝΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΙΣΧΥ ΠΛΕΟΝ!!!!!!!!ΑΝ ΤΗΝ ΒΓΑΛΕΤΕ Η ΕΑΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΕΣ ΤΟΥΣ ΑΝ ΔΕΧΕΤΕ ΚΕΡΑΜΕΙΚΗ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ!!!!!!!!!!!!ΒΑΛΕ ΜΙΑ ΦΩΤΟ ΤΟ ΠΑΝΕΛ ΤΟΥ ΚΟΝΤΡΟΛΕΡ ΜΕ ΤΑ ΠΛΗΚΤΡΑ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mtsag

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172774 από mtsag

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΡΥΑ ΜΠΟΡΕΙ ΕΚΤΟΣ ΤΟ ΑΠΛΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΜΕΝΗ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ (ΤΩΡΑ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΜΕΤΡΑ)ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΑΝ Η ΠΛΑΚΕΤΑ ΣΤΕΛΝΕΙ ΡΕΥΜΑ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΔΙΟΤΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΦΤΑΕΙ ΤΟ ΡΕΛΕ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΡΕΥΜΑ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΝΑ ΑΝΑΨΕΙ Η ΕΝΑ ΕΞΑΡΤΗΜΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΚΕΤΑ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΡΕΥΜΑ Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΦΛΑΣ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΕΝΤΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ!!!!!!!ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΕΙ Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΑΝ ΚΑΙ 9 ΧΡΟΝΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΙΣΧΥ ΠΛΕΟΝ!!!!!!!!ΑΝ ΤΗΝ ΒΓΑΛΕΤΕ Η ΕΑΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΕΣ ΤΟΥΣ ΑΝ ΔΕΧΕΤΕ ΚΕΡΑΜΕΙΚΗ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ!!!!!!!!!!!!ΒΑΛΕ ΜΙΑ ΦΩΤΟ ΤΟ ΠΑΝΕΛ ΤΟΥ ΚΟΝΤΡΟΛΕΡ ΜΕ ΤΑ ΠΛΗΚΤΡΑ


Λοιπόν, κατάφερα και την έβγαλα την αντίσταση! Υπάρχει κάποιος τρόπος με ένα πολύμετρο να δω αν όντως είναι καμμένη, ή δε γίνεται;

Ευχαριστώ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172776 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Δώσε με μια μπαλαντεζα δικό σου ρεύμα για 2 λεπτά βγάλε ρεύμα και δες αν έχει πυρωσει.ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΡΕΥΜΑ !!!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mtsag

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ