Biotherm Holzpellets: εντυπώσεις

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78700 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Biotherm Holzpellets: εντυπώσεις

geov έγραψε: Συμφώνω με τα παραπάνω εκτός από την σκόνη στα τσουβάλια.Αυτά τουλάχιστον που έχω πάρει έχουν πολύ σκόνη.Για τα αυστριακά -για να το συγκρίνω-δεν έχω άποψη γιατί εδώ στα Χανιά δεν έχω βρει κάποιο.Το μόνο που έχω δοκιμάσει είναι το Energostar αλλά με προβληματίζει ότι δεν αναφέρονται πιστοποιήσεις στη συσκευασία.

Μ'αρέσει που σε προβληματίζει κιόλας...

www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...9&id=56920&Itemid=53

Μπορείς να μας δείξεις ένα τσουβάλι Bio-therm με σκόνη;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78705 από geov
Απαντήθηκε από geov στο θέμα Biotherm Holzpellets: εντυπώσεις
Δυστυχώς το τελευταίο που είχα το έβσλα στη σόμπα το μεσημέριΆύριο που θα ξαναπάρω-γιατί έχω μείνει ευχαριστημένος-εάν έχουν σκόνη θα στείλω φώτο.Με την ευκαιρία να κάνω μία ερώτηση.Ξαφνικά σήμερα η σόμπα μου άρχισε να βγάζει μία δυσάρεστη μυρωδιά,κατά τη λειτουργία της στη σκάλα 5.Η μυρωδιά εντοπίζεται στον θερμό αέρα που πετάει.Μήπως έχει να κάνει ότι την τελευταία εβδομάδα-λόγω καλού καιρού την δούλευα σε χαμηλή σκάλα και κυρίως στο πρόγραμμα οικονομίας,και σήμερα που ανέβασε στροφές άρχισαν να μυρίζουν τα μεταλλικά της μέρη?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78718 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Biotherm Holzpellets: εντυπώσεις

geov έγραψε: Δυστυχώς το τελευταίο που είχα το έβσλα στη σόμπα το μεσημέριΆύριο που θα ξαναπάρω-γιατί έχω μείνει ευχαριστημένος-εάν έχουν σκόνη θα στείλω φώτο.Με την ευκαιρία να κάνω μία ερώτηση.Ξαφνικά σήμερα η σόμπα μου άρχισε να βγάζει μία δυσάρεστη μυρωδιά,κατά τη λειτουργία της στη σκάλα 5.Η μυρωδιά εντοπίζεται στον θερμό αέρα που πετάει.Μήπως έχει να κάνει ότι την τελευταία εβδομάδα-λόγω καλού καιρού την δούλευα σε χαμηλή σκάλα και κυρίως στο πρόγραμμα οικονομίας,και σήμερα που ανέβασε στροφές άρχισαν να μυρίζουν τα μεταλλικά της μέρη?

Άνοιξε καινούριο θέμα. Αν δεν έχει κάψει στο τέρμα να ξεμυρίσει, είναι πολύ πιθανό να οφείλεται εκεί που λες.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": geov

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78722 από kobra2
Απαντήθηκε από kobra2 στο θέμα Biotherm Holzpellets: εντυπώσεις
εγω οπως τα βλεπω με την σακουλα schwei kai biotherm δεν εχει περισσοτερη σκονη το biotherm.θα ελεγα την ιδια αν οχι λιγο λιγοτερη,αλλα θα το κοιταξω καλυτερα οταν ανοιξω τσουβαλι.οσο για την σταχτη τι νοημα εχει πολυ η λιγη αφου παλι με την σκουπα θα καθαριστει.νοημα θα ειχε αν καποιο δεν ειχε καθολου σταχτη,πραγμα αδυνατο
και κατι ακομα.σε δειγματοληπτικο ελεγχο 3 σακια σβαι και 2 σακια μπιο στο ζυγισμα το μεν πρωτο μου βγαζει 15,3 και το δευτερο 14,9
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by kobra2.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79184 από geov
Απαντήθηκε από geov στο θέμα Biotherm Holzpellets: εντυπώσεις

Και στα Biotherm που πήρα σήμερα βρήκα αρκετή σκόνη.
Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79192 από kobra2
Απαντήθηκε από kobra2 στο θέμα Biotherm Holzpellets: εντυπώσεις
Ανοιξα σημερα το πρωτο τσουβαλι biotherm γιατι με ειχε φαει η περιεργεια.Σκονη θα ελεγα ιδια και ισως ελαχιστα περισσοτερη απο το schwei,αλλα στην καυση μεχρι τωρα.....εχω παθει πλακα,εμφανως μεγαλη διαφορα στην φλογα,πολυ καθαρη φλογα, πολυ καθαρη,δεν εχει μεσα στο θαλαμο μεχρι στιγμης καθολου μαυριλες,που με το αλλο απο την αρχη ηταν μαυρος ο θαλαμος.Δεν εχει να κανει με τις ρυθμισεις γιατι εχω αλλαξει 200 ρυθμισεις.Πιθανον να εχει να κανει με το οτι ειναι οξια και ειναι καλυτερο για σομπες,τουλαχιστον για την δικη μου.Αυριο θα ξερω και με τα υπολειμματα τι παιζει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ