Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
1 Χρόνος 3 Μήνες πριν #179466 από Z3us1984
Απαντήθηκε από Z3us1984 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Ένα διαβάσεις στο link που ανέβασα γράφει ότι η τιμές τον Ιούνιο ήταν στα 300 ευρώ...τώρα δεν θέλω να μπω στην σύγκριση τι μισθούς έχει η Γερμανία... Απλά ήθελα να καταλάβουν κάποια άτομα... Που υο παίζουν ξερόλες... Οτι οι μεγαλο έμποροι αγόρασαν από Μάιο μέχρι και Ιούλιο με τιμές που έγραψα ποιο πάνω... Και όποιος κατάλαβε κατάλαβε..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 3 Μήνες πριν #179468 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Ένα διαβάσεις στο link που ανέβασα γράφει ότι η τιμές τον Ιούνιο ήταν στα 300 ευρώ...τώρα δεν θέλω να μπω στην σύγκριση τι μισθούς έχει η Γερμανία... Απλά ήθελα να καταλάβουν κάποια άτομα... Που υο παίζουν ξερόλες... Οτι οι μεγαλο έμποροι αγόρασαν από Μάιο μέχρι και Ιούλιο με τιμές που έγραψα ποιο πάνω... Και όποιος κατάλαβε κατάλαβε..
Μόνο ο δικός μου είναι τίμιος και αγόρασε Οκτώβριο/Νοέμβριο 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 3 Μήνες πριν #179469 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Δηλαδη απλά για να καταλαβω την "κουβεντα", εχω διακρίνει 2 βερσιον..

1. ενας εμπορος "δεσμευσε" κεφαλαιο και προπληρωσε το Μαιο και με τιμές Μαίου παραγωγή να την παραλαβει στον Σεπτεμβριο

2. Δεσμευσε κεφάλαιο αγοράζοντας και παραλαμβανοντας απο τον Μαιο, ελπιζοντας/πιστευοντας/ξεροντας ( βαλτε οποια περιπτωση θελετε - αδιαφορο) οτι θα πουλαει στο διπλάσιο απο οτι αγορασε

Στα βασικά εκει ειμαστε?
Σημειωνω οτι ρωταω απλά σα μια σουμα της κουβετας κι οχι αν στεκουν ή οχι τα ανωτερω...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 3 Μήνες πριν #179471 από rofos
Απαντήθηκε από rofos στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Για την Νο2 περίπτωση γίνεται η κουβέντα. Χάθηκες, πολύ καιρό έχουμε  να δούμε post σου.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 3 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 3 Μήνες πριν #179476 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Πως γίνεται να τα ξέρετε μερικοί όλα αλλά να είστε εδώ και να κλαίγεστε για μερικά ψωριευρω δεν το καταλαβαίνω. 
Τα κέρδη των Ελπε και motoroil προέρχονται κυρίως από τις εξαγωγές. Ο μεγαλύτερος όγκος παραγωγής τους, εξάγεται... 
Μεγάλη ιδέα έχετε ορισμένοι για τον εαυτό σας.... 


Κοίτα φίλε επειδή τα σαθρά επιχειρήματα που αναφέρεις είναι ολοφάνερο ότι είναι δεξιάς κοπής, καφενειακού χαρακτήρα και πιθανόν 'πετσινα',  ΕΓΩ όταν λέω κάτι (πιθανόν δεν γνωρίζεις ότι είμαι μέλος στο energy από το 2012)  το λέω γιατί έχω στοιχεία.

Σου παραθέτω λοιπόν από το δελτίο τύπου της ίδιας της motor oil το παρακάτω κείμενο για να σου απαντήσω για όλα όσα με  κατηγόρησες.  Σταμάτα να λες ανακρίβειες και να παραπληροφορείς τον κόσμο ως έμμεση τακτική υποστήριξης της απαράδεκτης κυβερνητικής πολιτικής.

1) Η σημαντική αύξηση του κύκλου εργασιών το γ’ τρίμηνο 2022 έναντι του γ’ τριμήνου 2021 και του εννεάμηνου 2022 έναντι του εννεάμηνου 2021 οφείλεται στον αυξημένο μέσο όρο των τιμών των προϊόντων πετρελαίου εκπεφρασμένων σε Δολάρια Η.Π.Α. (κατά 52,05% το γ’ τρίμηνο 2022 και κατά 73,47% το εννεάμηνο 2022) σε συνδυασμό με την ενδυνάμωση του Δολαρίου Η.Π.Α έναντι του Ευρώ (μέση ισοτιμία) κατά 14,58% το γ’ τρίμηνο 2022 και κατά 11,07% το εννεάμηνο 2022.  

2) Οι πωλήσεις ήταν μειωμένες σε σχέση το 2021 συγκεκριμένα :

Ο όγκος πωλήσεων προϊόντων του Διυλιστηρίου διαμορφώθηκε σε ΜΤ 3.760 χιλ. το γ’ τρίμηνο 2022 έναντι ΜΤ 4.029 χιλ. το γ’ τρίμηνο 2021 και σωρευτικά σε ΜΤ 10.360 χιλ. το εννεάμηνο 2022 έναντι ΜΤ 10.480 χιλ. το αντίστοιχο εννεάμηνο 2021. Η διάθεση των προϊόντων πραγματοποιήθηκε και στις τρεις αγορές στις οποίες παραδοσιακά δραστηριοποιείται η Εταιρεία (Εσωτερική, Εξαγωγές, Ναυτιλία) επιβεβαιώνοντας τον εξαγωγικό προσανατολισμό της δεδομένου ότι οι πωλήσεις Εξωτερικού και Ναυτιλίας διαμορφώθηκαν στο 86% του συνολικού όγκου πωλήσεων τόσο το εννεάμηνο 2022 όσο και το εννεάμηνο 2021.  

3) Η motor oil πάντα έκανε εξαγωγές δεν τις ανακάλυψε το 2022 έτσι δεν είναι;

Σε παρακαλώ άσε τις εξυπνάδες και μάθε να ακούς περισσότερο όταν δεν έχεις γνώση των πραγμάτων.

Πηγή : 

www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j...7tLrY58xroROixEsIYS5

sdancer75
Last edit: 1 Χρόνος 3 Μήνες πριν by sdancer75.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 3 Μήνες πριν #179478 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Μαλιστα.... Δηλ δεσμευσε 30.000 ευρω ανα 100 παλετες ( 300 ευρω ανα παλετα μπακαλικα μιλώντας ) ζεστό χρημα για 6 μηνες ελπίζοτας...... Οκ το ' επιασα...


Χαθηκα γιατι δεν εχω κατι "συμαντικό" να πω..... Φετος ουτος ή αλλως αποφασισα να μη πληρωσω 500-600 ευρω/ τονο.... Φαντασου οτι απο 15 Οκτωβριου περιπου που παραδοσιακά αναβα, εχω καψει...... 4 ναι 4 τσουβαλια.....

Λυπαμαι αλλα οχι.... Αυτη τη στιγμη συμφαιρει πετρελαιο ( που δεν εχω ) και ρευμα... ( α ναι και 2 σομπιτσες υγραερίου.... ταμαμ)

Αν ειχαν επιδοτήσει και το πελλετ οπως τα αλλα θα ηταν αλλιως.... κι εδω φανηε η αδυναμια της εγχωριας αγοράς παραγωγής και εμπορίας να περασει ΚΑΙ το πελλετ στα επιδοτουμενα...

Αυτά και καλή χρονιά να εχουμε....

Για την Νο2 περίπτωση γίνεται η κουβέντα. Χάθηκες, πολύ καιρό έχουμε  να δούμε post σου.
 

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": rofos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.602 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ