Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178416 από rofos
Απαντήθηκε από rofos στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Πλαφόν και πράσινα άλογα. Την αγορά την ελέγχει το εμπόριο και όχι η εξαγγελίες των κυβερνήσεων. Για να έχουν ισχύ οι έλεγχοι που λένε ότι κάνουν, θα πρέπει να έκαναν ελέγχους και στα προηγούμενα χρόνια για να μπορούν να έχουν μία βάση δεδομένων.  Αφού τα προηγούμενα χρόνια η μισή ποσότητα πέλλετ  και καυσόξυλου που διακινήθηκε ήταν χωρίς απόδειξη.  Αρα ο κάθε έμπορος - διακινητής - αποθηκάριος - μεσάζων και όσοι εμπλέκονταν στην εφοδιαστική αλυσίδα μπορούσαν να δηλώσουν ότι θέλουν, μπορούσαν να κάνουν ότι θέλουν.  Επομένως, μην περιμένετε πολλά πράγματα. Δεν γίνεται μέσα από μία τροπολογία να μπουν τα πράγματα στη θέση τους. Καλά τα είπες pangeo7712 " ανεπάγγελτοι   σωτήρες" .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178417 από blade
Απαντήθηκε από blade στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Εχτες το μεσημερι στο Leroy του αεροδρομιου την ωρα που περασα ειχε 5 αυτοκινητα αναμονη για να φορτώσουν με 10€ το τσουβαλι.
Για να δουμε ποσο ικανοποιημενο εμεινε το μαγαζι απο τις πωλησεις και που θα παει τις τιμες του οταν τελειωσει η προσφορα του.
Συνεχιζω να πιστευω οτι με 660€/τονο δεν συμφέρει και ακομα περιμενω.
Προσωπικη μου αποψη που εχω εναλλακτικη ρευμα/πετρελαιο.  

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178419 από rofos
Απαντήθηκε από rofos στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Και με 10 ευρώ το σακί πάλι κέρδος έχει. Αλλιώς δεν θα το έβαζε 10 ευρώ. Οταν τελειώσει η προσφορά θα το πάει εκεί που ήταν πριν. Και μετά από λίγο καιρό θα ξανακάνει προσφορά, και έτσι θα πηγαίνει όλη τη σεζόν. Αυτή την στιγμή με τις τιμές που έχουν διαμορφωθεί στην Αθήνα τα 10 ευρώ για πιστοποιημένο Α1 εισαγωγής είναι ίσως η καλύτερη. Εδώ πουλάνε 9 και 9,5 ευρώ μη πιστοποιημένα Ελληνικά και εισαγωγής.  Πιο κάτω τιμή εγώ δεν έχω βρει. Μερικά από αυτά ίσως να  καίγονται  καλά, τα αλλά όμως;

 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178421 από Gidigidino
Απαντήθηκε από Gidigidino στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Από βδομάδα αναμένεται νέα πτώση στο πελλετ. 9.10-9.20 το σακί το Αυστριακό και το Royale. Αλλά πιθανολογώ ότι αυτή θα είναι η καλύτερη τιμή για τον φετινό χειμώνα... 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178425 από pianoteacher
Απαντήθηκε από pianoteacher στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Και με 10 ευρώ το σακί πάλι κέρδος έχει. Αλλιώς δεν θα το έβαζε 10 ευρώ. Οταν τελειώσει η προσφορά θα το πάει εκεί που ήταν πριν. Και μετά από λίγο καιρό θα ξανακάνει προσφορά, και έτσι θα πηγαίνει όλη τη σεζόν. Αυτή την στιγμή με τις τιμές που έχουν διαμορφωθεί στην Αθήνα τα 10 ευρώ για πιστοποιημένο Α1 εισαγωγής είναι ίσως η καλύτερη. Εδώ πουλάνε 9 και 9,5 ευρώ μη πιστοποιημένα Ελληνικά και εισαγωγής.  Πιο κάτω τιμή εγώ δεν έχω βρει. Μερικά από αυτά ίσως να  καίγονται  καλά, τα αλλά όμως;


 
Και λίγα λες για τα Ελληνικά.πες 10,80  και μάλιστα ΧΩΡΙΣ κάποια πιστοποίηση. Απλά πέλλετ ποιοτικό σύμφωνα με τον παραγωγό, 
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": rofos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178426 από giannis kalor
Απαντήθηκε από giannis kalor στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

Gidigidino έγραψε: Από βδομάδα αναμένεται νέα πτώση στο πελλετ. 9.10-9.20 το σακί το Αυστριακό και το Royale. Αλλά πιθανολογώ ότι αυτή θα είναι η καλύτερη τιμή για τον φετινό χειμώνα... 

Αυτό ακούστηκε έντονα αλλά δεν ξέρω που βασίζεται . Φίλος υδραυλικός που φέρνει πέλλετ στην δυτική Μακεδονία μου είπε ότι έχει προπληρώσει 3 νταλίκες σβαι και τις περιμένει μέσα στον μήνα . Μου είπε είναι η προτελευταία παραγγελία που κάνει για τους πελάτες του και μου λέει δεν πέφτω κάτω από τα 10.50€ .
Απλά ακούστηκε ότι θα πέσει στα 9 -9.50 € πανελλαδικά το αυστριακό με ότι αυτό συνεπάγεται για τα υπόλοιπα αλλά το θεωρώ απίθανο . Ειδικά αν μιλάμε με απόδειξη

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.551 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ