Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #178094 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
παρατηρω οτι μιλας στον πληθυντικο αλλα δεν θυμαμαι κανα δικο σου ποστ συγκεκριμενο 
το φεβρουαριο ειχα πει οτι το λερου ειχε 5,50 ...πηρα μερικα σακουλια μια και τραβαγε ο χειμωνας αλλα ισως και κανας αλλος πουχε ξεμεινει 
δεν φανταζομαι κανεις να στοκαρε ομως ... αλλα ολοι αυτοι που παπαγαλιζουν τον απριλη μαη ιουνη κλπ καθε χρονο ποτε περνανε πελλετ?....απ οσο θυμαμαι κανεις δεν ειχε ξαναμιλισει για μαη κι ακομα και ιουνη ....
και τι νοημα εχει η στατιστικη του ποτε αγοραζει κανεις πελλετ ??? ενδιαφερει κανενα? .... 
και κατι βασικο τα ξυλοκαυσιμα εχουν την ιδιομορφια της αποθηκευσης δεν εχουν ολοι μονοκατοικιες και αποθηκες εχετε αναρωτηθει ποσοι αγοραζουν ξυλα με τσουβαλακι ???(για διαφορους λογους) αρα το σκεφτικο των μαζικων αγορων αφορα τους λιγους !
και στην τελικη εχει κανα νοημα να βαβουριαζουμε ποσο ειχε το πελλετ το μαη τον ιουνη κλπ.??? οσοι πηραν καλα καναν οσοι δεν πηραν μαλλον για φετος ατυχησαν ....σημασια εχει το τωρα ομως κι ειναι ευκολο να κανει κανεις την κασανδρα και να πει τον αλλο μηνα θαχει 1500 γιατι κανεις δεν θα θυμαται τι ειχε πει αν παει 500 αλλα θα φροντισει ο ιδιος να μας ζαλισει αν παει 1500 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Last edit: 1 Χρόνος 6 Μήνες πριν by dimlyk.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #178100 από Gio4k
Απαντήθηκε από Gio4k στο θέμα Re:Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

Αρχές Ιουνίου πήραμε ολόκληρη νταλίκα από Ρουμανία με 400 ευρώ παράδοση Λάρισα σβαι
Μπορώ να επικοινωνήσω μαζί σου με κάποιον τρόπο;

Giorgos kad στο φεισμπουκ
 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #178101 από 2022_pellet_is_dead?
Απαντήθηκε από 2022_pellet_is_dead? στο θέμα Re:Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
καλησπέρα ,
τα ειχα γραψει και παλιοτερα εγω,
Αγορασα Δεκ. 21 -->7,5 Ε το σακι με ΦΠΑ alphawood το ακριβο, παρολο που καποιες μερες πριν μου ειχαν πει οτι ηταν πιο κατω νομιζω 6,5..
πριν λιγο καιρο μου ειπαν οτι περιμένουν το πορτοκαλι alphawood 780 Ε με ΦΠΑ η παλλετα.. δεν ασχοληθηκα φυσικα..
το μαιο που πηρα τηλεφωνα σε "εμπορους" το ειχαν ~7,5 χωρις ΦΠΑ το βουλγαρικο και μετα Ιουνη το ανεβασαν σε ~8,5 Ε
τελικα πηρα πριν λιγες μερες . με ~ 9 Ε το σακι χωρις ΦΠΑ απο έναν "έμπορο" βουλγαρικο.. και μαζι με τα περσινα που εχω εκλεισα για φετος..
στα sites μικρων-μεγάλων προμηθευτών - αλυσίδων βλεπετε ολοι τις τιμες όπου και αν υπάρχουν.. εμένα μου έκανε εντυπωση ότι ειδα 14 Ε με ΦΠΑ το Schweighofer..σε περιοχη της αττικης..

ηδη εχω αρχισει να μαζευω ξυλα από κάποια κτηματα -ελαιωνες που είχαμε ψιλο-παρατημένα (με τον προβλεπόμενο τρόπο )που δεν θα τα καψω φετος στο τζακι φυσικα
και μετα την άνοιξη στα κλαδέματα πάλι θα μαζεψω και θα κοιταω για ξυλοσομπα εφοσον δεν πεσουν καπως οι τιμες του πελλετ εκεινη την περιοδο..
Last edit: 1 Χρόνος 6 Μήνες πριν by 2022_pellet_is_dead?.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #178102 από patsakoni
Απαντήθηκε από patsakoni στο θέμα Re:Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Να ρωτήσω και εγώ κάτι alfa wood το Α2 το πράσινο σακί παραγωγής Ιουνίου 8,50 ευρώ το σακί δεν είναι πολλά;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #178103 από patsakoni
Απαντήθηκε από patsakoni στο θέμα Re:Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Εγώ που ρώτησα σήμερα σε ένα ελληνοβουλγαρικο εργοστάσιο μου είπαν 430 ο τόνος +1000 μεταφορικά για Αθήνα. Που σημαίνει ότι βγαίνει 472 περίπου ο τόνος αν ειναι αρκετά άτομα νομίζω συμφέρει σε σχέση με τις τιμες που κυκλοφορούν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #178104 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Re:Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Φιλε μια διευκρίνηση, θα χρησιμοποιησετε καποιο αφμ επαγγελματικο;
Γιατι αν οχι θα εχει φπα, το εχεις διευκρινήσει, γιατι ειναι χαμηλή η τιμη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.633 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ