Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #177076 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Ξεκολλάτε και λίγο απ το πελλετ 1700 έχει το πετρέλαιο τώρα που βρέθηκε 1800 το θέρμανσης;... Με μείωση φόρου (αυτό σημαίνει θέρμανσης) συν οποίος δικαιούται επιδότηση λογικά θα είναι πολύ χαμηλότερα... Αν συμφέρει είναι άλλο θέμα... Κλιματιστικά για όποιον έχει καλή σύμβαση μάλλον συμφέρουν πλέον και με διαφορά.... Και σταθερά ΔΕΗ μέχρι να σταματήσει η κοροϊδία των παροχών 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 8 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #177077 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Ξεκολλάτε και λίγο απ το πελλετ 1700 έχει το πετρέλαιο τώρα που βρέθηκε 1800 το θέρμανσης;... Με μείωση φόρου (αυτό σημαίνει θέρμανσης) συν οποίος δικαιούται επιδότηση λογικά θα είναι πολύ χαμηλότερα... Αν συμφέρει είναι άλλο θέμα... Κλιματιστικά για όποιον έχει καλή σύμβαση μάλλον συμφέρουν πλέον και με διαφορά.... Και σταθερά ΔΕΗ μέχρι να σταματήσει η κοροϊδία των παροχών 
Offtopic
ΠΡΟΣΟΧΗ Spoiler!
Last edit: 1 Χρόνος 8 Μήνες πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #177078 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Το πετρέλαιο έχει 1800 μ.ο στην ΑΘήνα  και έχει επιδότηση 0,15 στην αντλία από το κράτος. Δηλαδή η κανονική του τιμή είναι 1,95 αυτή την στιμή.
Μιλάμε για επαρχία. 

 www.4real.gr/FuelPrices/public/times/ellada/petrelaio-kinhshs

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #177079 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Παιδιά μην ψάχνεστε πολύ, 1,339 €/L το πετρέλαιο θέρμανσης της ΕΛΠΕ σήμερα .
Βγάλτε 0,13 € για την έκπτωση ΕΦΚ χειμερινής περιόδου, βάλτε 24% ΦΠΑ και 0,10 € κέρδος πρατηρίου, η τιμή σήμερα θα ήταν γύρω στο 1,60 €/L.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #177080 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Εγώ πραγματικά δεν έχω ιδέα πόσο θα βγει το πετρέλαιο θέρμανσης ή πόση θα είναι η επιδότηση.

Εγώ ούτως ή άλλως για φέτος τελείωσα και 0.40€ να βγει το πετρέλαιο δεν έχω μια για να πάρω, ξηλώθηκα στο πέλλετ.

Απλά μετέφερα αυτό που ακούγεται δεξιά και αριστερά (τη ραδιοαρβύλα) ότι το πετρέλαιο θέρμανσης θα βγει κοντά στο 1.7 και πάνω. Τίποτα παραπάνω, τίποτα σίγουρο, τίποτα αξιόπιστο σαν πληροφορία.

Και ξαναλέω εύχομαι να είναι λάθος (αυτή η ραδιοαρβύλα) και να πήρα το ακριβότερο πέλλετ που έχω πάρει ποτέ και φέτος το πετρέλαιο να βγει κάτω από ευρώ. Μακάρι για όλους μας.

There is nothing more uncommon than common sense.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #177081 από jps
Απαντήθηκε από jps στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Όταν όλοι έτρεχαν σε ιδιώτες παρόχους για φτηνές κιλοβατώρες ρεύματος, εγώ, από το Γ1Ν της ΔΕΗ, επέλεξα το ΔΕΗ my home enter N με σταθερή τιμή συμβόλαιο δύο ετών, χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής και έκπτωση 100 € στον πρώτο λογαριασμό, με τιμή ημερήσιας κιλοβατώρας 0,10504€/kWh και τιμή νυχτερινής κιλοβατώρας 0,07906€/kWh.
Δεν πήρα ούτε cent από την επιδότηση του power pass, αλλά όταν οι υπόλοιποι δεν καταλάβαιναν τι πλήρωναν, εγώ έβλεπα μειωμένους λογαριασμούς. 
Αν κάποιος έχει ακόμα αυτές τις τιμές ρεύματος μέχρι το τέλος του φετινού χειμώνα, έχει καινούργια κλιματιστικά inverter απόδοσης Α++/Α+++ και δε μένει στο Νευροκόπι, δε χρειάζεται να ψάχνει ούτε το πέλλετ, ούτε το κουβάλημα τους, ούτε το καθάρισμα τους... 
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Jole, kosi

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.534 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ