Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
1 Χρόνος 10 Μήνες πριν #176706 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΠΕΙΣ ΑΝ ΚΑΙ ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ !!ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΜΟΤΕΡ Η Η ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΛΛΕΤ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΖΗΜΙΕΣ!!!!!ΠΑΝΤΩΣ ΣΕ ΚΑΜΠΟΣΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΦΑΕΙ ΤΑ ΨΩΜΙΑ ΤΟΥΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ 2 -3 ΧΡΟΝΩΝ ΤΑ ΜΟΤΕΡ!!!ΝΑΙ ΥΠΗΡΧΑΝΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ 4-- 8 ΧΡΌΝΙΑ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΑΝ ΑΛΛΑ ΠΕΛΛΕΤ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΒΑΛΑΝΕ ΣΒΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ""ΠΗΡΑΝΕ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ""" ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝΕ ΓΡΑΣΑΡΕΙ ΠΟΤΕ ΜΕΙΩΤΕΡΑ Η ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ ΤΙΣ ΔΕΞΑΜΕΝΗΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 1 ΦΟΡΑ ΣΤΟ ΜΗΝΑ !!ΑΥΤΑ!!!!!! ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΕΖΟΝ ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ 10ΑΡΙΑ ΜΟΤΕΡ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΣΤΡΟΦΩΝ ΚΑΒΑΤΖΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ !!!!!!!!
Δεν ξέρω τι να σου πω για τα μοτέρ τους. Ογκομέτρηση κάνουν όταν αλλάζουν μάρκα; Πολύ δύσκολο να φταίει πέλλετ που είναι εντός των προδιαγραφών. Θα πρέπει να έχουν βάλει μοτέρ εντελώς οριακό. Με τον δικό μου δεν είχα ποτέ θέματα έχοντας κάψει κυρίως Schwei και Egger.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 10 Μήνες πριν #176707 από rofos
Απαντήθηκε από rofos στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Και το μήκος του πέλλετ παίζει ρόλο.
Μη σας πω ίσως τον σημαντικότερο στη πρόωρη φθορά των μοτέρ. Κάποια μηχανήματα το πιο κοντό πέλλετ το πηγαίνουν καλύτερα από το πιο μακρύ. Εχω πέσει σε πέλλετ με πολλά ανόμοια σε μήκος και κάμποσα αρκετά μακρυά. Ακουγες κρατς-κρουτς σαν να σπάει κόκαλα ορισμένες φορές.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 10 Μήνες πριν #176708 από dimosmav
Απαντήθηκε από dimosmav στο θέμα Re:Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Καλησπέρα! Θα συμφωνήσω με αυτούς που θεωρούν ότι το Schweighofer όπως και άλλα παρόμοια είναι αρκετά σκληρά πέλλετ. Για μένα δεν αξίζει να υποβάλλεις σε μαρτύρια τον κοχλία και τα παρελκόμενα για να αποφύγεις λίγο παραπάνω καθάρισμα. Εδώ και 10 χρόνια επιλέγω μαλακό πέλλετ για τον primus και δεν έχω προβλήματα με φρακαρίσματα, κοχλίες, μοτέρ, αποτυχία έναυσης κλπ. Συνειδητά ψωνίζω από τα κάτω ράφια με τα καλά τους και τα κακά τους. Όπως και ό,τι ταιριάζει στον καθένα. Όσο για τις τιμές αναμένω καλύτερα νέα. Ίδωμεν

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 10 Μήνες πριν #176709 από James
Απαντήθηκε από James στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Καλησπέρα είμαι καινούριος στο φόρουμ.Εγινα μέλος για καθαρά ενημερωτικούς λόγους.Ειμαι και εγώ στους "περιμένοντες" να κατέβει η τιμή.Εχω σόμπα αεροθερμη 12kw κ μένω ανατολική Θεσσαλονίκη...αν έχει κάποιος νέα με τις τιμές ας ενημερώσει χώρις αναγκαία να κάνει διαφήμιση.Απλα για να ξέρουμε τι μας γίνεται.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 10 Μήνες πριν #176711 από BIOPEL
Απαντήθηκε από BIOPEL στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Καλημέρα, απαντώ στο νέο μέλος μιας και εγώ μένω στην ανατολική Θεσσαλονίκη.
Σημερινή πρωινή τηλεφωνική επικοινωνία με έμπορο Θεσσαλονίκης με έδρα την οδό Λαγκαδά οι τιμές που που έδωσε για αγορά περισσοτέρων από 5 παλέτες ,
Schwei 400 ευρώ,
Rezult 390 ευρώ
KELVIN 320 ευρώ
AP Ουκρανικό 340 ευρώ
4U 360 ευρώ παραδοτέα χωρίς χρέωση μεταφορικών και με ηλεκτροκίνητο παλετοφόρο.
Περσυνή αγορά απο τον ίδιο το AP 230 ευρώ .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 10 Μήνες πριν #176713 από James
Απαντήθηκε από James στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Σε ευχαριστώ BIOPEL για την απάντηση και τον χρόνο σου.Τα ap kelvin και 4u ενδείκνυονται για εαροθερμες σόμπες;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.571 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ