Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175744 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Τώρα συγνώμη βρήκες ένα εργοστάσιο της γειτονιάς που το 180€ μπορεί να έχει μείνει από την εποχή που έφτιαξε την σελίδα. 

Α1 πέλλετ εν Πλας αποκλείεται αυτή την στιγμή να έχει 180€. 

Όπως είπα στην Αυστρία τα δημοσιευμένα στοιχεία είναι ότι οι τιμές εργοστασίου πήγαν από τα 220€ στα 300€ στην μεγαλύτερη αύξηση που έγινε ποτέ. Αυτά είναι αξιόπιστα στοιχεία τα δημοσιεύε ο Νασίκας παλιά. Επειδή είμαι από κινητό δεν μπορώ να βαλω το λινκ αλλά αν το γράψετε στα αγγλικά θα σας το βγάλει. 

Εγώ λέω να κάνουμε τον σταυρό μας μην γίνει πόλεμος στην Ουκρανία που είναι από τους μεγαλύτερους παραγωγούς πέλλετ στην Ευρώπη. 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175745 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
www.brennholzinger.at/produkt/pellets-palette/
μην τρελαθουμε κιολας ...εχει και καλαθακι ν αγορασετε 
www.propellets.at/en/wood-pellet-prices
κι αυτο που αρεσει σε καποιους με τις τεραστιες διαφορες του καλοκαιρινου πελλετ και 4,50 το σακουλακι


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Last edit: 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν by dimlyk.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175746 από dimosmav
Απαντήθηκε από dimosmav στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Θα μου επιτρέψετε να σας παραπέμψω σε μια σελίδα όπου αναγράφονται όλες οι παράμετροι που συμμετέχουν στην τελική τιμή του πέλλετ.
Από εκεί φαίνεται ότι κι αν ακόμα ενσωματώσεις τις αυξήσεις σε ηλεκτρική ενέργεια και πετρέλαιο δεν βγαίνει με τίποτα η αύξηση στο πέλλετ. Να σημειώσω ότι το Σεπτέμβριο η τιμή συγκεκριμένου πέλλετ ήταν στα 200 €/τόν. Προχθές έφτασε 350€/τόν. φυσικά σκέτο.
Όπως οι περισσότεροι πιστεύω ότι οι κερδοσκόποι βρήκαν την ευκαιρία για άλλη μια φορά (όπως σωστά αναφέρθηκε ο λύκος στην αναμπουμπούλα χαίρεται) να τα κονομήσουν με πρόσχημα τις αυξήσεις του ηλεκτρικού-πετρελαίου. Ο κουτοπόνηρος κακός επαγγελματίας για φέτος τα κατάφερε. Του χρόνου;
Όσο για τα περί Αυστρίας μακάρι φίλε μου να έπαιρνα 2500€ το μήνα και δεν θα με πείραζε να πληρώνω το πέλλετ 300€. Δυστυχώς στην Ελλάδα παίρνεις το μισό μισθό και πληρώνεις το πέλλετ 400€. Επιτυχία;
strobile.gr/%cf%84%ce%b9%ce%bc%ce%ae-%cf...%cf%84-price-pellet/



Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175747 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

www.brennholzinger.at/produkt/pellets-palette/
μην τρελαθουμε κιολας ...εχει και καλαθακι ν αγορασετε 
www.propellets.at/en/wood-pellet-prices
κι αυτο που αρεσει σε καποιους με τις τεραστιες διαφορες του καλοκαιρινου πελλετ και 4,50 το σακουλακι

Δεν μας λες κατι διαφορετικό, αφου εκει στην Αυστρία εχει 329 η παλετα... Εδω με τα μεταφορικά δεν θα φθάσει περιπου 380,400,;
 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175748 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
μας λεει αρκετα ..
1. οτι τοι εργοστασιο χοντρικη δεν πουλαει 280 οπ[ως λετε καποιοι 
2.οτι το ελληνοβουλγαρικο Α1 πιστοποιημενο θαπρεπε ναχει 350 τελικη (ασχετα αν δεν θα φτασει ποτε την ποιοτητα του αυστρογερμανικου) 
3.οτι η διαφορες χευμωνα -καλοκαιρι ειναι κατω απο 10% 
4,οτι οι τιμες εχουν αυξηθει σ ενα χρονο 12,1% !!!! (καποιοι δεν θελουν να βλεπουν τετοια) 
υπαρχει καμμια συγκριση με το εδω ?


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175749 από Z3us1984
Απαντήθηκε από Z3us1984 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Πριν καμιά ώρα έτυχε να μιλήσω με ένα εισαγωγέα μου είπε απο αρχές Μαρτίου θα έχουμε πτώση τιμών... Εκτός αν η γίνει μπαμ στην Ουκρανία. Εκεί μετά αλλάζει το πράγμα.. Επίσης μου είπε να προμηθευτώ pellet το αργότερο μέχρι Ιουνίο γιατι όπως όλα δείχνουν του χρόνου θα πάμε στα ίδια επίπεδα και ίσως και ποιο πάνω... Μιας και η μεγαλοεμποροι απο Ιταλία και άλλες χώρες δεν αφήσουν pellet στην αγορά.. Υπάρχει μεγάλο πρόβλημα στην ξυλεία και στην παραγωγή.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.796 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ