Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
2 Χρόνια 6 Μήνες πριν #173505 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες john88s & dimlyk & kostaspixas. Αγόρασα 6 παλέτες A2 alphawood από Πράκτικερ τον περασμένο Νοέμβρη όπου λόγο Black Friday και λόγο κορονωιού είχαν το σακί 3.49 € άρα 245 η παλέτα η 70άρα. 
Είδα σήμερα το σακί 4.90 € στο εν λόγο κατάστημα
άρα όσο και να πιεσουνε τις τιμές αρχές Νοέμβρη που είναι το 10ημερο προσφορών δεν προβλέπετε φθηνός χειμώνας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 6 Μήνες πριν #173506 από Manosps
Απαντήθηκε από Manosps στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Εσύ φίλε μου πάλι γενικολογεις. Μπορεί όπως λες να ισχύει σε κάποιες συσκευές ότι οι αναλογίες είναι ένα προς 2 αλλά εσύ πάλι αναφέρεσαι σε εργοστασιακους λέβητες πελλετ και σόμπες.Ολα ωραία είναι στα χαρτιά αλλά δεν μπορούμε να λέμε ότι μια σόμπα πελλετ η ένας λέβητας πελλετ kiturami αξίας 4500 € έχουνε τον ίδιο βαθμό αποδοσης με έναν αρχαίο λέβητα πετρελαίου και με έναν ξύλο λέβητα με τεράστιο χώρο καύσης που τους βάλαμε επάνω έναν καυστήρα πελλετ και να περιμένουμε να έχει τις ίδιες καταναλωσεις. Η σόμπα με τον μικροσκοπικό χώρο καύσης και το εργαλείο της kiturami δεν συγκρίνονται με τις πατέντες. Αν τα βάλεις να ανεβάσουνε θερμοκρασία νερού πχ 70βαθμους μπορεί να κάνουμε λέμε παράδειγμα ένα μισάωρο ενώ όμως ο πατενταρισμενος ξύλο λέβητας μπορεί να κάνει και 45 - 50 λεπτά. Οπότε μην συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα. Και πίστεψε με εδώ στην περιοχή μου στα Γιαννιτσά οι περισσότεροι είχανε ξύλο λέβητες και τους κάνανε πατέντα.Εγω δεν διαφωνώ μαζί σου στα νούμερα που λες απλά αυτά τα νούμερα συμβαδίζουνε με τα εργοστασιακά μηχανήματα που έχουνε μελετημένο χώρο καύσης και όχι με τις πατέντες. Και κάτι άλλο εγώ δεν είπα ότι το πετρέλαιο είναι πιο φθηνό από το πελλετ είπα ότι αν είναι να δώσω 2300-2400 για πελλετ δίνω καλύτερα για 2.5 τόνους πετρέλαιο αλλά 300 - 400 € και δεν ασχολουμε ούτε με καθάρισμα ούτε με κουβάλημα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 6 Μήνες πριν #173507 από Manosps
Απαντήθηκε από Manosps στο θέμα Re:Re:Re:Re:Οι τρέχουσες τιμές pelletβ
Έχεις δίκιο σε αυτό που λες ότι το σύστημα μου θέλει αλλαγή αλλά δεν μπορώ να δαπανησω και άλλα χρήματα. Ο καυστήρας μου είναι κορυφή δεν έχω κανένα πρόβλημα καίει τα πάντα μέχρι και πυρήνα απλα ο ξύλο λέβητας είναι τεράστιος και αργεί να ανεβάσει θερμοκρασία. Γιαυτό και ανέφερα στο άλλο το παλικάρι ότι δεν μπορείς να συγκρίνεις ανόμοια πραγματα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 6 Μήνες πριν #173510 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες john88s & dimlyk & kostaspixas. Αγόρασα 6 παλέτες A2 alphawood από Πράκτικερ τον περασμένο Νοέμβρη όπου λόγο Black Friday και λόγο κορονωιού είχαν το σακί 3.49 € άρα 245 η παλέτα η 70άρα. 
Είδα σήμερα το σακί 4.90 € στο εν λόγο κατάστημα
άρα όσο και να πιεσουνε τις τιμές αρχές Νοέμβρη που είναι το 10ημερο προσφορών δεν προβλέπετε φθηνός χειμώνας.
υποψιαζομαι οτι φετος δεν θα δουμε προσφορες η θα ειναι μικρης κλιμακας και διαρκειας ειδικα στο πρακτικερ ηδη και το ετερο πολυκαταστημα αρχισε να ανεβαζει τιμες   5%  σε σχεση με 10 μερες πριν 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 6 Μήνες πριν #173513 από dryianni
Απαντήθηκε από dryianni στο θέμα Re:Re:Re:Re:Re:Οι τρέχουσες τιμές pelletβ

Manosps έγραψε: Έχεις δίκιο σε αυτό που λες ότι το σύστημα μου θέλει αλλαγή αλλά δεν μπορώ να δαπανησω και άλλα χρήματα. Ο καυστήρας μου είναι κορυφή δεν έχω κανένα πρόβλημα καίει τα πάντα μέχρι και πυρήνα απλα ο ξύλο λέβητας είναι τεράστιος και αργεί να ανεβάσει θερμοκρασία. Γιαυτό και ανέφερα στο άλλο το παλικάρι ότι δεν μπορείς να συγκρίνεις ανόμοια πραγματα

Μια φορά πληρώνεις το (μηχανολόγο και εξειδικευμένο στη θερμανση) μηχανικό για τη μελέτη και την επίβλεψη της τοποθετησης της εγκατάστασης.
Το όποιο κόστος θα το αποσβέσεις πολύ γρηγορα από τις σωστές αποδόσεις/καταναλωσεις.
Αλλιως, θα κουβεντιάζουμε εδώ μεσα άνευ λόγου και ουσίας περί του τι είναι φθηνό ή ακριβό, σε φιλοσοφικό επίπεδο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 6 Μήνες πριν #173534 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Προσωπικά αγόρασα το α1 της alfawood στις 15/9 απευθείας από το κατάστημα στον Τύρναβο 265 ευρώ η παλέτα. Νομίζω τώρα το δίνουν 275.

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.547 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ