Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Ώρες πριν #170536 από lefterismega
Απαντήθηκε από lefterismega στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Λοιπόν ...
Όσοι μπορείτε και δεν έχετε ξυλώσει τους πετρελαιοκαυστήρες Βάλτε πετρέλαιο θέρμανσης παίδες ... είναι τσάμπα πλέον ...
Σήμερα (μετά απο πολλά χρόνια) η δεξαμενή μου είδε χαρά ... έβαλα πετρέλαιο με 0,73lt
Μέτρησα με το ιδικό "κοντάρι" μου την ποσότητα πριν αλλά και μετά την πλήρωση και μάλιστα βγήκε και ένα λίτρο παραπάνω ... :P
Δεν μπορώ παρά να είμαι ευχαριστημένος ,,,
Σπεύσατε ... !

...και οι παραγωγοί πέλλετ καλό θα είναι να .... προσέξουν
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Pri

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Ώρες πριν #170537 από Jole
Απαντήθηκε από Jole στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

lefterismega έγραψε: Λοιπόν ...
Όσοι μπορείτε και δεν έχετε ξυλώσει τους πετρελαιοκαυστήρες Βάλτε πετρέλαιο θέρμανσης παίδες ... είναι τσάμπα πλέον ...
Σήμερα (μετά απο πολλά χρόνια) η δεξαμενή μου είδε χαρά ... έβαλα πετρέλαιο με 0,73lt
Μέτρησα με το ιδικό "κοντάρι" μου την ποσότητα πριν αλλά και μετά την πλήρωση και μάλιστα βγήκε και ένα λίτρο παραπάνω ... :P
Δεν μπορώ παρά να είμαι ευχαριστημένος ,,,
Σπεύσατε ... !

...και οι παραγωγοί πέλλετ καλό θα είναι να .... προσέξουν

Πράγματι, στην περιοχή μου παίζει τιμή 0,70€/Lt κ πέφτει και άλλο...
Ο "βενζινάς" μου είπε πως:
1: θα πέσει και άλλο η τιμή
2: υπάρχει πολύ στοκ πετρελαίου κ ακούγεται έντονα πως θα πάρει 15 ημέρες παράταση η προμήθεια πετρελαίου για να ξεστοκάρουν...
Αν πάει σε τιμές κοντά στο 0,60€/Lt, θα γεμίσω πετρελαίο φέτος, εκτός αν πέσουν και οι τιμές του πέλλετ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Ώρες πριν #170538 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Για αγορα πελλετ δες τε εδω και ρωτηστε για τιμη τονου καλοκαιρινη(υπαρχει κινητο τηλ) www.facebook.com/photo.php?fbid=28124278...29654&type=1&theater

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 11 Μήνες πριν #170540 από Jole
Απαντήθηκε από Jole στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
www.iefimerida.gr/ellada/petrelaio-therm...i-mehri-tis-15-maioy

m.naftemporiki.gr/story/1593816

Έτσι όπως πάει η τιμή του πετρελαίου, πόση πρέπει να είναι η τιμη πέλλετ για να "αξίζει" τον κόπο;;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 11 Μήνες πριν #170541 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Η τιμή του πετρελαίου είναι προσωρινή και προϊόν εμπορικού πολέμου σε συνδυασμό με την πανδημία που έτυχε εν μέσω αυτού του πολέμου. Σύντομα θα επανέλθει στα προηγούμενα επίπεδα και θα ανέβει. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο.

Δεν νομίζω ότι μπορεί να πέσει τρελά η τιμή του πέλλετ, όχι τόσο άμεσα. Να πω ότι η τιμή έμενε εκεί 2-3 χρόνια, ναι τότε θα έπεφτε.

There is nothing more uncommon than common sense.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Jole

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 3 Χρόνια 11 Μήνες πριν #170542 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Από ότι έμαθα η bioalten έκλεισε και η alfawood είναι κλειστή εδώ και 45 μέρες λόγο κορωνοιου. Μίλησα και με άλλο τοπικό έμπορα και μου είπε ότι θα κλείσουν οι περισσότεροι εγχώριοι παραγωγοί γιατί η παραγωγή πέλλετ είναι εντελώς ασύμφορη στην Ελλάδα. Προβλήματα αντιμετωπίζει και η Βουλγαρία μου είπε με αποτέλεσμα να γίνεται πόλεμος τιμών εις βάρος της ποιότητας γιατί όλοι προσπαθούν να ρίξουν το κόστος. Δυσκολεύεται να βρει αξιόπιστο πέλλετ με ειπε.

Να δούμε πως θα επηρεάσει τους καταναλωτές αυτή η κατάσταση . Ενδεχομένως πολλοί έμποροι να σταματήσουν να φέρνουν πέλλετ λόγω χαμηλού περιθωρίου κέρδους. Ίσως στο τέλος μείνουν λίγοι και η τιμή εκτοξεύθει.

Γενικά φέτος δεν μπορεί κανένας να κάνει πρόβλεψη για τίποτα.

Αν πόνταρα εγώ κάπου τα λεφτά μου, θα ήταν στο να πάει το πετρέλαιο θέρμανσης το χειμώνα ακόμα πιο κάτω!!! Για την ακρίβεια πολύ πιο κάτω!!!! Αφού θα έχουν πλημμυρίσει από απουλυτο πετρέλαιο όλες οι πετρελαιοπηγές σε Αραβία και Αμερικα.

Πιστεύω θα δούμε πετρελαίο θέρμανσης στα 0,50 φέτος.
Last edit: 3 Χρόνια 11 Μήνες πριν by john88s.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.480 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ