Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169054 από wat3rb0yGR
Απαντήθηκε από wat3rb0yGR στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Καλησπέρα είμαι νέο μέλος, πήρα κ εγώ Α1 FOCO για πέλλετ καυστήρα και παλεύω να βρω ρυθμίσεις,
εχει κανείς κανα μπούσουλα για ferroli καυστήρα??? Ευχαριστώ!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169080 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

jnet έγραψε:

sdancer75 έγραψε:

jnet έγραψε:

jnet έγραψε: Πηρα 10 σακκια foco A1 για δοκιμή. Ακόμη ομως δεν μπορώ να τα κάψω λογω καιρού!

Klinker του θανάτου. Κοτρώνια προφανώς απο το πευκο. Δεν θα ξαναπάρω!!!Δεν το προτείνω!

Το Α1 είναι έλατο και όχι πεύκο αυτό πήρες τελικά;

Στάλθηκε από το Neffos X1 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πηρα Α1 αλλά αυτό που είδα είναι χαλια.


θα επιβεβαιωσω για το Α2 της foco ειναι η πρωτη φορα στα 7 χρονια που σβηνει η σομπα καθε μια ωρα αν και δεν μου κανει κλινκερ η σταχτη ειναι τοσο βαρεια και γεματη απο κατι ασπρους κοκους που θυμιζουν ασβεστη και αδυνατει η σομπα να καθαρισει το μαγγαλι
ειναι το πρωτο πςλλετ που αδυνατει η σομπα μου να καψει ,,,δυστυχως εχω και α1 κι ελπιζω ναναι λιγο καλυτερο απο θερμογονο παντως καλο δειχνει αλλα καλα ειναι να το αποφυγετε οσοι εχετε σομπες


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169093 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
θα συνεχισω για να ανασκευασω μερικως ,,,καταφερα να δουλεψει η σομπα για 3 ωρες μειωνοντας το πελλετ κατα 25% και αυξανοντας τον αερα και δουλευοντας την σομπα απο το 3 και πανω παρολα αυτα οι θερμοκρασιες χτυπησαν κοκινο ...αυτο ειναι το θετικο


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169120 από Still
Απαντήθηκε από Still στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
οπως καθε χρονο, ετσι και φετος ALFA WOOD.
εχω δοκιμασει τα:
1. Premium Wood Pellet ENplus A2 (αρκετη θερμογονος, με πολλη σταχτη και καθολου κλινκερ)
2. GruneHolz ENplus A1 (μετρια θερμογονος, με λιγη σταχτη και καποιο κλινκερ)
3. ALFA WOOD GROUP ENplus A1 (ισως ιδια θερμογονος με το Α2, με λιγη σταχτη και καθολου κλινκερ)

για φετος επελεξα μισα-μισα... Α2 & GROUP A1, μεχρι στιγμης πολυ ευχαριστημενος,
εκτος απο το γεγονος οτι εχουν ψευτισει καπως τις συσκευασιες και σκιζονται ευκολοτερα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169125 από Δημήτρης Κατσούνης
Εγώ σταθερά τα 2-3 τελευταία χρόνια (από τότε που βγήκε) αυτό με τη στάχτη <4. Εκπληκτικό χωρίς κλίνκερ καθόλου λέμε. και στάχτη πολύ λίγη (λιγότερη από το grunholze) και το κυριότερο σαν πούδρα δεν κολλάει πουθενά.
Ένα θέμα που έχει και η εταιρεία θα πρέπει να το λύσει δεν ξέρω πως είναι ότι έχει μεγάλους κόκκους και σε μεγάλη αναλογία. Έχω μετρήσει 7 cm (!). Διορθώνεται αυξάνοντας την τροφοδοσία μέχρι να πάρεις θερμοκρασία καυσαερίων αυτή που θέλεις (εγώ στους 180 περίπου βαθμούς) και έχοντας μια προπορία (μεγαλύτερο νούμερο) τον αέρα από την ποσότητα πέλετ κατά δύο μονάδες. Το πρόβλημα δημιουργείται ότι μερικές φορές στην έναρξη δεν μπορεί να τραβήξει και δεν ανάβει. Πατάς σβήσιμο και μόλις τελειώσει η διαδικασία πάλι άναμα και ανάβει πάντα. Και αν είναι προγραμματισμένη να ανάψει ξημέρωμα για να ζεστάνει λίγο όσο δεν ανάβει και υπάρχει πρόβλημα. Ένα άλλο θέμα είναι ότι πάντα λόγω του μεγάλου μήκους των κόκκων μερικές φορές φρακάρουν πάνω στη σκάρα στο δοχείο αποθήκευσης και μαζεύεται εκεί αρκετή ποσότητα. Και εκεί μόλις ανακατέψεις λίγο με το χέρι το πέλετ αρχίζει και πέφτει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169126 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Δημητρη καλησπερα πιστευω να εισαι καλα!!!!!ανεβασε την προφορτωση απο το μενου .ενα βασικο ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΚΕΦΤΕΙ ΟΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ ειναι να εχουν ενα μοτερ χαμηλης δονησης τοποθετημενο στο σιλο(δοχειο πελλετ) και συνδεμενο παραλληλα στο μοτερ κοχλια(η απο το προγραμμα με επιλογη και on/off και χρονο λειτουργιας start/stop ρυθμιζομενο).ΣΕ ΚΑΘΕ ΡΙΨΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΔΟΝΗΣΗ!!!!!!!ετσι δεν θα υπηρχε κανενα θεμα η ηταν μακρυ η κοντο!!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.497 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ