Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #162292 από ΝΧΟΝΤΖ
Απαντήθηκε από ΝΧΟΝΤΖ στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Να πώ και εγώ ότι ( τουλάχιστον στον δικό μου λέβητα termodynamik 40) το arcadia ( 1 τόννος) έκαψε μια χαρά και με λιγώτερη στάχτη από alfa wood a2.Βέβαια το είχα πάρει 3,38 προσφορά στο leroy :)
Last edit: 6 Χρόνια 3 Μήνες πριν by ΝΧΟΝΤΖ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #162338 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
σχετικό ή ασχετο.....

www.zougla.gr/money/article/tsounami-ana...ta-kafsima-logo-iran

το αρθρο ειναι πολυ μεγαλο να το κοπιάρω ολο οποτε βαζω ενα κομματι διαβαστε ιδιοις ομασι το υπολοιπο


"Η πολιτική κρίση στο Ιράν σήμερα ωθεί ακόμη πιο ψηλά τις τιμές των καυσίμων, με αισθητές επιπτώσεις για τους καταναλωτές. Εν μέσω του χειμώνα οι καταναλωτές καλούνται να προετοιμαστούν για νέες αυξήσεις στο πετρέλαιο θέρμανσης, όπως αναφέρει σε άρθρο της η γερμανική εφημερίδα Deutsche Welle. Το ίδιο και οι οδηγοί αυτοκινήτων, οι οποίοι πρόκειται σύμφωνα με εκτιμήσεις ειδικών να βρεθούν αντιμέτωποι με αυξημένες τιμές καυσίμων.

Γράφει η Deutsche Welle:

Η αιτία για τη σημερινή εξέλιξη των τιμών του αργού πετρελαίου εντοπίζεται στην παγκόσμια αγορά. Μετά την είσοδο του 2018 πληθαίνουν οι παράγοντες που δικαιολογούν την αυξητική τάση.

Η τιμή του βαρελιού για το αργό πετρέλαιο του σημαντικού για την ευρωπαϊκή αγορά είδους Μπρεντ αναρριχήθηκε την περασμένη Πέμπτη σε 68,27 δολάρια, το υψηλότερο επίπεδο από τον Μάιο του 2015.
Στο διάστημα των τελευταίων τριών εβδομάδων η τιμή του Μπρεντ αυξήθηκε κατά 10%."


Επαγωγικά ισως παρει και τα πελλετ/καυσοξυλα κ.λ.π. ( λογω πχ μεταφορικών ή οτιδηποτε αλλης προφασης) οποτε κατε τα κουμαντα σας...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 6 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Fokion.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Pri

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #162356 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Λίγα πράγματα μπορούν να γίνουν σε αυτή την περίπτωση. Κι όλα βραχυπρόθεσμα. Αν κεντρικά και συνολικά ανέβουν οι τιμές το μόνο που μας σώσει λιγάκι, είναι όσοι αποσβέσαμε τουλάχιστον το κόστος εγκατάστασης. Όλα τα υπόλοιπα είναι οδοντόκρεμες...

There is nothing more uncommon than common sense.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #162440 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
μολις εκαψα κι εγω ενα τσουβαλακι ΑΡΚΑΔΙΑ ...με σταχτη δεν ασχοληθηκα γιτι η σομπα ηταν ακαθαριστη ομως η καυση ηταν κορυφαια αναμενομενο ομως μολις προσεξα το πελλετ ,,,σχεδον σκετο τριμα και τα θερμομετρα χτυπησαν κοκκινο ...ετσι μειωθηκε η τροφοδοσια στο πελλετ μεχρι και 20%
κι αυτη την στιγμη ειναι φθηνοτερο απο το πρασινο ...οποτε μενει σαν μια ακομα επιλογη


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Fokion

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #162565 από aaaffers
Απαντήθηκε από aaaffers στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Πριν απο 2-3 ημέρες ρώτησα στην seewood στην Λ.Λαυρίου για την τιμή του πράσινου alfawood Α2 και μου έδωσαν την κωμική τιμή των 5 ευρω. Επειδη λοιπόν είχα γιορτινή διάθεση και είχα κέφια είπα να ρωτήσω και για το πορτοκαλί και μου είπαν 5,50 Ευρω , αφου λοιπόν γέλασα με την καρδία μου πήγα σήμερα και αγόρασα το HOLZ ROYALE απο LEROY στα 3,95 .Θα έπαιρνα το ARCADIA στα 3,80 καθώς το εχω δοκιμάσει και είμαι ευχαριστημένος αλλα δεν υπάρχει ούτε για δείγμα και είναι άγνωστο πότε θα ξαναφέρουν. Κύριοι της ALFAWOOD υπάρχουν και άλλα Ελληνικά πέλλετ πιο ανταγωνιστικά , οι τιμές που δίνουν οι αντιπρόσωποι σας είναι για γέλια!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #162566 από georgegk
Απαντήθηκε από georgegk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

aaaffers έγραψε: Πριν απο 2-3 ημέρες ρώτησα στην seewood στην Λ.Λαυρίου για την τιμή του πράσινου alfawood Α2 και μου έδωσαν την κωμική τιμή των 5 ευρω. Επειδη λοιπόν είχα γιορτινή διάθεση και είχα κέφια είπα να ρωτήσω και για το πορτοκαλί και μου είπαν 5,50 Ευρω , αφου λοιπόν γέλασα με την καρδία μου πήγα σήμερα και αγόρασα το HOLZ ROYALE απο LEROY στα 3,95 .Θα έπαιρνα το ARCADIA στα 3,80 καθώς το εχω δοκιμάσει και είμαι ευχαριστημένος αλλα δεν υπάρχει ούτε για δείγμα και είναι άγνωστο πότε θα ξαναφέρουν. Κύριοι της ALFAWOOD υπάρχουν και άλλα Ελληνικά πέλλετ πιο ανταγωνιστικά , οι τιμές που δίνουν οι αντιπρόσωποι σας είναι για γέλια!!!

αι

αυτο που συμβαινει με το alfawood ειναι πολυ περιεργο παντως (η αποτομη αυξηση τιμων)...
τα κλασικα λευκοχρωμα πελλετ εμειναν σχεδον στις ιδιες τιμες με περσυ,
πως θελουμε να εχουμε ανταγωνιστικο ελληνικο πελλετ με 5 ευρω/τσουβαλι???
πελλετ πανω απο 4,50 ευρω/τσουβαλι ειναι πανακριβο παιδια... ειδικα για βορεια ελλαδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.565 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ