Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159496 από andros
Απαντήθηκε από andros στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Ενώ διαβάζω εβδομαδιαία το forum, γενικώς αποφεύγω να γράφω συχνά λόγω πολλών υποχρεώσεων, παρόλο που έχω άποψη σε πολλά θέματα. Τις τελευταίες μέρες και ενώ βρίσκομαι σε διακοπές, διάβασα έκπληκτος την είδηση ότι το Πράκτικερ έβαλε σε προσφορά το Α1 σε τιμή 250€ ανά τόνο. Έπαθα εγκεφαλικό, γιατί όμως;;;
Γιατί τον Ιούλιο βλέποντας την προσφορά σας στα 273€ στην Αττική (μένω Περιστέρι), στέλνω ηλεκτρονικά εκδήλωση ενδιαφέροντος για 5 παλέτες.
Με παίρνει ο εκπρόσωπός σας κος Στάυρος Π......, και τον ρωτάω επί λέξη: “Επειδή θα λείψω τον Αύγουστο και θέλω το πέλλετ από 4 Σεπτέμβρη να παραγγείλω τώρα ή μετά”.
Απάντηση: “Καλύτερα τώρα γιατί μετά θα ανέβει η τιμή”.
Λογικό μου φάνηκε, οπότε το προπλήρωσα.
Με παίρνει σήμερα υπάλληλός σας για την παράδοση να με ρωτήσει αν γίνεται η παράδοση να γίνει αύριο.
Σε ερώτηση μου για αυτό που συμβαίνει με τον Έμπορο να πουλάει φθηνότερα σε λιανική από τον Παραγωγό μου απαντάει: “Αυτό που συμβαίνει με το Πράκτικερ είναι ιδιαίτερη περίπτωση γιατί προκρατάει μεγάλες ποσότητες”.
Και εγώ το μπανταβό αναρωτιέμαι: “Ποιός έχει μεγαλύτερες ποσότητες για να κάνει παιχνίδι το Πράκτικερ ή η Άλφαγουντ; Το Πράκτικερ και το LM ή οι GM, Egger, Schweighofer, κλπ;” Να τολμήσω να απαντήσω οι παραγωγοί του πέλλετ. Βλακεία μου γιατί έχασα ήδη 125€ που εμπιστεύτηκα την μαμα εταιρία.
Μέσα σε αυτό το φόρουμ έχουν ξοδευτεί ώρες επι ωρών, φαιά ουσία και πολλές φορές είχαμε διαφωνίες με επιχειρήματα και υπολογισμούς αλλά Μπειζάνη (ΦΠΑ+Μεταφορικά ...), άλλες φορές προσωπικούς χαρακτηρισμούς, στο κατα πόσο είναι σωστό να υποστηρίζουμε το ελληνικό πέλλετ έναντι του εισαγόμενου. Γιατί στη συγκεκριμένη περίπτωση εμένα μου φαίνεται ότι αν κάποιος υποστηρίζει το ελληνικό πέλλετ είναι το Πράκτικερ σε αντίθεση με την μαμά εταιρία που αυτοθάβεται ενώ κατά τα άλλα έχει και τμήμα Μάρκετινγκ. Περιμένω με ενδιαφέρων κάποιον από εδω μέσα που υποστηρίζει το ελληνικό πέλλετ, όπως είμαι και εγώ άλλωστε ένας από αυτούς, να δώ ποιό θα είναι το επόμενο ισχυρό επιχείρημα για να σώσουμε αυτή την μάχη ανάμεσα στο εισαγομενο και το ελληνικό.
Προσωπικά έχω συναντήσει τον κο Νασίκα στις εκθέσεις και έχει τύχει να κάτσουμε και στο ίδιο τραπέζι του forum μετά από τις εκθέσεις για να φάμε . Τον σέβομαι αρχικά για τις γνώσεις του πάνω στο πέλλετ και τον θεωρώ από τα λίγα που έχω δεί σοβαρό άνθρωπο. Είναι περήφανος για αυτή την εικόνα της ναυαρχίδας του ελληνικού πέλλετ; Τουλάχιστον κάποιος να βγάλει από το site της seewood τις προσφορές μέχρι να λήξει η προσφορά του Πράκτικερ που σας κάνει βρώμικο ανταγωνισμό ή πείτε τις τέλος πάντων κάπως αλλιώς αλλά όχι προσφορές. Μετά όμως μην ψάχνουμε για θεούς και δαίμονες και αόρατους εχθρούς που πολεμούν την ανάπτυξη του ελληνικού πέλλετ.
Και επειδή την τελευταία μέρα διακοπών θυσίασα τον ύπνο μου, θα πώ και ένα ανέκδοτο. Εφόσον δεν έχει γίνει καμία παράδοση ακόμα θα προσπαθήσω να ζητήσω το ποσό πίσω από την seewood και να το παραγγείλω από το Πράκτικερ.
Στην υγειά μου
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet, Pri, theoilia, Still

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159499 από Still
Απαντήθηκε από Still στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

andros έγραψε: ..... Γιατί στη συγκεκριμένη περίπτωση εμένα μου φαίνεται ότι αν κάποιος υποστηρίζει το ελληνικό πέλλετ είναι το Πράκτικερ σε αντίθεση με την μαμά εταιρία που αυτοθάβεται ενώ κατά τα άλλα έχει και τμήμα Μάρκετινγκ. Περιμένω με ενδιαφέρων κάποιον από εδω μέσα που υποστηρίζει το ελληνικό πέλλετ, όπως είμαι και εγώ άλλωστε ένας από αυτούς, να δώ ποιό θα είναι το επόμενο ισχυρό επιχείρημα για να σώσουμε αυτή την μάχη ανάμεσα στο εισαγομενο και το ελληνικό.
...... Τουλάχιστον κάποιος να βγάλει από το site της seewood τις προσφορές μέχρι να λήξει η προσφορά του Πράκτικερ που σας κάνει βρώμικο ανταγωνισμό ή πείτε τις τέλος πάντων κάπως αλλιώς αλλά όχι προσφορές.


υπερμαχος κι εγω του ελληνικου πελλετ (που δεν εχει καν λεξη ελληνικη στη συσκευασια του).
να σωσουμε τη μαχη, λες...
ο μονος που πρεπει να ανησυχεί για τη μαχη αυτη, ειναι ο παραγωγος.
και ο ανταγωνισμος που λες, δεν ειναι καθολου βρωμικος.
οταν το δικτυο πουλαει ακριβοτερα απο το πολυκαταστημα, τοτε ειναι κατοπιν συμφωνιας συνεργασιας.

το οτι την παταμε οι καταναλωτες, δεν καθιστα βρωμικο το πολυκαταστημα.
οσο για το τμημα μαρκετινγκ μιας εταιριας... μην το ψαχνεις..
πολλες φορες δεν αποφασιζει το ιδιο το τμημα, την προβολη ενος προϊοντος
αλλα ακολουθει τυφλα εντολες.. δεν ξερω τι γινεται στην Αλφα.. δεν εχω αποψη.

φερε στο μυαλο σου μια ποδοσφαιρικη ομαδα που εχει τον καλυτερο προπονητη και παιχταραδες
και ομως η γκομενα του προεδρου αποφασιζει για το ποιος θα παιξει μπαλα την Κυριακη.

και το ελληνικο και το ξενο προϊον, θα το παρεις καθε φορα αναλογως σε τι συμφωνια θα πεσεις.
τιποτα δεν ειναι στανταρ, δυστυχως

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159510 από Jole
Απαντήθηκε από Jole στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
www.leroymerlin.gr/gr/thermansi/kausimo/pellet/

Μου ήρθε email από το newsletter της lerοy merlin πως το Arcadia wood pellet το έχει προσφορά στα 3,75€, αν κ στο site δεν φαίνεται...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159511 από Pasxalis
Απαντήθηκε από Pasxalis στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Μονο για αθηνα προς το παρον

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159515 από stonec
Απαντήθηκε από stonec στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Έχει κανείς άποψη για το συγκεκριμένο; Δεν βρήκα τίποτα μέσω Google.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159516 από craneman
Απαντήθηκε από craneman στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

Johnpropoman έγραψε: Καλημέρα! :) :) :)
Να και η προσφορά από το Praktiker :
PELLET GRUNEHOLZ ENPLUS A1 ,τιμή :250 Ευρώ/τόνος
www.praktiker.gr/p/pellet-gruneholz-enplus-a1-15kg-64396



Καλημέρα και από μένα.
Είμαι περίεργος να μάθω, πως βγαίνει η τιμή 250 ευρώ στον τόνο το PELLET GRUNEHOLZ ENPLUS A, γιατί χτες 06 Σεπτεμβρίου 2017 πήγα στο Praktiker στην Ελευσίνα και παρήγγειλα μια παλέτα = 72 σακιά. Και μαζί με τα μεταφορικά (10 ευρώ) τελική τιμή μου είπε 282 ευρώ.

Μήπως το κομπιουτεράκι είναι χαλασμένο και βγάζει άλλες τιμές;;;;;;

Φυσικά δεν έχει διαθεσιμότητα (δεν άκουσα κάτι καινούργιο) και όταν μαζευτούν αρκετές παραγγελίες τότε θα με ειδοποιήσουν το πότε θα παραλάβω!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.526 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ