Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #151514 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Πρέπει να βρείς κάποιον να σε βοηθάει.
Εκεί που έπεσαν τα μεροκάματα είναι οικονομικά εύκολο να σε βοηθήσει ένα παιδί στο κουβάλημα.
Εγώ κάνω ραχαίους και κοιλιακούς και απο τον Ιούνιο -Οκτώβριο κολύμπι και αυτό ίσως με βοηθάει στη μέση.
Είμαι 49. Ξέρεις τον Μάρτιο επιτρέπουν να πάς στο Δάσος για ξύλα.
Θα πάρω το Στράντα και το Χουσβάρνα και θα ξαμολυθώ στο δάσος για ξηρά πεύκα , κουμαριές , πουρνάρια, για το τζάκι.
Εκεί να δείς πόνο στην αρχή. Δεν μπορώ να σηκώσω το αλυσοπρίονο την άλλη ημέρα καλύτερα.
Πέρυσι δεν πήγα, αλλά φέτος δεν θα τα χάσω.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #151523 από Δημήτρης Κατσούνης
Ακόμα αντέχω και για πολύ ακόμα πιστεύω. Και δεν θέλω βοηθούς γιατί το απολαμβάνω. Ειλικρινά!
Το Μάρτιο επιτρέπουν? Δεν το ήξερα. Θα ρωτήσω και αν μου πουν ναι κάτσε να δεις... Αααα για δες κιόλας σττις αγγελίες πουλάω ένα αλυσοπρίονο (έχω τρία)
Last edit: 8 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Δημήτρης Κατσούνης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #151530 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Απο που είσαι?
Έχω 2. Ένα Χουσβάρνα 055 και ένα Ηομελάιτ.
Στην Β. Εύβοια κόβουμε πεύκα και στα βουνά έλατα πιο πολύ.
Έχουμε όμως και καρυδιές , καστανιές, δρύς, κουμαριές , αριές και, πολλές ελιές.
Το καλύτερο απο όλα είναι η ξερή ελιά και η ρίζα της.για τα τζάκια. Καλά είναι και τα πεύκα αλλά τα ασπρόπευκα.
Στον ξυλολέβητα ανεβάζουν θερμοκρασία έυκολα τα πεύκα όχι η ελιά όμως, είναι μόνο να κρατάει.
Έχω και ένα σχιστικό ALCO 5 τόνων κάνει καλή δουλειά το πουλάω 150 ευρώ. απο 365.
Το Δασαρχείο της Λίμνης επιτρ'έπει κόψιμο κορυφών και συλλογή ξηρών πεύκων απο Μάρτιο.έως τον Μάιο.
Κάνουμε αιτήσεις και μας επιτρέπουν για 2-4 ημέρες ο καθένας.
Τον Σεπτέμβριο -Οκτώμβριο κάνουμε άτηση για αγορά κορμών έτοιμων κομένων του Συναιτερισμού.
Αγοράζουμε το κυβικό στον κορμό 14 ευρώ.
Ανάλογα με τον αριθμό των αιτήσεων καθορίζεαται και η ποσότητα της μοιρασιάς.
Φέτος τα έχασα και τα δύο λογω φώρτου εργασίας.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #151531 από Δημήτρης Κατσούνης
Εγώ είμαι Λαμία. Έχω τρία αλυσοπρίονα stihl το 204 μικρό κλαδευτικό, το 441 και το μεγαλύτερο της εταιρείας το 880

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #151533 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Λαμία υπηρέτησα στο ΣΥΠ. 1988-1990.
Που πάτε για ξύλα? Απο Λαμία νομίζω , είναι και ο Κώστας Πήχας.
Εχθές μου τηλεφώνησε μία απο Σχηματάρι , για να φτιάξω τη πόρτα και να ρυθμίσω τον αέρα τηςκόμπακτ μονάδας πέλλετ που αγόρασε απο Ραβένα.
Μου έκανε παράπονα για τους τεχνικούς της ότι δεν της προδφέρουν το παραμικρό και δεν μπορούν να ρυθμίσουν τη φλόγα.
Βλέπεις λοιπόν τί δουλειά κάνουμε απο εδώ?
Βλέπεις ότι οι εταιρείες δεν εκπαιδεύουν το προσωπικό τους πουλούν και μετ΄ψάχνουν να βρούν κάποιον να τους ξελασπώσει.
Τί να κάνω , να πάω 120 χιλ. μακρυά και να τη χρεώσω πόσο 100 ευρώ και μετά δεν θα πρέπει να ξαναπάω άν παρουσιαστεί κάτι?
Δεν μπορώ να καταλάβω κάτι.
Έχει τηλεφωνήσει σε 10 μαστόρους και κανένας δεν κατάφερε να φτιάξει τη φλόγα . Δεν μπήκε στον κόπο να μελετήσει κάποιος το κοντρόλλερ της FUMIS?
Ξέρεις πόσους έχει πουλήσει απο αυτούς η Ραβένα? Πολ΄λούς . Τους είχε στο φυλλάδιο κάποια καλοκαίρια άν θυμάσαι.
Δηστυχώς δεν με συμφαίρει η όλη ιστορία. Αν είχαμε και έναν καλό δρόμο απο Μαντούδι -Χαλκίδα ίσως να το σκεφτόμουν.
Καίει λέει πέλλετ μόνο Σβάη 350 ευρώ τρελάθηκα.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #151539 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Fokion έγραψε: απο πετρελαιο παραγεται το πελλετ?


H alpha μάλλον από Πετρέλαιο το παράγει δεν εξηγείται αλλιώς η τιμή του φέτος.

Αλλά για να μειώσει την τιμή τώρα που έπεσε το πετρέλαιο θα φανεί ποιο είναι το κόστος παραγωγής. Οπότε δεν θα μπορεί να εξηγηθούν οι τιμές των προηγούμενων χρόνων.

Πάρτε το είδηση. Όσοι προλάβαμε να κάνουμε απόσβεση ως περσι προλάβαμε, οι υπόλοιποι έκατσαν στην μπανάνα.
Δεν συμφέρουν αυτές οι τιμές για τον κόπο που έχει η διαδικασία του πέλλετ..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": fotisbasm

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.559 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ