Πρόγραμμα "Εξοικονομώ κατ' Oίκον" - Προτάσεις & Σχόλια

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11467 από Τάκης
Δυστυχώς άφησαν τις τράπεζες να διαχειρίζονται το πρόγραμμα με απίστευτη ταλαιπωρία. Για κάποιους λόγους που αυτές ξέρουν σε καθυστερούν άνευ λόγου και κάθε τόσο ζητάνε και κάτι ακόμη που δεν δικαιούνται βάση της διακήρυξης του προγράμματος. Και όταν φθάνει ο χρόνος της εκταμίευσης άλλες καθυστερήσεις πάλι. Τι παίζει δεν γνωρίζω, γενικά φαίνονται να μη θέλουν ή να μην έχουν τα χρήματα που θα εκταμιεύσουν. Από τη μιά έχουμε το ΥΠΕΚΑ που υποτίθεται ότι βιάζεται για την απορρόφηση των κονδυλίων και από την άλλη τις τράπεζες που δείχνουν να μην βιάζονται καθόλου. Υπομονή θέλει.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11473 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ

Nasikas έγραψε:

ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ έγραψε: Επίσης να γνωρίζετε πως....
τα δάνεια για το ποσό που είναι επιπελον της επιχορήγησης δίνονται με αυστηρά εισοδηματικά κριτήρια από τις τράπεζες.
Άρα το 30% των 15.000€ (5000€) χρειάζεται ικανοποιητικό είσόδημα (10.000-15.000 ευρώ) για να χορηγηθεί.

να σε διορθωσω Γιαννη; :(
"Ικανοποιητικο ΔΗΛΩΘΕΝ εισοδημα"
Καθοσον ενα εισοδημα 10 χιλιαδων δεν μπορεις να το χαρακτηρισεις ικανοποιητικό. Ειναι στα ορια της φτωχειας.
Και το δηλωθεν στην πραγματικοτητα, απεχει απο το πραγματικο σε ενα μεγαλο μερος των Ελληναραδων.


Αν δεν υπάρχουν άλλα δάνεια :woohoo: :woohoo: ... κάτι μπορέι να γίνει...
Όμως δυστυχώς αυτοί που πραγματικά το χρειάζονται, έχουν κι άλλα... πάντως με κάποιο εισόδημα, μπορέι να δοκιμάσει κάποιος..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11477 από kakos

Τάκης έγραψε: Δυστυχώς άφησαν τις τράπεζες να διαχειρίζονται το πρόγραμμα με απίστευτη ταλαιπωρία. Για κάποιους λόγους που αυτές ξέρουν σε καθυστερούν άνευ λόγου και κάθε τόσο ζητάνε και κάτι ακόμη που δεν δικαιούνται βάση της διακήρυξης του προγράμματος. Και όταν φθάνει ο χρόνος της εκταμίευσης άλλες καθυστερήσεις πάλι. Τι παίζει δεν γνωρίζω, γενικά φαίνονται να μη θέλουν ή να μην έχουν τα χρήματα που θα εκταμιεύσουν. Από τη μιά έχουμε το ΥΠΕΚΑ που υποτίθεται ότι βιάζεται για την απορρόφηση των κονδυλίων και από την άλλη τις τράπεζες που δείχνουν να μην βιάζονται καθόλου. Υπομονή θέλει.


Τάκη αυτή είναι μάλλον η αλήθεια. Εγώ πεδεύομαι 1 χρόνο τώρα και έχω κουραστεί αφάνταστα. Το τι παίζει είναι ολοφάνερο και είναι και η αιτία που φτάσαμε σε αυτό το χάλι......Τίποτα δεν προχωράει μόνο ψηφίζετε......(εκτός απο τους φόρους και τις μειώσεις στους μισθούς βέβαια......) :whistle:

:sick: ΖΗΤΩ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ Η ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ.....ΖΗΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩ :sick:

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ
Last edit: 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν by kakos.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": μανολης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11479 από klaz
περιπου τι χαρτια σου ζητηθηκανε?
με τι κριτηρια επελεξες τραπεζα και ποια?
μπορω εγω που το σπιτι μου υπερπληρει τις προυποθεσεις, να μπω με οικογενειακο εισοδημα 11000(της γυναικας μου) αλλα εγω μακροχρονια ανεργος καιμε δανειο καταναλωτικο να τρεχει?
υπρχει κατι αλλο που πρεπει να προσεξω η την πατησα λογω ανεργιας και δεν μπορω..??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11483 από kakos
ξ

klaz έγραψε: περιπου τι χαρτια σου ζητηθηκανε?
με τι κριτηρια επελεξες τραπεζα και ποια?
μπορω εγω που το σπιτι μου υπερπληρει τις προυποθεσεις, να μπω με οικογενειακο εισοδημα 11000(της γυναικας μου) αλλα εγω μακροχρονια ανεργος καιμε δανειο καταναλωτικο να τρεχει?
υπρχει κατι αλλο που πρεπει να προσεξω η την πατησα λογω ανεργιας και δεν μπορω..??


Παιδιά δεν είμαι τραπεζίτης καλύτερα να ρωτήσεις μια τράπεζα.... Γνωρίζω όμως να σου πώ όμως ότι δεν είναι απαραίτητο να σου εγκρίνουν 15000€. Ανάλογα τα εισοδήματά σου μπορούν να σου εγκρίνουν ακόμη και χαμηλότερο δάνειο. Αν δεν σου φτάνει ξανακάνεις αίτηση και μπορείς να βάλει και τριτεγγυτη αρκεί να είναι 1ου βαθμού συγκένειας.
Τα χαρτιά που χρειάζονται είναι πολλά και θα τα βρείς αναλυτικά στην σελίδα του ΥΠΕΚΑ στο παράρτημα "Εξοικονομώ κατ΄οίκον"

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ
Last edit: 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν by kakos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11484 από Τάκης

kakos έγραψε:
Τάκη αυτή είναι μάλλον η αλήθεια. Εγώ πεδεύομαι 1 χρόνο τώρα και έχω κουραστεί αφάνταστα.
.....................


Αν ακόμη ταλαιπωρείσαι υπάρχει τρόπος να ξεμπλοκάρεις. Κάνεις καταγγελία στο ΥΠΕΚΑ, στην ιστοεσλίδα του θα βρεις τη σχετική δνση, με στοιχεία της άδικης ταλαιπωρία σου. Σε χρόνο που δεν φαντάζεσαι μάλλον τα προβλήματα θα εξαφανισθούν.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.135 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ