DPF Diesel particulate filters

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #85012 από efstathios
Απαντήθηκε από efstathios στο θέμα DPF Diesel particulate filters
Είμαι και εγω παθόν απο DPF, έχω ένα astra H 1.3cdti 150.000 εχω και μου έχει κάνει την ζωή πατίνι. έχω ήδη 1 καθαρισμό και ψάχνω να βάλλω κάποιο καινούριο αλλά ιμιτασιόν γιατί ο μάστορας μου είπε 1800 και ζαλίστηκα.
Να προσθέσω πως η αδυναμία στα σύγχρονα diesel εκτός από το dpf είναι και το βολάν διπλής μάζας, που αποτελείται από 2 πλάκες την μια χωνευτή μέσα στην άλλη και μέσα τους έχει κάτι ελατήρια, αυτά βοηθάνε στην ομαλή εκκίνηση του οχήματος λόγω μεγάλης ροπής.
Αν δεν προσέχεις στις 150-200.000 θες αλλαγή κόστος 800 eur περίπου.

Vigas 80kw Ξύλου
3x1000 ltr buffer
300 ltr ZNX
esbe VTC 511 60c
esbe vrg 131 + cra111
Grundfos Magna 3 32/80
ρυθμιστής ελκυσμού upmann Z5

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #85018 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Απαντήθηκε από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ στο θέμα DPF Diesel particulate filters

efstathios έγραψε: Είμαι και εγω παθόν απο DPF, έχω ένα astra H 1.3cdti 150.000 εχω και μου έχει κάνει την ζωή πατίνι. έχω ήδη 1 καθαρισμό και ψάχνω να βάλλω κάποιο καινούριο αλλά ιμιτασιόν γιατί ο μάστορας μου είπε 1800 και ζαλίστηκα.
Να προσθέσω πως η αδυναμία στα σύγχρονα diesel εκτός από το dpf είναι και το βολάν διπλής μάζας, που αποτελείται από 2 πλάκες την μια χωνευτή μέσα στην άλλη και μέσα τους έχει κάτι ελατήρια, αυτά βοηθάνε στην ομαλή εκκίνηση του οχήματος λόγω μεγάλης ροπής.
Αν δεν προσέχεις στις 150-200.000 θες αλλαγή κόστος 800 eur περίπου.


που το καθάρισες Στάθη? πριν πόσα χλμ? από πότε έχεις το πρόβλημα και πως το καταλαβαίνεις?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.059 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ