Μπερδεμένος με αγορά σόμπας και καυσίμου...

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #544 από vasilisk
αν εχει φωτια η σομπα και δεν λειτουργει ο κυκλοφορητης τοτε θα την καβαλησει και θα κανει βολτα μαζι της.δεν ξερω αν υπαρχουν μοντελα με ελεγχομενη καυση και με το που κοπει το ρευμα δεν δινουν καθολου αερα μεσα.μονο πυρολυσης λεβητες γνωριζω να λειτουργουν ετσι.κι αυτο επειδη καινε αναποδα.υπαρχει τετοια σομπα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #547 από geos3
Στην περιοχη που ειμαι δεν εχει πολλα φαινομενα διακοπης ρευματος.Μπορω να πω οτι κατι τετοιο συμβαινει σπανια.
Αφου με συμβουλευετε για πελλετ ας παρουμε αυτην την εκδοχη.Εδω ερχετε ενα μεγαλο ερωτημα.Αγορα απο εδω ή απο εξωτερικο?Για παραδειγμα αναφερω τιμες.Extraflame Melinda αγορα εδω 3000 ευρω,ενω απο Ιταλια 2400.Με ενα προχειρο ψαξιμο στο ebay ειδα οτι με 2900 ευρω παιρνω την Laminox Carlotta 24 kw.Αυτα με ενα προχειρο ψαξιμο.Αξιζει να δωσω 600 και πλεον ευρω παραπανω για το ιδιο προιον και γιατι?
Edit για να μην παρεξηγηθω!!!Καταλαβαινω οτι τα 600 'η ισως και παραπανω ευρω ειναι το κερδος του εκαστοτε εμπορου.Το θεμα ειναι οτι εμενα δεν μου περισευουν δυστυχως στο να τα δωσω!Η ερωτηση βασικα ειναι οτι θα χρειαστει καποιες ρυθμισεις η σομπα για να δουλεψει.Αξιζει λοιπον αυτη η διαφορα για να την παρω απο εδω και να εχω αυτην την υποστηριξη του καταστηματος ή ειναι κατι απλο το οποιο μπορω να το κανω και μονος μου?
Last edit: 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν by geos3.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #563 από spyroskosmas
Geos3, η επιλογή θα είναι δική σου αν θες πέλλετ ή ξύλο.Πρώτα θα επιλέξεις το καύσιμο που θα κάψεις και μετά το μοντέλο. Τα υπέρ και κατά τα είπανε οι συμφουρίτες. Αποψή μου να την πάρεις από Ελληνικό κατάστημα για ένα και μόνο λόγο. Αν κάτι δε σου αρέσει στη λειτουργία ή οτιδήποτε άλλο, το κατάστημα θα σε εξυπηρετήσει.
Παρόλο που κάνω διαρκώς χρήση του Internet για τις αγορές μου, νομίζω είναι διαφορετική η αγορά ενός π.χ. καταψύκτη όπου το μόνο που σε ενδιαφέρει είναι η τιμή αγοράς, και άλλο η αγορά σόμπας ή λέβητα ή τζακιού. Εκεί αγοράζουμε και λίγη τεχνογνωσία, λίγο σέρβις, όχι μόνο το προϊόν. Καλή επιλογή!

Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #604 από geos3
Φιλε μου συμφωνω εν μερη μαζι σου για την αγορα της σομπας απο ελληνικο μαγαζι.Το μεγαλο μου θεμα ειναι ομως στο αν θα μπορεσει να με υποστηριξει τεχνικα μετα την αγορα μιας και για να πουλησει εχει να πει παααρα πολλα!!!Γι'αυτο και ρωτησα αν ειναι τοσο μεγαλο θεμα η ρυθμιση της και αν μπορω να την κανω απο μονος μου.
Ενα αλλο μεγαλο θεμα που εχω με τα πελλετ ειναι το καρτελ που γινετε και ενας θεος ξερει που θα φτασει η τιμη του!Γι'αυτο και παρεθεσα τι μου ειπαν οσον αφορα τις καταναλωσεις καθως και τους υπολογισμους μου και ρωτησα αν μου τα΄χουν πει σωστα.
Εκτος απο ιταλικες σομπες μηπως ξερει καποιος να μου προτεινει καποιας αλλης χωρας?Αρκει να ειναι αξιοπιστη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #900 από geos3
Καλημερα και παλι.Επειδη ψαχνομα ακομα με το τι να παρω τις τελευταιες μερες επεσε το ματι μου σε κατι ατομικες μοναδες λεβητες στερεων καυσιμων-βιομαζας οι οποιοι ειναι ερκετα εμφανισημοι και με μικρες διαστασεις.Απ'οτι ειδα καινε τα παντα και ειναι πολυ πιο οικονομικοι απο μια σομπα-καλοριφερ που κοιτουσα και με αρκετα περισσοτερα kw τα οποια μπορει μεν να μην μου χρειαζονται τωρα αλλα ποτε δεν ξερεις τι γινετε στο μελλον...
Πριν βγω στην γυρα στα μαγαζια θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος αν αυτοι οι λεβητες χρειαζονται κατι αλλο για να δουλεψουν ή ειναι οπως οι σομπες που απλα ενωνουμε τις σωληνες νερου και τελος.Αν εχει καποιος να προτεινε κατι απο μαρκα ειναι καλοδεχουμενο.
Ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #901 από pantelis1973
ποιους εννοεις? εχεις κανενα λινκ?

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ