Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #48243 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Γρηγόρη(Aithio) μια βοήθεια για εδω; την γνώμη σου;

Σκεφτομαι να τον ορισω τον ανεμιστηρα να κλεινει στους 50-55 βαθμους ,γιατι να δουλευει ασκοπα αφου δεν υπαρχουν ξυλα στον θαλαμο και το μονο που κανει ειναι στο να κρυωνει τα νερα του λεβητα,ας βοηθησει καποιος στην σκεψη μου(λεγε Θοδωρη,Leona,ΑΙΤΗΙΟ,Χρηστο και οποιος αλλος θελει),τον κυκλοφωρητη του λεβητα τον εχω να ξεκιναει στους 60 βαθμους μιας και πριν τους 60 δεν ανοιγει και η τριοδη αρα ποιος ο λογος να τα γυρναει,αρα και οταν πεσει κατω απο τους 60 σταματαει,και μιας και δεν υπαρχουν ξυλα στον θαλαμο δεν προκειτε να ξανανοιξει,αντε πειτε μου τωρα υπο ποιες συνθηκες μπορει να διμιουργηθει προβλημα με τον ορισμου του βεντιλατερ στους 50-55 βαθμους.


Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #48247 από aithio
Απαντήθηκε από aithio στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Παντελή δεν έχω παρακολουθήσει το θέμα...
Αν και προσπάθησα κάποια στιγμή, στην πορεία χάθηκα μιας και δεν με βοήθησαν και πολύ τα εγχειρίδια για να καταλάβω την φιλοσοφία που λειτουργεί.
Εσείς πλέον έχετε μεγαλύτερη εμπειρία απο μένα μιας και ψάχνεστε μέρες με αυτό....Ενώ εγώ πρέπει να διαβάσω από την αρχή για να δω πως λειτουργεί ο αυτοματισμός του...
Δεν ξέρω μήπως ο Χρήστος μπορεί να σας βοηθήσει περισσότερο απο μένα μιας και εμείς στην Αθήνα δεν βάζουμε ακόμα ξυλολέβητες και έτσι το κίνητρο να εμβαθύνω δεν είναι μεγάλο.
Sorry φίλε.

Gregori

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #48253 από aithio
Απαντήθηκε από aithio στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Valsam....
Πήγαινε στο φόρουμ των μηχανικών και κάνε την ερώτηση για την δεξαμενή.
Το τι σου λέει ο σιδεράς είναι αδιάφορο.
Αν κάποιος μηχανικός που ασχολείται με μεταλικές κατασκευές θελήσει να ασχοληθεί και να σου απαντήσει αφού του δώσεις τα δεδομένα πρωτα μόνο τότε θα έχεις την απάντηση που θέλεις τεκμηριωμένα....
Εγω από τα λίγα που γνωρίζω είναι ότι τα υψηλής πιέσεως δοχεία δεν είναι τυχαία κυλινδρικά.
Και προχτές σε μια ταβέρνα που βγήκα με μηχανικούς με το που τους το είπα μου απάντησαν.
ΕΙΣΑΙ ΤΡΕΛΟΣ....

Gregori

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #48278 από fotistos
Απαντήθηκε από fotistos στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
exo ton xylolebita mazi me mpoliler 1000litra den mporesa na vgalo akri me tis ry8misis mporei kapoios na voi8isi ....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #48290 από γιαννης-δραμα

fotistos έγραψε: exo ton xylolebita mazi me mpoliler 1000litra den mporesa na vgalo akri me tis ry8misis mporei kapoios na voi8isi ....

Γραφε στα Ελληνικα σε παρακαλω!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #48311 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

fotistos έγραψε: exo ton xylolebita mazi me mpoliler 1000litra den mporesa na vgalo akri me tis ry8misis mporei kapoios na voi8isi ....



Γράψε αναλυτικά πως εχεις την συνδεσμολογια,και τι ακριβως προβλημα εχεις ετσι ωστε να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε.

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.143 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ