Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #22277 από ΠΑΠΑΣ
Απαντήθηκε από ΠΑΠΑΣ στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

Sp4wN έγραψε:

erimitis έγραψε: Λοιπον οι λογοι που με ωθησαν να αποκλεισω αλλους λεβητες και να στραφω στους συγκεκριμενους δυο ειναι
1 οι κονομικοι-και οι δυο με 3000 ειναι τοποθετημενοι και ετοιμοι για χρηση
2 αfter sales -οι εταιριες παραγωγης ειναι θεσσαλονικη οποτε οτι και να χρειαστω εκτιμω οτι θα το εχω αμεσα
3 Υπαρχει στην γειτονια εμπειρος υδραυλικος ο οποιος εχει τοποθετησει τετοιους λεβητες οποτε εαν παρουσιαστει καποιο προβλημα θα μπορω να κανω ενα τηλεφωνο και να παρω οδηγιες ή ακομα και να ερθει.

Υπαρχουν στην παραπανω τιμη αξιοπιστοι λεβητες τσεχικοι πολωνικοι και αλλον χωρων αλλα τι θα γινει αμα χαλασουν και περιμενω ανταλλακτικο απο εξωτερικο κανα δυο εβδομαδες μεσα στο καταχειμωνο?


Και γω γι αυτο τους προτιμω , αλλα το οτι βγαινουν στα 3χιλιαρικα ειναι λιγο αποτρεπτικο . Κοιταζω και για τον MENSA 46KW που ειναι και στερεων καυσιμων και μπορω να τον δουλεψω πυρηνοξυλο απο τον Αλμυρο . Εννοειται πως αν βρω καμια καλη προσφορα στους 2 παραπανω κοντα στα 2 χιλιαρικα τους εχω κλεισει !! Ετσι κ αλλιως θα εφαρμοσουμε τεχνικη Ερημιτη.Περιμενουμε λιγο και βλεπουμε !!


Εγω ελεγα αρχες Σεπτεμβριου να βαλω τον Vesta η τον Primus
Επρεπε να εχω ηδη αποφασισει.αλλα κι εγω λογω MENSA λεω να περιμενω λιγο να δω τι σοι πραμα ειναι.Μου αρεσει που ειναι απλο μηχανημα. Τα πολλα ηλεκτρονικα (Vesta) δεν τα εμπιστευομαι και πολυ.Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι δεν ξερω τιποτα για τον λεβητα.Τα στοιχεια που υπαρχουν στο ιντερνετ και στη σελιδα της εταιριας που κανει την εισαγωγη, προβληματιζουν, οταν δινεται μεγιστη καταναλωση 6.5 κιλα για λεβητα 46KW.Φοβαμει οτι θα καιει πολυ και θα εχει χαμηλο βαθμο αποδοσης.Παντως αυτο το συστημα με την αναζοπυρωση της θρακας μου αρεσει παρα πολυ.Ο λεβητας ειναι σε αναμονη και οταν χρειαστει αναβει αμεσως.Περιπου τα ιδια και ο Primus.Ενω ο Vesta αν δεν κανω λαθος αρχιζει παντα απο την αρχη.

Περιμενω τον φιλο τον ΔΗΜΗ να κανει την πρωτη εναυση να μαες πει εντυπωσεις.Μες τη βδομαδα θα κανω αρκετα τηλεφωνα για το MENSA.Ολα θα κριθουν απο τις εντυπωσεις που θα αποκομισω σχετικα με τον λεβητα σε συνδυασμο με το ποια θα ειναι η διαφορα τιμης μεταξυ MENSA,PRIMUS και VESTA.

Δυστυχως καλοι μου φιλοι Sp4wN και erimiti ο χρονος ειναι εναντιον μας.Οσο περνανε οι μερες-και αμα κανει και καμμια ψυχρουλα τελος του μηνα-θα αρχισουν να βαρανε στο ψαχνο.ΚΑΛΟ ΧΕΙΜΩΝΑ :) :) :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #22349 από stavrosmet
Απαντήθηκε από stavrosmet στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal
εκλεισα vesta 40 kw 2350 τι λετε καλη τιμη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Sp4wN
  • Το Άβαταρ του/της Sp4wN Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Δέν ελπίζω τίποτε.Δέ φοβάμαι τίποτε.Είμαι άφραγκος
Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #22353 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

stavrosmet έγραψε: εκλεισα vesta 40 kw 2350 τι λετε καλη τιμη


Πολλη καλη τιμη !! Στειλε μου αν μπορεσεις πληροφοριες τηλεφωνα και λοιπα στο mail Μου η αν δε σε πειραζει γραψε εδω στοιχεια :)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #22357 από stavrosmet
Απαντήθηκε από stavrosmet στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal
θα σου απαντησω την τεταρτη γιατι οπωσ εγραψα εκλεισα να τον παραλαβω και εδω ειμαστε στη διαθεση σου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #22358 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal
Τι χρώμα είναι, πράσινος ή κόκκινος?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #22359 από ΠΑΠΑΣ
Απαντήθηκε από ΠΑΠΑΣ στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

stavrosmet έγραψε: εκλεισα vesta 40 kw 2350 τι λετε καλη τιμη


Γραψε να μαθουμε ολοι!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.148 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ