Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #24403 από mantzoumis
Απαντήθηκε από mantzoumis στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal
Έτσι ακριβώς είναι. Εγώ με τον Ferroli SFL6 έχω 38 κιλά ζεστό νερό στο λέβητα, για δύο οροφοδιαμερίσματα των 130 τ.μ. το καθένα και χωρίς δοχείο αδράνειας, γι' αυτό υπάρχει καθυστέρηση στο να ζεσταθούν τα σώματα.
Χρήστο ήθελα να σε ρωτήσω αν έχεις συνδέσει στην έξοδο καυσαερίων του λέβητα σου αυτόματο ρυθμιστή. Αν ναι τότε θα με ενδιέφερε πολύ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #24433 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

mantzoumis έγραψε: Έτσι ακριβώς είναι. Εγώ με τον Ferroli SFL6 έχω 38 κιλά ζεστό νερό στο λέβητα, για δύο οροφοδιαμερίσματα των 130 τ.μ. το καθένα και χωρίς δοχείο αδράνειας, γι' αυτό υπάρχει καθυστέρηση στο να ζεσταθούν τα σώματα.
Χρήστο ήθελα να σε ρωτήσω αν έχεις συνδέσει στην έξοδο καυσαερίων του λέβητα σου αυτόματο ρυθμιστή. Αν ναι τότε θα με ενδιέφερε πολύ.



Ναι εχω βαλει κλαπε ελκυσμου...με 10 μετρα καμιναδα ινοξ διπλου τοιχωματος ηταν ακρως απαραιτητο.

Ειχα τρελο ελκυσμο και αυξημενη θερμοκρασια καυσαεριων...με κλαπε χαμηλωσα πολυ τον ελκυσμο και την θερμοκρασια...γυρω στο 100 αρικο εχει το κλαπε.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by χρηστος8.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #24543 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal
Χρηστο στειλε ο τηλεφωνο σου στο μαιλ μου Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. σε θελω για δουλεια φιλε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Sp4wN
  • Το Άβαταρ του/της Sp4wN Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Δέν ελπίζω τίποτε.Δέ φοβάμαι τίποτε.Είμαι άφραγκος
Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #24547 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

erimitis έγραψε: Χρηστο στειλε ο τηλεφωνο σου στο μαιλ μου Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. σε θελω για δουλεια φιλε.


Έλα Δημητρη παραδεξου το !! Δε μπηκες στο φορουμ για τη θερμανση ... Τηλεφωνα μαζευεις :lol:

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #24548 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal
Μακαρι ρε νικο να μαζευα τηλεφωνα. εχω καψει ολα τα εγκεφαλικα μου κυταρα εχω διαβασει ολα τα τεχνικα εγχειριδια ολων των εταιριων.Φιλε μαλλον ομως πηρα αποφαση.απλα θελω το χρηστο να ερθει απο το σπιτι για τα τεχνικα θεματα.Να δω αμα μπορει να μπει ο λεβητας που αποφασισα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Sp4wN
  • Το Άβαταρ του/της Sp4wN Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Δέν ελπίζω τίποτε.Δέ φοβάμαι τίποτε.Είμαι άφραγκος
Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #24550 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal
Για πες και μενα ... τι μηχανημα λες ??

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.102 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ