Πόσο χρεώνει ενας υδραυλικός για την εγκατάσταση;

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #19076 από pantelis1973

stergiosbik έγραψε: Pantelis1973 που ακριβως εισαι?
Πλαταμωνα,Πορους που?


Το μαγαζι ειναι στους Πόρους
Στο προφιλ ειναι η Ιστοσελιδα με τα τηλεφωνα μου.Παρε με να βρεθουμε..

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stergiosbik

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #19077 από stergiosbik
Που?Δε βρισκω κατι.
Εχει καποιο προβλημα η σελιδα σου?

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #19078 από jnet
Όπως θα είδατε το θέμα το άνοιξα εγώ ο ίδιος μια και έψαχνα να βρω μια φτηνή τιμή για να κάνω την εγκατάσταση του λέβητα Pellet στο σπίτι μου. Την καλή τιμή την βρήκα όντως αυτός ο Γιώργος ο παλιός μάστορας από την Επανωμή έχει καλές τιμές στις υπηρεσίες του. Και αν δεν άνοιγα το συγκεκριμένο θέμα δεν θα την έβρισκα. Εγώ λοιπόν σαν καταναλωτής ικανοποιήθηκα.

Ο επόμενος καταναλωτής που θα ανοίξει ένα σχετικό θέμα μου λέτε να το μην το αφήσω? Δεν κατάλαβα?

Το αν είναι σχετικές οι υπηρεσίες που θα παραλάβει σε σχέση με το τι θα πληρώσει θα πρέπει να το διερευνήσει ο καθένας μας ρωτώντας για το ποιόν του επαγγελματία που θα διαλέξει η ζητώντας του να δει αντίστοιχες δουλειές.

Αγαπητέ akis kyriakidis
Συμφωνώ με τις ασφαλείς και υπεύθυνες, πειράζει να είναι και φτηνές?
Δεν κατάλαβα γιατί εξέθεσα αυτόν που μου έκανε το σπίτι με 3000€. Αυτή ήταν ή εργολαβική τιμή που άξιζε το σπίτι κατά την προσωπική μου άποψη. Τους άλλους εκθέτω τους γιατρούς που βρήκα στην αρχή.
Οι προσφορές ήταν συνολικά 16 και η μέση τιμή κάτω από 6000€ είμασταν 2 που χτίζαμε μαζί και μαζέψαμε αρκετές. Ας πούμε λοιπόν ότι η πραγματική ήταν στα 6000€.
Το υδρόμετρο ήρθε στο αγροτεμάχιο με την έκδοση της αδείας της κατοικίας. Τι σχέση έχει ο υδραυλικός της εγκατάστασης που το βρήκε εκεί?

Αγαπητέ aithio το παράδειγμα με την πληροφορική στο είπα γιατί εδώ μέσα μπορεί ο επόμενος καταναλωτής να ζητήσει πληροφορίες από οποιονδήποτε χώρο. Αν νομίζεις ότι η πληροφορική δεν έχει σχέση με την ενέργεια και το περιβάλλον κάνεις λάθος.

Κατά λοιπά συμφωνώ σε ολα αυτά που λές οτι πρεπει να επικεντρωθεί το forum και σε αυτό τον δρόμο και με το σκεπτικό που λες προσπαθούμε να κινηθούμε αλλα βέβαια όλοι οι υπόλοιποι θα το κρίνετε αυτό.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #19084 από pantelis1973

stergiosbik έγραψε: Που?Δε βρισκω κατι.
Εχει καποιο προβλημα η σελιδα σου?


Ναι ειχες δικιο,το διορθωσα..

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #19085 από aithio
Φίλε jnet μου επιτρέπεις να πω μερικά πράγματα.
Για κάποιον χρόνια στον μηχανολογικό και τεχνικό χώρο είναι ξεκάθαρο ότι δεν τον γνωρίζεις καλά.
Πρόσεχε αυτό δεν είναι κακό.
Αν θέλεις και την άποψη μου έχω την αίσθηση ότι και μεράκι έχεις και καλή πρόθεση και καλό παιδί είσαι.
Αλλά όταν ένα φόρουμ καταπιάνεται με ενεργειακά τεχνικά θέματα ιδίως με καύση σε μία χώρα που προσπαθεί να απαγκιστρωθεί από την ενεργειακή μιζέρια του παρελθόντος θεσπίζοντας επιτέλους κάποιους νόμους όπως είναι το ΚΕΝΑΚ και οι ενεργειακοί επιθεωρητές το θέμα γίνετε σοβαρό.
Διαβάζω απίστευτα πράγματα για λεβητοστάσια που στήνονται σε μισή μέρα με 200-300€ και αναρωτιέμαι πως μπορούν να ακολουθούνται τα πρότυπα και οι κανόνες ασφαλείας μέσα σε αυτούς του χρόνους και αυτές τις τιμές.
Εσύ έχω την αίσθηση ότι σε καμιά περίπτωση δεν πρέπει να επικροτείς την φτήνια ακόμα και δίκαιο να έχεις.
Εσύ είσαι διαχειριστής ενεργειακού φόρουμ πλέον και όχι ιδιώτης.
Εχεις απέναντί σου μηχανικούς, μαστόρους με εμπειρία,μαστόρους χωρίς εμπειρία, κατασκευαστές ίσως και την πολιτεία να σε παρακολουθεί.
Εχεις όμως επίσης πάρα μα πάρα πολλούς απλούς ιδιώτες που μέσα στην οικονομική κρίση προσπαθούν να λύσουν το ενεργειακό τους πρόβλημα και δεν κατανοούν την σοβαρότητα της υπόθεσης αλλά επικεντρώνονται στο κόστος κατασκευής.
Όταν κάποιος ιδιώτης γράφει ότι συντηρεί μόνο του τον καυστήρα χωρίς να γνωρίζει τα στοιχειώδη της καύσης και αυτό παρουσιάζεται ως κατόρθωμα και είναι προς μίμηση των υπόλοιπων...εδω υπάρχει σοβαρό πρόβλημα.

Gregori
Last edit: 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν by aithio.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #19091 από Βιομαζιστής
@aithio


Πενία τέχνας κατεργάζεται. Αυτό μάλλον δεν το κατανοείς.
Εσύ μπορεί να υπεραμύνεσαι του επαγγέλματός σου και δίκιο έχεις από μέρους σου αλλά ίσως δεν είσαι σε θέση να αντιληφθείς τι περνάει ο απλός ο κόσμος.
Δεν περισσεύουν λεφτά αγαπητέ μου όταν ο άλλος παίρνει 500 ή 600 ή 700 ευρώ το μήνα και θα πρέπει με αυτά να καλύψει όλες του τις ανάγκες ως προς το ζειν.
Πολύ ωραία και σωστά αυτά που γράφεις αλλά λείπει το άτιμο το χρήμα. Και αυτό το λιγοστό που υπάρχει λυπούμαστε πολύ αλλά δεν θα μπορέσουμε να το δώσουμε σε σένα και τους συνάδελφους σου.
Ξεφτιλίστηκαν οι μισθοί του απλού κοσμάκη. Όταν θα ξεφτιλιστούν και οι δικοί σας, θα το ξανασυζητήσουμε.

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:
Last edit: 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν by Βιομαζιστής.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.119 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ