Πόσο χρεώνει ενας υδραυλικός για την εγκατάσταση;

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #19270 από mastoras

valsam έγραψε: Αφου εισε απεναντι απο τον δημακη(κων/πολεως η νεα εγνατια?)τοτε ξερεις πολυ καλα οτι με το που ρωτουν τον Νικο για καναν μαστορα εχει στην τσεπη μπολικους που θελουν να δουλεψουν για το περιφημο κατοσταρικο μεροκαματο ακομη και 10ωρο που αναφερω!


Πάλι μπούρδες λες !!! :woohoo:

Ποιός είναι ο Νίκος ? Μήπως είναι ο περίεργος ο μπάρμπας ο πωλητής στον πάγκο, που για σου πει καλημέρα θα πρέπει να του τα γλείψεις :lol: ....θα σκάσω από τα γέλια εάν μιλάμε για αυτόν.

Εαν είναι αυτός, όντως έχει στο τσεπάκι του μια λίστα με αλβανούς, σέρβους, και βουλγαρους κοπροτεχνίτες. Ελληνα υδραυλικό με "μπλοκάκι" να είσαι σίγουρος ότι δεν συστήνει ούτε ένα. :lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #19271 από mastoras

valsam έγραψε: Ο ψυκτικος φιλε κυνηγαει το 40-80ρη μεροκαματο αφου σχολασει το απογευμα απο την δουλεια του που δεν πληρωνετε,τον πηρα τηλ.για την περιπτωση σου και μου ειπε μην με μπλεκεις με τετοια μην βρω και τον μπελα μου,βλεπεις η ανωνυμια του ιντερνετ φοβιζει αρκετο κοσμο,στο ιντερνετ μπορει καποιος να λεει μεχρι οτι ειναι μελος του ΔΝΤ!


Βλέπεις που άρχισες να τα μάσας. ;) Απο 40€ ανεβήκαμε στα 80€ :woohoo:

Ετσι εντάξει από 80€ ξεκινάνε οι τιμές του πιο φθηνού εγκαταστάτη κλιματιστικού.

Φοβήθηκε να δουλέψει για εμένα ? Είναι και αυτό μια δικαιολογία.....για να ξεχαστεί η μούφα !!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #19273 από mastoras

valsam έγραψε: οπως φιλος μου οδοντιατρος και μου λεει οτι τις τιμες του τις ερηξε πολυ λιγο γιατι ακομη εχει δουλεια πολυ,εαν πεσει η δουλεια μου λεει τοτε θα τις ρηξω,υπσαρχει και αλλος γνωστος μου οδοντιατρος ομως που μου ειπε οτι το σφραγισμα απο 50 ευρω το εριξε στα 35!


Ωραία.....τώρα έστρωσε η δουλειά !!! :evil:

πιάσαμε τους Οδοντριάτρους.

Τώρα μάλιστα, να κάνουμε κουβέντα. Αφού όμως μου δώσεις και το τηλ του φίλου σου, να τον επισκεφθώ εγώ, όλη οικογένεια μου, και άλλους τόσους που γνωρίζω πως "τραβιούνται" άσχημα με το πρόβλημα της οδοντοστοιχίας τους. :(

Ακου 35€ σφράγισμα .......που βρίσκεσαι βρε valsam στην Βουλγαρία ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #19275 από mastoras

valsam έγραψε:

spyroskosmas έγραψε: Γενικά ένα πολύ καλό - πλουσιοπάροχο ημερομίσθιο τεχνίτη (8ώρης απασχόλησης) είναι 100€ με την ασφάλειά του κλπ. Βοηθού πολύ λιγότερο κι εργάτη ακόμη λιγότερο. Με βάση αυτό, υπολογίστε τι σας λένε και αναλόγως πράξτε.

Αστο ρε φιλε ακρη δεν βγαζουμε,το κατοσταρικο που ανεφερα και συμφωνεις και'συ ηταν που χαλασε ορισμενους επαγγελματιες εδω μεσα, γιατι τους φανηκε υπερβολικα λιγο!


ΟΧΙ δεν είναι λίγο το κατοστάρικο. Μια χαρά είναι. :)

Αφού μου ετοιμάσεις όλη την εργασία στο "πιάτο" αφού προμηθευτής εσύ όλα τα υλικά....ακόμα και το τεφλόν, αφού μου υποδείξεις τι θέλεις να κάνω και πάρεις και όλη την ευθύνη εσύ της εγκατάστασης και της ομαλής λειτουργίας......τότε εγώ πολύ ευχαρίστως θα έρθω να σου κολλήσω τις σωλήνες, και να σου δείξω πόσο σφίξιμο χρειάζεται ένα πάσο, για να το κάνεις την επόμενη φορά μόνος σου, και να αποφύγω το πρήξιμο.

Ετσι θα βάλω στα γρήγορα και άνετα το κατοσταρικάκι στην τσέπη μου.....με απόδειξη, και θα είμαι έτοιμος για τον επόμενο πελάτη, που όμως δεν υπάρχουν τέτοιοι πελάτες πουθενά....όπως δεν υπάρχουν τέτοιες αμοιβές που αναφέρεις και με πάθος υπερασπίζεσαι.

ΠΟΥΘΕΝΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ......... όλους τους τεχνίτες της Ελλαδος και να γυρίσεις, άπειρους και έμπειρους ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΕΤΟΙΑ ΤΙΜΗ .....αλλά ούτε και παρόμοια περίπτωση σαν και την δική σου !!!!

Και το γέλιο της υπόθεσης ξέρεις ποιο είναι ?

Οτι ισχυρίζεσαι κάτι που δεν έγινε.......μια αμοιβή που δεν δόθηκε.....μια εργασία που δεν έγινε.....η μήπως ρε valsam δεν είναι έτσι ? :dry:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #19277 από valsam

mastoras έγραψε:

valsam έγραψε: Ο ψυκτικος φιλε κυνηγαει το 40-80ρη μεροκαματο αφου σχολασει το απογευμα απο την δουλεια του που δεν πληρωνετε,τον πηρα τηλ.για την περιπτωση σου και μου ειπε μην με μπλεκεις με τετοια μην βρω και τον μπελα μου,βλεπεις η ανωνυμια του ιντερνετ φοβιζει αρκετο κοσμο,στο ιντερνετ μπορει καποιος να λεει μεχρι οτι ειναι μελος του ΔΝΤ!


Βλέπεις που άρχισες να τα μάσας. ;) Απο 40€ ανεβήκαμε στα 80€ :woohoo:

Ετσι εντάξει από 80€ ξεκινάνε οι τιμές του πιο φθηνού εγκαταστάτη κλιματιστικού.

Φοβήθηκε να δουλέψει για εμένα ? Είναι και αυτό μια δικαιολογία.....για να ξεχαστεί η μούφα !!!!

Τελικα δεν παιζεσαι με τιποτα φιλαρακι Μαστορα!
Διαβαζε καλα πριν βιαστεις να κατακρινεις για ανακρηβιες στα γραφομενα μου!
Και δεν μασαω τιποτα!

Οταν γραφω 40-80 ευρω μεροκαματο ενοω μεροκαματο 8-10 ωρων καταλαβες?
Το περασμα ενος κλιματιστικου σε 2-3 ωρες δεν ειναι μεροκαματο(δεν ξερω μπορει εσυ να θεωρεις και το μερεμετη μιας αλαγης βρυσης μεροκαματο),αν περασει 2-3 στο 8ωρο του και καθαρισει το 80ρη του τοτε ναι αυτο ειναι μεροκαματο!
Τις μουφες τις ξερεις πολυ καλα εσυ φιλε μιας και τις δουλευεις καθημερινα λογο επαγγελματος,εγω καμια σχεση δεν εχω με μουφες!
Last edit: 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν by valsam.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #19280 από mastoras
Μην θυμώνεις.......μαστορικό αντίλογο κάνουμε, διασκεδάζοντας παράλληλα και τα μέλη του φόρουμ που μας παρακολουθούν. :)

2-3 κλιματιστικά στο οχτάωρο ? :ohmy: :ohmy: Ρε valsam..... παραγωγή στον πάγκο δουλεύει ο εγκαταστάτης ?
Δεν χρειάζεται μετακίνηση, δεν χρειάζεται φόρτωμα ξεφόρτωμα εργαλείων, δεν χρειάζεται βοηθό.......μασίστας είναι και θα σηκώσει την εξωτερική μονάδα να την κρεμάσει στον τοίχο ? Πολύ απλά βλέπω αποφασίσεις για τον χρόνο εργασίας του καθενός.

Ας έρθουμε στα χρήματα τώρα.

Να πάρει 80€ από 2-3 εγκατάστασης κλιματιστικού ? :ohmy: ........που θα πρωτοκολλήσει τόσο χρήμα ?

Στην βενζίνη του αυτοκινήτου, στον βοηθό, στο μεροκάματο του, στα λίγα υλικά μεν, αλλά και αυτά έχουν κάποιο κόστος ?
Last edit: 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.126 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ