Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #6283 από mastoras
terisds αυτό το μηχάνημα που είδα στο βίντεο είναι πολύ ακριβό. Δεν είναι για το βαλάντιο μου. ;) Αν είχα να διαθέσω 3χιλιαρο για το εργαλείο, θα άλλαζα κουφώματα στο σπίτι......σε σφυρόμυλο θα τα έδινα.

Την στιγμή που θα φτιάξουμε πέλλετ για προσωπική χρήση, το μπάτζετ που πρέπει να διαθέσουμε πρέπει να είναι το ελάχιστο δυνατό.....και τζάμπα ακόμα καλύτερα που λέει και ο antikakis :)

Αλλιώς θα πέσουμε στην ίδια παγίδα με τον υπόλοιπο κόσμο που αγόρασε πανάκριβες σόμπες-λέβητες, και πλήρωνουν 280-300ευρώ τον τόνο υλικό για καύσιμη ύλη. Και όλα αυτά για δήθεν οικονομική θέρμανση.......αν είναι δυνατόν. :dry:

Βέβαια εάν έχεις το "μαλλί" περί ορέξεως ουδείς λόγος γίνεται. ;) Αλλά εγώ και μερικές ακόμα εκατοντάδες χιλιάδες συνανθρώπων μας, όχι μόνο μαλλί δεν έχουμε αλλά ούτε μαντήλι να κλάψουμε.

Αυτά. :whistle:

terisds νομίζω στην Πέλλα βρίσκεσαι. :) Να έχει τον νου σου σε παλιά και χαλασμένα εργαλεία, των αγροτών που δεν τα θέλουν....τα πουλούν φτηνά. σφυρόμυλους, κλαδοτεμχιστές, κτλ. Τα φτιάχνουμε όλα ;)
Last edit: 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #6287 από OANNHSEA

mastoras έγραψε:

OANNHSEA έγραψε: γιαννης
Δες τι θες, πάρε τηλέφωνα και πληροφορίες - μην ντρέπεσαι, οι εισαγωγείς να πουλήσουν θέλουν...


Τι να πουλήσουν ρε OANNHSEA .....τον πατέρα τους και την μάνα τους :lol:

Δεν έχουν τίποτα για πούλημα. Θα ....θα ....θα φέρουν.

Αυτά που έχουν για πούλημα, είναι τα χρησιμοποιημένα, που λείπουν και μερικά εξαρτήματα, αλλά τα δίνουν στην τιμή του καινούργιου. :dry:


Αλήθεια λες;;;
Εάν είναι έτσι τότε η εξήγηση είναι ότι γίνεται ο χαμός της αρκούδας...

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #6288 από antisakis
Εχω μια ιδεα για τους εμπορους παιδια εχουν και αυτοι το δικαιωμα του λογου.
Για να μην επεμβαινουν και χαλαν με τις διαφημησεις των μηχανηματων τους στις συζητησεις μας
για να μην ειναι ανωνυμη
για να εχουμε και μεις καποιο οφελος απο αυτους

Ας ανοιξουν ενα θεμα να μας παρουσιασουν τα προιοντα τους γιατι ετσι κι αλλιως στο τελος αυτους ψαχνουμε να βρουμε
και να κανουν ειδικες τιμες και προσφορες στα μελη του φορουμ.

Σωστος ;;;;;;;;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #6289 από OANNHSEA

γιαννης έγραψε: εχω διαβασει ολα τα θεματα και απο αυτο το φορουμ και απο το energ και απο το παλιο που μας πεταξαν εξω. εχω μπερδευτη πολυ και δεν ξερω τι να παρω δεν θελω 16 τονους 8 και οι δυο μαλλον θα χρειαστουμε . αλλα δεν θελω και οριακα μηχανηματα θελω να δουλευουν ανετα εχω παρει τηλ και το θεοχαριδη και τον gmi και αλλους αλλα μονο καποιος που εχει δουλεψει τα μηχανηματα εχει αποψη και οχι οι εμποροι


Γενικά η σκέψη σου είναι καλή, αλλά για πες μου: πόσους ρώτησες όταν αγόρασες αυτοκίνητο;
Ρώτησες τουλάχιστον από ένα άνθρωπο, ο οποίος είχε ένα από τα μοντέλα της αγοράς;
Δεν το νομίζω...
Πήγες και έσκασες ένα σορό λεφτά με διαβεβαιώσεις κάποιων και μόνο...

Τώρα που σου λέμε ότι με 2000 ξεκινάς και εάν θέλεις να πάρεις κάτι πιο μεγάλης παραγωγής θα δώσεις 5000 ευρώ, θα πρέπει να το δεις, να το απολαύσεις, να το πιάσεις...
Ρε γιάννη, τι στα κομμάτια τις θεωρείς τις κινέζικες πρέσες που πουλάνε οι έμποροι; F16 μήπως;;;
Το αμάξι που έχεις είναι 20 φορές πιο περίπλοκο από την πρέσα!!!

Όλες οι μηχανές που φέρνουν οι εισαγωγείς είναι κινέζικες και από το ίδιο σχεδόν καλούπι!!!
Μόνο οι επαγγελματικές είναι διαφορετικές - εκεί θα μπορούσες να ρωτήσεις, να την πιάσεις, να την δεις να δουλεύει...
Εφόσον οι μηχανές είναι όλες σχεδόν οι ίδιες και έχουν γράψει μερικά από τα μέλη ότι έχουν κάνει δουλειά, εσύ γιατί θέλεις να την δεις να δουλεύει;;;

Λοιπόν, ηρεμία γιάννη και λογική και περιμένουμε να μας κάνεις ουσιαστικές ερωτήσεις...

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!
Last edit: 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν by OANNHSEA.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #6290 από OANNHSEA

antisakis έγραψε: Εχω μια ιδεα για τους εμπορους παιδια εχουν και αυτοι το δικαιωμα του λογου.
Για να μην επεμβαινουν και χαλαν με τις διαφημησεις των μηχανηματων τους στις συζητησεις μας
για να μην ειναι ανωνυμη
για να εχουμε και μεις καποιο οφελος απο αυτους

Ας ανοιξουν ενα θεμα να μας παρουσιασουν τα προιοντα τους γιατι ετσι κι αλλιως στο τελος αυτους ψαχνουμε να βρουμε
και να κανουν ειδικες τιμες και προσφορες στα μελη του φορουμ.

Σωστος ;;;;;;;;;


Ώπα, έχασα επεισόδια; Δεν κατάλαβα κάτι;
Μπήκε κάποιος έμπορας σαν μέλος και διαφήμιζε το εμπόρευμα του;

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #6292 από mastoras

OANNHSEA έγραψε:

mastoras έγραψε:

OANNHSEA έγραψε: γιαννης
Δες τι θες, πάρε τηλέφωνα και πληροφορίες - μην ντρέπεσαι, οι εισαγωγείς να πουλήσουν θέλουν...


Τι να πουλήσουν ρε OANNHSEA .....τον πατέρα τους και την μάνα τους :lol:

Δεν έχουν τίποτα για πούλημα. Θα ....θα ....θα φέρουν.

Αυτά που έχουν για πούλημα, είναι τα χρησιμοποιημένα, που λείπουν και μερικά εξαρτήματα, αλλά τα δίνουν στην τιμή του καινούργιου. :dry:


Αλήθεια λες;;;
Εάν είναι έτσι τότε η εξήγηση είναι ότι γίνεται ο χαμός της αρκούδας...


Τι θα πει αλήθεια λέω :P .....με τα λεφτά στο χέρι ένα μήνα ψάχνομαι, πέρασα από όλους ......εξαντλήθηκαν μου έλεγαν.

Απο ότι κατάλαβα δεν υπάρχει στοκ τίποτα...... δουλεύουν με παραγγελίες. Ο "κρύα βρύσης" μου είπε από τον Δεκέμβρη για Ιανουάριο, μετά Φεβρουάριο, τώρα Μάρτιο.....και πάει λέγοντας.

Αυτός που "χαρίζει στον θεό" στο καλοχώρι, πήγα με το χρήμα στο χέρι, και είχε ένα μηχάνημα που έλειπαν εξαρτήματα...... :woohoo: δεν ξέρει πότε θα φέρει άλλα, και η τιμή θα είναι πολύ μεγαλύτερη από την σημερινή.

Όλοι μου λένε ότι ξεπούλησαν, όλη η Ελλάδα θα πλακωθεί στην παραγωγή πέλλετ.

Εγώ βρήκα στην Νάουσα κλαδοτεμαχιστή σε έμπορα που το είχε προσφορά 550ευρώ, το ίδιο εργαλείο αυτός που "χαρίζει στον θεό" το είχε 650ευρώ, ένας στην κρήτη 1200, και ένας άλλος εδώ στην Θεσ/νικη 800ευρώ.....χαμός γίνεται.
Last edit: 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.220 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ