Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #6264 από mastoras

KERBEROS έγραψε:
Φορτσάτος ήρθες, κι εγώ νόμιζα ότι παρεξηγήθηκες και δε θα επέστρεφες...
Πάντως, για να 'μαστε δίκαιοι, πρέπει να είμαστε όλοι πιο συγκρατημένοι.
Όλοι μα όλοι...
Ωραίο φέσι. :P



Δεν είναι φέσι.....είναι θερμοθάλαμος για το ροξάκι :cheer:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #6266 από mastoras
Στο θέμα μας τώρα.

antisakis αφού "έβαλα στο χέρι" τον κλαδοτεμαχιστή, ήρθα τελικά σε επαφή με το το πολυσυζητημένο ΚΟΣΚΙΝΟ.

Τι ήταν τελικά ? Μια ημιστρόγγυλη διάτρητη λαμαρίνα. :woohoo: .....με κάτι τεράστιες τρυπάρες. Τα φύλλα της ελιάς δεν μπορεί να τα κόψει.

Δηλαδή εάν φτιάξω κόσκινο με μικρές τρύπες θα κόβει ο μύλος και τα φύλλα ?

Τα σφυριά "λάμες" μέσα στον μύλο, ψεύτικα μου φαίνονται. Μήπως θέλουν τρόχισμα, ακόνισμα, να είναι αιχμηρά ?

Μπροστά ακόμα την μηχανή δεν την έβαλα. Πολύ κρύο για ήρωες αυτές της ημέρες :silly:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #6267 από mastoras

OANNHSEA έγραψε: γιαννης
Δες τι θες, πάρε τηλέφωνα και πληροφορίες - μην ντρέπεσαι, οι εισαγωγείς να πουλήσουν θέλουν...


Τι να πουλήσουν ρε OANNHSEA .....τον πατέρα τους και την μάνα τους :lol:

Δεν έχουν τίποτα για πούλημα. Θα ....θα ....θα φέρουν.

Αυτά που έχουν για πούλημα, είναι τα χρησιμοποιημένα, που λείπουν και μερικά εξαρτήματα, αλλά τα δίνουν στην τιμή του καινούργιου. :dry:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #6268 από terisds

mastoras έγραψε: Άργησα λίγο να έρθω με νεότερα, και ο λόγος είναι ότι το ενδιαφέρον μου με την ενασχόληση για παραγωγή πέλλετ για ιδιόχρηση......έγινε εμμονή.

Για αρχή προμηθεύτηκα έναν κλαδοτεμαχιστή σε πολύ συμφέρουσα τιμή. ;) .......550ευρώ. Προσφορά από έμπορο στην κεντρική Μακεδονία, και έχουν μείνει άλλα 3 τεμάχια, για τα μέλη του φόρουμ.

Ετοιμάζω ήδη την αποθήκη για να συγκεντρώσω το υλικό.....και προχωρώ στην περισυλλογή της πρώτης ύλης.

Bαλε καμια φωτο να το δουμε.Οσο πιο μικρες τρυπες εχει το κοσκινο τοσο πιο ψιλο υλικο παιρνεις,αλλα μειωνεται η αποδοση,και το εργαλειο καλα θα ειναι να εχει δυνατο μοτερ,για να μην ζοριζεται.Για πιο μεγαλα κοματια ξυλου θα χρειαστεις και ενα που κανει chips,και μετα να το ριξεις στο αλλο μηχανημα για να παρεις πριονιδι,για πελλετ.

ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #6269 από γιαννης
εχω διαβασει ολα τα θεματα και απο αυτο το φορουμ και απο το energ και απο το παλιο που μας πεταξαν εξω. εχω μπερδευτη πολυ και δεν ξερω τι να παρω δεν θελω 16 τονους 8 και οι δυο μαλλον θα χρειαστουμε . αλλα δεν θελω και οριακα μηχανηματα θελω να δουλευουν ανετα εχω παρει τηλ και το θεοχαριδη και τον gmi και αλλους αλλα μονο καποιος που εχει δουλεψει τα μηχανηματα εχει αποψη και οχι οι εμποροι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #6272 από γιαννης
στης 17 θα ανεβω θεσσαλονικη για να παω στην εκθεση EnergyTech 2012 τι λετε θα εχει τιποτα η οχι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.259 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ