Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #17167 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Μηπως θα ηταν πιο ευκολη η τοποθετηση μιας κασετας στο τζακι μου αντι την λυση της selenic?
Αν κοψω με τροχο την μαρμαροποδια επανω 10-15 ποντους για να γινει το υψος της εστιας απο 51 που ειναι τωρα σταυς 65-70 ποντους(ουτος η αλλος και την selenic να βαλω δεν θα χρειαστει να την κοψω?)(οπως δειχνω με την διεκεκομενη γραμη στην φωτο)και ανοιξω και 2 τρυπες στην καμιναδα απο τουβλο(παλι δειχνω πως περιπου στην φωτο)και μετα να ντυσω την υπαρχον καμιναδα με γυψοσανιδα δηλ. περιμετρικα γυρω απ'υην τουβλινη καμιναδα για να μην φαινονται οι παροχες που τραβηξα.
Η εστω να σπασω καμια 20-30 ποντους την καμιναδα χαμηλα κριβος πανω απο το μαρμαρινο πρεβαζι για να μπορεσει να περαστει η κασετα πιο ευκολα(παλι το δειχνω στην φωτο με διεκεκομενη γραμη στο περιπου).
Επισης για να μπει κασετα ειναι απαραιτητο να βγουν τα μαντεμια,δηλ. δεν γινετε να κατσει η κασετα πανω στα μαντεμια?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #17196 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
22Καλησπερα,σας παρακολουθω εδω απ τον χειμωνα, πολλους σας ξερω κι απο αλλου (κ εσεις φυσικα) και ειμαι τζακας.. Μπορω να μιλησω (οχι αμεσα αλλα εν καιρω) εδω, η θα μου πειτε οτι κανω διαφημιση στον εαυτο μου? Δεν πουλαω ουτε εχω πουλησει τιποτα ποτε σε κανεναν!Ειμαι ομως νομιμος, πληρωνω τεβε κτλ, αυτο με καθιστα επιχειρηση που θα διαφημιστει εντεχνως πονηρα η μπορω ν προβαλω θεσεις αποψεις γνωμες κ οτι αλλο μου κατεβει ενιοτε στην κεφαλα?
Σε καμια περιπτωση (εκτος μιας τωρα που υπαρχει ηδη εστια ακριβη Ελληνικη ενεργειακη αλλα θα ''επεμβω'' γιατι μου ζητηθηκε να επεμβω και δεν βγαζει ζεστη η ακριβοπληρωμενη)δεν τοποθετω αλλη εστια εξον της δικης μου κατασκευης. Ομως ειναι χειροποιητη δηλαδη θελω να πω και αυτο θα πει διαφημιση? Ξανατονιζω οτι δεν πουλαω κατι που θα τοποθετησει ο καθε Μπεν αλλα εγω ο ιδιος κ αν δεν γινεται αυθτο τοτε δεν παιρνω και την δουλεια. Καταλαβαινετε (ειδικα οι υπευθυνοι τ κοινοτητας) τ διλλημα μου? Ειμαι ιδιαζουσα περιπτωση. Αν συνεχισω (κ εχω πολλες ενστασεις σε οτι λετε εδω κ την προσεγγιση στ τζακι γενικα)διαφημιζομαι? Εχω διπλωμα ευρεεσιτεχνιας κ περιμενω δετερο και τριτο κ ετοιμαζω κ τεταρτο, πραγμα που με διαφοροποιει απ τα καθιερωμενα-γνωστα που συζητατε και αρα οτι πω ειναι ταυτοχρονα και προβολη δικη μου. Αναφερετε συνεχως ενα σωρο μοντελα μαρκες διαφορες κτλ, μεχρι και αλοδαπους μαστορους, εγω κανει να φανω η απαγορευεται?? Σ αυτο εδω το φορουμ εχει 5-6 υποτιθεμενες πατεντες σε βιντεο παρανομες που απλα με κλεβουν κ εγω που ειμαι ο εφευρετης (ολες μα ολες οι Ελληνικες ειναι ακριβως μετα απο τοτε που εδειξα πραγματα! Και ξαφνικα γεμισαμε πανεξυπνους..) δισταζω να αποκαλυφθω. Τελικα πως οριζονται επακριβως και σωστα τα ορια στο τ ειναι διαφημιση και τι οχι?
Και επειδη παραπανω διαβασα ανοησιες και κοτσανες θα τονισω οτι δεν ειναι ολοι οι μαστοροι αμορφωτοι κυριοι προχειροι που λετε αυτα! Και οτι ενας μαστορας η εργατης ενιοτε μπορει να ειναι και σοφος απεναντι σε εναν γιατρο νουμερο που σπουδασε και πηρε ενα πτυχιο γιατι τον υποχρεωσε το κοινωνικο κατεστημενο του κ οχι η ψυχη του η ιδια..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #17199 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Stelios, οι γνωσεις και οι αποψεις σου πιστευω ως πρεπει να βρισκονται και σ αυτο το φορουμ!



Μην κολας! Θα βοηθησεις αρκετο με την εμπειρια σου και ειναι και δυσκολες εποχες και δεν περνει οικονομικα στον κοσμο να κανει λαθη!

Θοδωρης - Cosmic στο αλλο φορουμ

Να πουμε και τον Νικολαρα να μας ερθει για τα υδραυλικα και κλεισαμε απο εμπειρια και βοηθεια!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stergiosbik

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #17200 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Στελιος1 έγραψε: 22Καλησπερα,σας παρακολουθω εδω απ τον χειμωνα, πολλους σας ξερω κι απο αλλου (κ εσεις φυσικα) και ειμαι τζακας.. Μπορω να μιλησω (οχι αμεσα αλλα εν καιρω) εδω, η θα μου πειτε οτι κανω διαφημιση στον εαυτο μου? Δεν πουλαω ουτε εχω πουλησει τιποτα ποτε σε κανεναν!Ειμαι ομως νομιμος, πληρωνω τεβε κτλ, αυτο με καθιστα επιχειρηση που θα διαφημιστει εντεχνως πονηρα η μπορω ν προβαλω θεσεις αποψεις γνωμες κ οτι αλλο μου κατεβει ενιοτε στην κεφαλα?
Σε καμια περιπτωση (εκτος μιας τωρα που υπαρχει ηδη εστια ακριβη Ελληνικη ενεργειακη αλλα θα ''επεμβω'' γιατι μου ζητηθηκε να επεμβω και δεν βγαζει ζεστη η ακριβοπληρωμενη)δεν τοποθετω αλλη εστια εξον της δικης μου κατασκευης. Ομως ειναι χειροποιητη δηλαδη θελω να πω και αυτο θα πει διαφημιση? Ξανατονιζω οτι δεν πουλαω κατι που θα τοποθετησει ο καθε Μπεν αλλα εγω ο ιδιος κ αν δεν γινεται αυθτο τοτε δεν παιρνω και την δουλεια. Καταλαβαινετε (ειδικα οι υπευθυνοι τ κοινοτητας) τ διλλημα μου? Ειμαι ιδιαζουσα περιπτωση. Αν συνεχισω (κ εχω πολλες ενστασεις σε οτι λετε εδω κ την προσεγγιση στ τζακι γενικα)διαφημιζομαι? Εχω διπλωμα ευρεεσιτεχνιας κ περιμενω δετερο και τριτο κ ετοιμαζω κ τεταρτο, πραγμα που με διαφοροποιει απ τα καθιερωμενα-γνωστα που συζητατε και αρα οτι πω ειναι ταυτοχρονα και προβολη δικη μου. Αναφερετε συνεχως ενα σωρο μοντελα μαρκες διαφορες κτλ, μεχρι και αλοδαπους μαστορους, εγω κανει να φανω η απαγορευεται?? Σ αυτο εδω το φορουμ εχει 5-6 υποτιθεμενες πατεντες σε βιντεο παρανομες που απλα με κλεβουν κ εγω που ειμαι ο εφευρετης (ολες μα ολες οι Ελληνικες ειναι ακριβως μετα απο τοτε που εδειξα πραγματα! Και ξαφνικα γεμισαμε πανεξυπνους..) δισταζω να αποκαλυφθω. Τελικα πως οριζονται επακριβως και σωστα τα ορια στο τ ειναι διαφημιση και τι οχι?
Και επειδη παραπανω διαβασα ανοησιες και κοτσανες θα τονισω οτι δεν ειναι ολοι οι μαστοροι αμορφωτοι κυριοι προχειροι που λετε αυτα! Και οτι ενας μαστορας η εργατης ενιοτε μπορει να ειναι και σοφος απεναντι σε εναν γιατρο νουμερο που σπουδασε και πηρε ενα πτυχιο γιατι τον υποχρεωσε το κοινωνικο κατεστημενο του κ οχι η ψυχη του η ιδια..Σωστος


Στελιο καλως ηλθες στο φορουμ.
Νομιζω οτι θα εισαι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ χρησιμος κ θα προστατευσεις πολλους συμφορουμιτες απο τυχον "πατατιες" που μπορει να κανουν.
Εγω προσωπικα σε παρακολουθω-τα γραφομενα σου-εδω κ 2 περιπου χρονια απο το thegreekz κ θεωρω οτι οι γνωσεις σου,επειδη δεν εισαι μονο εγκαταστατης,αλλα κ κατασκευαστης σε κανουν κατα καποιο τροπο ξεχωριστο οπως κ τον συμφορουμιτη egglezos (κατασκευαστης) που μας τιμα με την παρουσια του εδω(ηθος κ συμβουλες).
Οσον αφορα το θεμα της διαφημισης αρμοδιοι ειναι οι συντονιστες αλλα στο κατω κατω νομιζω οτι δικαιουνται οι Ελληνικες προσπαθειες να προβαλλονται!
Καλως ορισες λοιπον κ παλι. :cheer:

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Last edit: 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν by stergiosbik.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #17204 από Loxias
Απαντήθηκε από Loxias στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καλημέρα σε όλους.

Πιστεύω ότι η παρουσία ατόμων όπως ο Στελιος1 και άλλοι, συνεισφέρει στην απόκτηση γνώσεων σε όλους
εμάς τους άσχετους, ή έστω λίγο σχετικούς. Χρειαζόμαστε αυτές τις γνώσεις ειδικά σε τέτοιους καιρούς.
Δεν νομίζω να τεθεί θέμα γκρίζας διαφήμισης. Ας μην είμαστε υπερβολικά σχολαστικοί.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #17205 από Loxias
Απαντήθηκε από Loxias στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Valsam, έχω το ίδιο σχεδόν τζάκι, με την γωνία προς τα αριστερά.
Ίδια σχέδιο, με επένδυση από γρανίτη. Στοίχισε πανάκριβα σε αυτόν που το έφτιαξε,
γι' αυτό διστάζω να προβώ σε γκρεμίσματα, παρ' όλο που θα ήθελα ένα foyer δίφατσο.
Θα παρακολουθήσω με ενδιαφέρον την δουλειά που θα κάνεις.
Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.729 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ