K-EVO Starfire 120

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #94701 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα K-EVO Starfire 120
Θανάση απλά μου έχουν περισσέψει μερικά κομμάτια και τα έχω πρόχειρα στην αποθήκη. Αν μ'αφήσει σε ησυχία η μικρή το πρωί θα το φτιάξω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #94707 από gousan
Απαντήθηκε από gousan στο θέμα K-EVO Starfire 120
μολις το κανεις τουρμπο το εβο...θα παρεις την οκογενια και θα ερθεις μια βολτα στα γιαννιτσα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #94709 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα K-EVO Starfire 120
@gousan

Είχα και κανονική φλόγα, το ξέρω, απλά και με τέρμα κλειστό το μοχλουδάκι, δεν μπορώ να ελαττώσω άλλο τον αέρα. Μάλλον μπάζει από την πόρτα, αλλά αύτιο Τρίτη θα πάρω υαλοκόρδονο και έχω σκεφτεί κάτι. Θα το δοκιμάσω και θα σας πω.

Ρε παιδιά, εμένα μου φάνηκε σα δευτερογενής, τι λέτε?

Εγώ δεν έχω υλικά γυψο/δας, αλλά έχω κοτετσόσυρμα με οπές 1.5cm x 2.0 cm με πάχος σύρματος γαλβανιζέ 2mm. Σκέφτομαι να κόψω μερικά κομμάτια 15cm x 40 cm όσο δηλαδή η επιφάνεια της εσωτερικής πατούρας που κάνει το μαντέμι και να τα βάλω το ένα πάνω στο άλλο. Λέτε να κάνουμε δουλειά?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #94715 από gousan
Απαντήθηκε από gousan στο θέμα K-EVO Starfire 120
θα με κανετε να παω να παρω συρμα αυριο...ποσο να παρω?2 μετρα θα φτασει?το μαντεμι πισω που θα βγαλω αποτελειτε απο 2 κομματια?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #94719 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα K-EVO Starfire 120

gousan έγραψε: θα με κανετε να παω να παρω συρμα αυριο...ποσο να παρω?2 μετρα θα φτασει?το μαντεμι πισω που θα βγαλω αποτελειτε απο 2 κομματια?


Η πλάτη έχει 2 μαντέμια. Αυτό που πατάει κάτω στο μαντέμι του πάτου (δεν το πειράζεις) και το άλλο που έχει τις τρύπες της 2γενούς. Αυτό θα βγάλεις. Πιάνει με 4 αυτοδιάτρητες βίδες. Θα χρειασστείς κλειδί ALEN νομίζω 4.5mm ή μύτη για ηλεκτρικό κατσαβίδι. Εγώ είχ 5άρι ALEN και το τρόχισα λίγο για να το μικρύνω.

1 m2 σε φτάνει και θα περισσέψει κιόλας. Σκέψου ότι η επιφάνεια είναι 0.15x0.45=0.068m2, οπότε και 10 στρώσεις να βάλεις (που δε χωράνε) το 1 τετραγωνικό σε φτάνει.

Να θυμηθείς να κλείσεις λίγο τον κοιλοδοκό.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": gousan

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #94725 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα K-EVO Starfire 120
Γιώργο το κοτετσόσυρμα έχει πολύ μεγάλες οπές κατά την γνώμη μου. Δεν ξέρω αν θα κάνει την δουλεία που θέλουμε, αν και σίγουρα θα είναι καλύτερα από πριν. Σίγουρα είναι δευτερογενής. Πάντως στο δικό μου τζάκι, χωρίς να ξέρω γιατί, η φωτιά είναι πιο ήρεμη από την δικιά σου. Ίσως μπάζει λιγότερο μια και έχω βουλωμένο αυτή τη στιγμή και τον δευτερογενή.
Θανάση πάρα πολύ είναι 2 μέτρα! Δεν θέλουμε να περιφράξουμε το τζάκι, κάτι σαν φίλτρο αέρα θέλουμε να φτιάξουμε, με διάσταση 15x40x2 cm, χοντρικά και χωρίς να μετρήσω. Δηλαδή κατά την άποψή μου μισό τετραγωνικό μέτρο είναι υπέρ αρκετό. Το πίσω μαντέμι είναι 2 κομμάτια. Μας ενδιαφέρει μόνο το πάνω και μόνο αυτό θα βγάλεις. 4 βίδες αστεράκι είναι, όχι άλεν.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by alex_nous.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.281 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ