Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22530 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

DiKo έγραψε: Γεια στην παρέα και από εμένα. Είμαι κάτοχος και εγώ πλέον ενος Selenic δίφατσου και βρίσκομαι στην διαδικασία αγοράς των υλικών για την εγκατάστασή του.
Έχω 2 απορίες που θα ήθελα νε με βοηθήσετε:
-Ο εναλάκτης που θα μπει απο πάνω τι διατομές να έχει γιατί βρήκα 20/25, 20/30, 20/35 εσωτερική/εξωτερίκή διάμετρο. Μήκος θα πάρω του μέτρου αφού έχω το διαθέσιμο χώρο.
-Για εγκατάσταση του τζακιού μου ζήτησαν 400€ μόνο εργασία και τα υλικά δικά μου. Πως σας φαίνεται σαν τιμή για περιοχή Αθήνας? Να διευκρινίσω οτι θα τοποθετηθεί σε ήδη υπάρχον τζάκι με πυροτουβλα και το γκρέμισμα του οποίου θα το κάνω εγώ.


Καλημερα. Αν ο εναλλακτης ειναι φυσικης ροης οποιον και να προτιμησεις το ιδιο θαναι αρκει να εχει μεγαλη εισοδο- εξοδο. Αν μπει ανεμιστηρας για αυξημενη αποδοση πρεπει να ναι οσο πιο στενος γινεται, 20-22 πχ και εισοδο εξοδο οση η διατομη του ανεμιστηρα, λιγο μεγαλυτερη εξοδος ακοιμα καλυτερα. Ωστε να αναγκαζει τ αερα να περνα οσο κοντα γινεται στο εσωτερικο θερμο μπουρι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22537 από nafplio
Απαντήθηκε από nafplio στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

DiKo έγραψε: Γεια στην παρέα και από εμένα. Είμαι κάτοχος και εγώ πλέον ενος Selenic δίφατσου και βρίσκομαι στην διαδικασία αγοράς των υλικών για την εγκατάστασή του.
Έχω 2 απορίες που θα ήθελα νε με βοηθήσετε:
-Ο εναλάκτης που θα μπει απο πάνω τι διατομές να έχει γιατί βρήκα 20/25, 20/30, 20/35 εσωτερική/εξωτερίκή διάμετρο. Μήκος θα πάρω του μέτρου αφού έχω το διαθέσιμο χώρο.
-Για εγκατάσταση του τζακιού μου ζήτησαν400€ μόνο εργασία και τα υλικά δικά μου. Πως σας φαίνεται σαν τιμή για περιοχή Αθήνας? Να διευκρινίσω οτι θα τοποθετηθεί σε ήδη υπάρχον τζάκι με πυροτουβλα και το γκρέμισμα του οποίου θα το κάνω εγώ.

Στην Αθήνα που βρίσκεστε τους εναλακτες (εκτός απο το Leroy Που εχει80 cm)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22538 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
τωρα που λετε για αλλαγη της καμιναδας..επειδη εκανα μια ερευνα αγορας για καμιναδες μπορω να σας πω οτι οι οικονομικοτερες καμιναδες ηταν στα ΛΕΡΟΗ ΜΕΡΛΙΝ! Ειδικα οι διπλου τοιχωματος...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22545 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Μιχαλη, εχεις ενδεικτικα καποιες τιμες? Για να μην τρεχουμε στην αλλη ακρη της πολης χωρις λογο. ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22557 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
γνωστη εταιρεια δινει αυτες τις τιμες

Καπνοδόχος Διπλού Ø200-250 1m (304 0.4.. τεμ 6 80,54€
Καπνοδόχος Διπλού Ø200-250 0,50m (304 .. τεμ 1 48,84€
ΤΑΦ 90' ΔΙΠΛΟΥ Ø200-250 (304 0.4mm CE) τεμ 1 115,55€
Πώμα Καθαρισμού (Αρσ) Ø200-250 (304 0... τεμ 1 15,68€
Στήριγμα ΙΝΟΧ Απλό Ø250 τεμ 5 11,97€
Δαχτυλίδι Σύσφιξης Ø250 (CE) τεμ 9 4,93€

υπολογισε οτι στα λεροη εχεις καπου τη μιση τιμη ΜΑΖΙ με το ΦΠΑ ετσι;; Οι ανω τιμες ειναι +Φ.Π.Α. 23%
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by michalisgr.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22622 από bill
Απαντήθηκε από bill στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καλησπερα μπαινη ο εναλλακτης με φυσικη ροη;και πως ξερουμε;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.554 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ