Invicta Selenic 700

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #105002 από pontios74
Απαντήθηκε από pontios74 στο θέμα Invicta Selenic 700
Kαλησπέρα επιτέλους αγόρασα σήμερα το INVICTA και σε λίγο καιρό θα ξεκινήσω την εγκατάσταση θα ήθελα να ρωτήσω για την καμινάδα,απο το πλάι δεν θα μπορέσει να βγει γιατι θα είναι γωνιακό και έχει δοκάρια θα τη βγάλω απο το ταβάνι.Για να μην φύγει τελείως ευθεία σκέφτηκα μετά τον εναλάκτη,να βάλω μια γωνια 45αρα να προχωρήσει 20-30 εκατοστά και να ανέβει,με μια άλλη 45αρα γωνια επάνω σε ευθεία 6 μέτρα.Όταν θα έρθει η ώρα για να την καθαρίσω θα είναι εύκολο με 2 γωνίες που θα έχω?'Η να βάλω κάποιo "S" na μην βάλω δηλ. 2 γωνιες 45αρες!Επίσης αν βάλω μια θυριδα επισκεψης σε καποιο σημειο ή ταφ,δεν θα καθαριζεται καλύτερα?και τηνκαμιναδα μήπως θα πρέπει μετα απο 4 μετρα να την μικρύνω?απο 200 σε 180?ή θα τραβαει τρελα!
Ευχαριστώ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #105118 από pontios74
Απαντήθηκε από pontios74 στο θέμα Invicta Selenic 700
STAVRAX,ASTERI ή οποιοσδήποτε Ας επικοινωνήσει μαζί μου εχω και facebook tasos pontios ksi skype asos191 θελω καποιες διευκρινησεις σε 2 βδομαδες αρχιζω την τοποθετηση..
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #105169 από Zagio
Απαντήθηκε από Zagio στο θέμα Invicta Selenic 700
Σήμερα εγκατέστησα ένα Invivta γωνιακό. Το τζάκι δεν τραβάει και βγάζει καπνό από πάνω.
Συνημμένα:
Last edit: 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν by Zagio. Αιτία: Πρόσθεση φωτογραφίας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #105171 από Zagio
Απαντήθηκε από Zagio στο θέμα Invicta Selenic 700
Παιδιά είναι δυντατό το τζάκι να βγάζει καπνό από πάνω από τις ενώσεις του κώνου με το σώμα του τζακιού;
Σας παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας απαντήσει. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #105172 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Invicta Selenic 700

Γιαννάκης έγραψε: Σήμερα εγκατέστησα ένα Invivta γωνιακό. Το τζάκι δεν τραβάει και βγάζει καπνό από πάνω.


Αν κ προφανως δεν ειναι η τελικη θεση του τζακιου θα σου πω σαν πρωτη παρατηρηση οτι η γωνια που κανει η καμιναδα ακριβως μετα την εξοδο του τζακιου ειναι λαθος.Οπως επισης κ το σπιραλ που εχεις να το βγαλεις.
Βαλε το τζακι προχειρα στην τελικη του θεση κ προσπαθησε να εχεις οσο το δυνατον μεγαλυτερο ευθυγραμμο τμημα πριν την γωνια η οποια να μην ειναι πανω απο 45 μοιρες κ δοκιμασε ξανα να το καψεις.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #105175 από Zagio
Απαντήθηκε από Zagio στο θέμα Invicta Selenic 700
Κατ' αρχήν stergiosbk σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.
Έχω κάνει κάποια αλλαγή και το άναψα δεύτερη φορά σήμερα Οι γωνίες πάνω από το τζάκι και η άλλη που βγαίνει έξω ήταν μικρότερες από τώρα (το κεκλιμένο τμήμα που φαίνεται στη φωτογραφία ήταν πιο οριζόντιο). Το τζάκι είναι στην οριστική θέση. Την πρώτη φορά μου έβγαζε καπνό πάνω από τις ενώσεις του κώνου με το σώμα του τζακιού. Τώρα η κατάσταση βελτιώθηκε δηλαδή δεν μου έβγαλε καπνό, αλλά ομολογώ ότι τρόμαξα. Πως έβγαζε το τζάκι από εκεί καπνό; Πρέπει να κλείσω τις ενώσεις με πυρίμαχη σιλικόνη για αποφυγή δυσάρεστων καταστάσεων στο μέλλον όταν φυσάει δυνατός βαρδάρης; (είμαι Θεσσαλονίκη). Στη δεύτερη φωτογραφία δεν ξέρω αν την πρόσεξες φαίνεται ένα σχήμα και το ύψος της καπνοδόχου. Δυστυχώς η καπνοδόχος όλη είναι με σπιράλ εξωτερικη στην όψη της οικοδομής επενδυμένη με πετροβάμβακα η οποία έχει επένδυση με διακοσμητικο τουβλάκι και δεν μπορεί να αντικτασταθεί. O ελκυσμός της καπνοδόχου δεν με αυτές τις προϋποθέσεις δεν είναι αρκετός; Πρέπει να αυξηθεί το ύψος της καπνοδόχου;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.153 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ