Οδηγός αγοράς νέας ενεργειακής εστίας

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #40818 από alex_nous
Ένα πρόχειρο σχέδιο για την καμινάδα,μην κάνω καμιά μαμακία :P



Νομίζω ότι είναι το 900 gv γιατί η διαφορά μεγέθους σε σχέση με το 700 είναι χαώδης. Για αυτούς που έχουν πάει Leroy Θεσ/νίκης, ήταν πάνω ψηλά και δεξιά.
Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GT

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #40832 από GT
Είχα την εντύπωση ότι το 800άρι έπαιζε κάπου στα 1100-1200, γι' αυτό ρωτάω.


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #40850 από pduke
Χθες που πήρα τηλ δεν ήξεραν τίποτα για κασέτα (αν πεις foyer δεν βγάζεις άκρη..) 18kw. ούτε καν για την 800VT που είχα επιβεβαιώσει 2 ημέρες νωρίτερα. Αν όντως την έχουν στο ράφι(την 900) είναι για κρέμασμα οι τύποι. μόνο επίσκεψη τελικά. ούτε γιατροί να ήτανε!

Ναι έβαλα το τζάκι μου στο προφίλ μου και έτσι ξέρεις για τι πράγμα μιλάω!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #40860 από alex_nous
Να μη σε παρω και στο λαιμο μου, αλλα αυτην την εντυπωση εχω.Το εχω και σε φωτογραφια αλλα δεν φαινεται ο κωδικος προιοντος για να βοηθησω.

Στάλθηκε από το LG-E610v μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #40879 από DrNick

erimitis έγραψε: Στην Εστία λοιπόν βάζουν την κασέτα jolly των 90 εκατοστών, καθώς το τζάκι μου είναι μεγάλο, με τον υγραντήρα κτλ., στα 18kw, με τιμή 3600+ ΦΠΑ, συν οι σωλήνες με την μόνωσή τους για να παει αέρας ζεστός από την κασέτα απο την βεράντα στο υπνοδωμάτιο κ μετα στην κουζίνα δίπλα. Μέσα στην τιμη είναι η καμιναδα κ το μεγαλύτερο βεντιλατερ της εταιρείας. Χονδρικά φτάνουμε τα 5000 ευρώ... Χαχαχαχαχαχαχα Γέλασα, ευχαρίστησαν κ έφυγα!

Ναι κυριε Μιχαλη μαζι με το τζακι θα σας δωσουμε
εναν υπηρετη να σας κανει αερα
μπατλερ για να σας φτιαχνει κοκταιλ
αφορολογητο στα 12000 ευρω και
δεν θα πληρωσετε χαρατσια για τα επομενα δυο χρονια.
ΜΙΧΑΛΗ ΠΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΣΠΑΣΕΣ ΣΤΟ ΞΥΛΟ ΦΙΛΕ.5000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΚΑι πού να πάτε στον Φρ'αγκο στο Καπανδρίτι...foyer 18Κw τοποθετημένο 5650...με πόνο ψυχής μου το πάει στα 5450...και τα μεταφορικά λέει δικά μου...ΟΥΣΤ!!!!!!!!κοράκια....κάνανε μια διαφήμιση στη Μενεγάκη και νομίζουν οτι πιάσανε τον Πάπα από τ.....δια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #40883 από DrNick

Μιχάλης Κ. έγραψε:

Asteris έγραψε: 18kW τζάκι, βγάζει ζέστη για πάνω από 150τμ, και ειδικά εκεί σε σας στα νότια, και πάνω από 200τμ θα έλεγα. Το μόνο θέμα είναι να μπορέσεις την ζέστη από το σαλόνι στα άλλα δωμάτια. Με φυσική ροή θα γίνεται αργά η διαδικασία, αλλά θα γίνει. Ειδικά αν τα δωμάτια είναι καλά μονωμένα και δεν είναι βορεινά. Αν θες να βοηθήσεις την ζέστη να πάει πιό γρήγορα, βάζεις μονωμένους εύκαμπτους αεραγωγούς με μοτέρ αναρρόφησης. Μιά άλλη πιό οικονομική λύση είναι να βάλεις βεντιλατέρ εξαερισμού ψηλά στους τοίχους από το σαλόνι προς τα διπλανά δωμάτια, θα σπρώχνουν ζέστη όποτε θες εσύ.

Για να παει λοιπόν γρηγορότερα η ζέστη στους άλλους χώρους, καλύτερα είναι οι 2 έξοδοι της κασέτας να πανε με σωλήνες στα αλλα δωμάτια, σωστα;
Τα βεντιλατερ της κασέτας αρκούν;
Αν όχι, τότε τι είδους μοτέρ χρειάζονται;
Η απόσταση τζακιού προς υπνοδωμάτιο είναι στα 5 μέτρα, ενώ από υπνοδωμάτιο προς κουζίνα, θέλω σωλήνα γύρω στα 3.5 μέτρα.

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΤΙΣ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΙΣ ΣΩΛΗΝΩΣΕΙΣ ΣΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ...ΦΑΝΤΑΣΤΕΊΤΕ ΣΕ 5-10 -15 ΧΡΌΝΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΤΡΑΒΗ,ΝΑ ΣΠΑΣΕΙ ΚΑΠΟΥ ΤΟ ΜΑΝΤΕΜΙ,ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΚΟΙΜΩΜΑΣΤΕ ΣΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΜΑΣ,ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟΞΕΙΔΙΟ ΤΟΥ ΑΝΘΡΑΚΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΥΠΝΟΔΩΜΑΤΙΑ.....ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΚΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΕ ΑΡΡΩΣΤΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ Η ΙΔΕΑ....ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΕΝΑ ΠΙΘΑΝΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.170 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ