Primus 45

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #72466 από Καλογιάννης
Απαντήθηκε από Καλογιάννης στο θέμα Primus 45
Dimlyk και Electron σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Συμφωνώ πως είναι απαράδεκτο να έχει καπνό στο σιλό ανεξαρτήτου καυσίμου. Ελπίζω να λυθεί γιατί είδα σε αυτό το θέμα και τις φώτο ενός άλλου χρήστη που η πίσσα/κάψιμο ανέβηκε μέχρι το κάτω μέρος του σιλό. Σημειώνω και στο σχόλιο για την πίεση σε σχέση με το δοχείο διαστολής. Οτιδήποτε άλλο μπορείτε να σκεφτείτε εσείς που έχετε κάποιες εμπειρίες από πέλλετ και από το συγκεκριμένο καυστήρα μη διστάσετε να το αναφέρετε για να το ρωτήσω και να λύσω όσο περισσότερα θέματα. Στη βράση κολλάει το σίδερο και δυστυχώς πολλοί "επαγγελματίες" αν τους πληρώσεις μετά εξαφανίζονται λες και έπαψες να είσαι πελάτης με το που πήραν τα λεφτά. Για αυτό θέλω να τ αλύσω τώρα που είναι φρέσκο το θέμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #72473 από ΠΑΠΑΣ
Απαντήθηκε από ΠΑΠΑΣ στο θέμα Primus 45

dimosmav έγραψε: Ο λέβητας στους 68 και ο κυκλοφορητής είναι στους 50. θα έρθουν αύριο να το δουν για να λυθεί.


Εμενα σταματανε κανονικα οι κυκλοφορητες οταν κλεινει ο θερμοστατης.Ομως εχω την εκτονωση η οποια δουλευει μολις τα νερα του λεβητα ξεπερασουν καποια θερμοκρασια.Φυσικα εχει καποια αποκλιση ο υδροστατης (γιατι αραγε?) αν και εμβαπτιζομενος περιπου 15 βαθμους.Πριν ειχε 25!! βαθμους αποκλιση.Ο Θεος και τα "μαστορια" μονο ξερουν.
Συνηθως μολις σταματησει ο κυκλοφορητης ο λεβητας ανεβαζει μεχρι 10 βαθμους πανω.Μιλαμε για πελλετ παντα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #72510 από papg
Απαντήθηκε από papg στο θέμα Primus 45
Δεν υπάρχει ebay APP ID ορισμένο στις ρυθμίσεις του Kunena

ΠΑΠΑΣ έγραψε:

dimosmav έγραψε: Ο λέβητας στους 68 και ο κυκλοφορητής είναι στους 50. θα έρθουν αύριο να το δουν για να λυθεί.


Εμενα σταματανε κανονικα οι κυκλοφορητες οταν κλεινει ο θερμοστατης.Ομως εχω την εκτονωση η οποια δουλευει μολις τα νερα του λεβητα ξεπερασουν καποια θερμοκρασια.Φυσικα εχει καποια αποκλιση ο υδροστατης (γιατι αραγε?) αν και εμβαπτιζομενος περιπου 15 βαθμους.Πριν ειχε 25!! βαθμους αποκλιση.Ο Θεος και τα "μαστορια" μονο ξερουν.
Συνηθως μολις σταματησει ο κυκλοφορητης ο λεβητας ανεβαζει μεχρι 10 βαθμους πανω.Μιλαμε για πελλετ παντα.

Για να μην παιδευόσαστε με υδροστάτες αν ο λέβητας έχει κυάθιο πάρτε τους έχω 2 χρόνια πλήρη παραμετροποίηση
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by papg.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #72575 από panagiotis25
Απαντήθηκε από panagiotis25 στο θέμα Primus 45
καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά.
έχω λέβητα Primus 25αρι εδώ και δυο μήνες και καίω ΜΑΚΙ και BIOENERGY.
σήμερα ρύθμισα των λέβητα 2" τροφοδοσία,50" αναμονή, 40%αέρα.
ανακάλυψα το FORUM εχθές και έχω διαβάσει μέσα σε 15 ώρες 66 σελίδες σχόλια.

είστε πολύ ψαγμένοι και ελπίζω να μοιραστείτε τις εμπειρίες σας μαζί μου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #72626 από G.A..34
Απαντήθηκε από G.A..34 στο θέμα Primus 45
καλησπερα panagiotis 25..εγω εχω το 34 και καιω το ΜΑΚΙ..
2"τροφοδοσια.. 42"αναμονη.. 45%αερα.. 70"νερα.. 45"κυκλοφορητης..

150τμ.καταναλωση 4"τσουβαλακια το 24ωρο.με 20-21.μερα..19 βραδυ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #72639 από panagiotis25
Απαντήθηκε από panagiotis25 στο θέμα Primus 45
εγώ έχω κυκλοφορικό στους 50 και λέβητα στους 70 σπίτι 22 και έκαιγα 4 με 5 τσουβάλια ΜΑΚΙ στο πολύ κρύο. με το BIOENERGY καει 3 με 4.
ζεσταίνει σπίτι 110 τετραγωνικά έχω 15 μηνών παιδί και πέρσι έκαψα 4000 λίτρα πετρέλαιο, περιοχή μάνδρα αττικής.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.246 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ