Primus 45

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #68585 από celestial_penso
Απαντήθηκε από celestial_penso στο θέμα Primus 45
Μετά απο 4 μέρες αποφάσισα να το καθαρίσω...έξυσα με σπάτουλα πάνω απο την εστία και έιχε 2 δάχτυλα καρβούνα!
Αυτά παθαίνεις εάν δεν το καθαρίζεις μόνος σου...τώρα ανεβάζει πολύ έυκολα θερμοκρασία!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #68596 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45
Σήμερα έκανα τον πρώτο καθαρισμό, καλά μιλάμε πολύ μαυρίλα.. :unsure:

Οταν το ξαναέβαλα μπροστά δεν μου σήκωνε τα καυσαέρια και δεν ανέβαζε θερμοκρασία με αποτελεσμα να σβήνει και να καπνίζει, καλά μιλάμε λες και πήρα φωτιά έβαινε η κάπνα. Τελικά με λίγο πέλλετ για βοήθημα και σήκωμα αέρα στην αρχή μέχρι 60% σταθεροποιήθηκε το πράγμα.

Τελικά αυτό που κατάλαβα και που παίζει ρόλο στο πυρηνοξυλο είναι να έχει κάνει "θράκα" στην εστία και μετά κάνει καλή καύση, όταν όμως δεν έχει την θράκα και μέχρι να την κάνει μιλάμε ντουμάνι ο καπνός

Δοκίμασα να ανεβάσω τον αέρα και να μικρύνω τον χρόνο αναμονής για να μπορέσει να σηκώσει τα νερά. και ταυτόχρονα έδινα και λίγο πέλλετ

Αυτό που πρέπει να έχω κατά νου όταν καπνίζει είναι να δίνω περισσότερο αέρα και συντομότερο χρόνο αναμονής? ή να κόβω τον αέρα ? και να ανεβαζω τον νεκρο χρονο?

Γιατί μιλάμε μετά από αυτό δεν νομίζω να ξαναπειράξω την “θράκα” όταν γίνει πάνω στην εστία!


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by electron.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #68604 από celestial_penso
Απαντήθηκε από celestial_penso στο θέμα Primus 45

electron έγραψε: Γιατί μιλάμε μετά από αυτό δεν νομίζω να ξαναπειράξω την “θράκα” όταν γίνει πάνω στην εστία!

Δεν ξέρω για το δικό σου το Πυρινοξυλο αλλα το δικό μου έχει μέσα πετραδάκια τα οποία βουλώνουν τις τρύπες απο την έξοδο του αέρα, να το κοιτάξεις αυτό!
Επίσεις να ξύνεις την επιφάνεια πάνω απο την φωτιά, κάνει τεράστια διαφορά στην απόδοση!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #68622 από bavel
Απαντήθηκε από bavel στο θέμα Primus 45
εγώ παιδιά όταν γεμίζω το σιλο βαζω ένα τελαρακι πλαστικό με τρύπες 1*1 και δεν περνά σχεδόν τίποτα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #68722 από celestial_penso
Απαντήθηκε από celestial_penso στο θέμα Primus 45
...ούτε ο πυρήνας φαντάζομαι! :Ρ
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by celestial_penso.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #68811 από stefgoon
Απαντήθηκε από stefgoon στο θέμα Primus 45

electron έγραψε: Γιατί μιλάμε μετά από αυτό δεν νομίζω να ξαναπειράξω την “θράκα” όταν γίνει πάνω στην εστία!

Παντως εγω στον καθημερινο καθαισμο του καθαριζω την εστια γυρω γυρω ωστε να φανουν οι τρυπες, δεν πειραζω την θρακα στο κεντρο και παει μια χαρα. Οντως η επιφανεια πανω απο την εστια κανεθ διαφορα και επισης καθε 15 το καπνοδοχειο. Το καθαρισα χθες και εβγαλε τ' αντερα του.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.399 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ