Primus 45

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #63560 από ΠΑΠΑΣ
Απαντήθηκε από ΠΑΠΑΣ στο θέμα Primus 45

demis78 έγραψε: Φιλε ΠΑΠΑΣ, ο μονος λογος που δεν τους πηρα ακομη τηλεφωνο στην εταιρεια ειναι οτι καταλαβαινω την ελληνικη πραγματικοτητα και ξερω οτι γιορτινες μερες δε θα εβρισκα κανεναν.Ασε που ηθελα πρωτα να παρω γνωμες απο το Φορουμ.Ευτυχως καιω ξυλο και μπορω να περιμενω μεχρι την Πεμπτη


Χρονια πολλα σε ολους!

Φιλε denis78 δυστυχως εγω δεν μπορω να καψω ουτε ξυλα και να δουμε αν θα μπορεσω να μιλησω με καποιον απο την Μαβιλ αυριο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #63634 από GEORGE34
Απαντήθηκε από GEORGE34 στο θέμα Primus 45
Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά.
Παρακολουθώ το forum εδώ και ένα μήνα, δηλαδή από τη στιγμή που παρήγγειλα τον mavil 34 primus (τον παραλαμβάνω την άλλη εβδομάδα). Συγχαρητήρια για τις αμέτρητες πληροφορίες που μας δίνεται αλλά έχω μπερδευτεί λίγο.
Καταρχήν αξίζει η αγορά μου;;;; Είστε ευχαριστημένοι όσοι τον έχετε;;;;;
Κατά δεύτερον, υπάρχει περίπτωση να μου στείλουν, λόγω αυξημένης ζήτησης, το προηγούμενο μοντέλο του λέβητα (αναφέρθηκε στο forum πριν δύο εβδομάδες περίπου) και πως θα το καταλάβω;;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την κατανόησή σας αλλά αρχίζω και ανησυχώ λίγο..
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!
ΓΙΩΡΓΟΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #63768 από John2008
Απαντήθηκε από John2008 στο θέμα Primus 45
Παιδια καλησπερα και χρονια πολλα ,
Εγω παρελαβα στις 17 Δεκεμβριου και μαλιστα οχι απλως ειναι το παλιο μοντελο οπως γραφουνε καποιοι εδω μεσα αλλα ειναι ακομη πιο βελτιωμενο απο τον προηγουμενο που ειχα αγορασει τον μαρτιο του 2012 για το εξοχικο μου. Εχει επιπλεον στο καπακι ενα διακοπτη που κλεινει τον λεβητα οταν ειναι ανοιχτο , και καπακι στον πινακα ελεγχου . Λοιπον η αγορα σου απο προσωπικη μου αποψη και μαλιστα πλεον με δυο λεβητες ενα 45 και ενα 34 ειναι οτι επραξες καλα .
Ο χρονος θα σου το δειξει, αυτο που δεν γνωριζω να σου πω ειναι αν θα ειναι ανθεκτικος στον χρονο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #63833 από stefgoon
Απαντήθηκε από stefgoon στο θέμα Primus 45
Φιλε Γιωργο χωρις να ειμαι ειδικος στα συστηματα στερεων καυσιμων, ειμαι ευχαριστημενος απο το μηχανημα και για τα χρηματα του θα τον προτεινα. Αυτο που δε μου αρεσει οσον αφορα τη mavil ειναι οτι για τον πινακα ελεγχου και τα ηλεκτρικα αν δε κανω λαθος δινει μονο 1 χρονο εγγυηση που το θεωρω λαθος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #63847 από celestial_penso
Απαντήθηκε από celestial_penso στο θέμα Primus 45
Καλησπέρα, έχω ρε παιδιά και εγώ τον ίδιο λέβητα αλλά έχει φελλό ανάμεσα στο σιλό και τον λέβητα, να βάλω φλατζόκολλα ή δεν θα κάνω τίποτα;
Καίω πυρήνα και βγάζει πολύ καπνό από το σιλό,τον έχω στο υπόγειο μου η ατμόσφαιρα είναι αποπνικτική!
Διακόπτη δεν έχει στο καπάκι για να σταματάει, είναι περιττό να ρωτήσω εάν σταματάμε το βεντιλατέρ για να γεμίσουμε το σιλό;
Τον λειτουργώ 2 μέρες τώρα με πυρηνόξυλο (πριν με ξύλο) και την πρώτη μέρα δεν κάπνισε καθόλου, μόλις έφτασε όμως το πρώτο γέμισμα στον πάτο του σιλό άρχισε ο καπνός και παρόλο που το ξαναγέμισα εξακολουθούσε να καπνίζει.
Αεροστεγές δεν κλείνει το καπάκι γιατί βλέπω τον καπνό να βγαίνει από κάποια σημεία.
Και κάποιες γενικές ερωτήσεις:
1) Τί ρυθμίσεις να βάλω για πυρηνόξυλο;Νομίζω οτι τώρα καίει 2 τροφοδοσία 20 αναμονή και 60% αέρα.
2) Τί να προσέχω στον πυρήνα;
3) Καθάρισμα κάθε πόσο;
4) Η καμινάδα πιάνει πουρί;Πρέπει να την καθαρίζω και εάν ναί κάθε πότε;
5) Απο την καμινάδα βγαίνει άσπρος καπνός, είναι λογικό;

Αυτά τα λίγα, ευχαριστώ για τον χρόνος σας παιδιά.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by celestial_penso.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #63854 από celestial_penso
Απαντήθηκε από celestial_penso στο θέμα Primus 45

ΠΑΠΑΣ έγραψε: Σχετικα με τι θεμα της επιστολης το σκεφτηκα κι εγω.Το θεμα ειναι πολυ σοβαρο και μας αφορα ολους.Πρεπει να κινηθουμε ολοι μαζι και ειμαστε αρκετοι εδω μεσα.

Εάν δεν πάρει υπεύθυνη θέση για τον καπνό στο σιλό η εταιρία εγώ θα τους ξετινάξω, όποιος θέλει ακολουθεί!
Είπαμε να στηρίξουμε τις Ελληνικές εταιρίες αλλά μην μας πηδ΄$%ν κιόλας!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.308 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ