Primus 45

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #62762 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Primus 45
Ειρήνη υμίν! Χριστούγεννα γαρ!

Ξεσπάστε στα "μαστόρια" και τους αεριτζήδες, όχι στους υπόλοιπους χρήστες!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": papg, PRIMUS 45

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #62763 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Primus 45
Παίδες και εγώ δεν αντέχω...

το τί ακούω καθημερινά δεν λέγεται...
έχω γίνει γραφικός να γκρινιάζω συνέχεια αλλά το επίπεδο είναι τραγικά χαμηλό...

αυτό που λέει ο Γρηγόρης είναι πραγματική περίπτωση...και δυστυχώς καθημερινή: άλλη μία: Βίλα στην Εκάλη με πισίνες και όνυχες...ντρέπεσαι να πατήσεις...και στο λεβητοστάσιο είχε έναν λέβητα πετρελαίου με τα καλώδια σκόρπια και τον δούλευε στους 35 για να μήν του καίει... του λέω βάλε έναν λέβητα πέλλετ αυτόματο πλήρως και μου απαντάει όχι, θα βάλω πυρήνα για να είναι οικονομικό (ξέρεςι τί έξοδα έχει το range Rover σε κάθε service έλεγα από μέσα μου...)

Αλλο...Χθές πήγα σε πελάτη ο οποίος θα βάλει τον λέβητα μόνος του (ο Θεός βοηθός...!!) και δεν έχει ιδέα μουσικής...το μόνο που ξέρει είναι να βιδώνει σωλήνες...του λές για δοχείο διαστολής και ψάχνει το παλιό του λεβητοστάσιο να δεί που είναι για να το αντιγράψει...

Οσο για τους εγκαταστάτες, τους καλείς για σεμινάρια εκπαίδευσης και δεν έρχονται...και όταν έρχονται κάποιοι κάνουν τους ξερόλες...μα ποιός τα ξέρει όλα για να έιναι τόσο υπεράνω? και εγώ μαθαίνω από τον Γρηγόρη και τον κάθε υδραυλικό, και εκείνος από εμένα...αλλά όταν νομίζεις ότι τα ξέρεις όλα, δυστυχώς δεν θέλω να συνεργάζομαι μαζί σου πλέον αγαπητέ...νησάφι πιά...με την πρώτη λαλακία, παίρνουν τηλέφωνο και σου κάνουν τους καμπόσους...και όταν πείς ότι στα είπα αυτά, τότε στο κλείνουν κιόλας...

όλα λοιπόν συντελούν...από την μία έχεις πελάτες που δεν έχουν λεφτά και νομίζουν ότι όλοι τους κλέβουν, από την άλλη έχεις τεχνίτες που δεν ξέρουν την δουλειά τους και δεν θελουν και να την μάθουν αλλά ταυτόχρονα "δαγκώνουν" τον πελάτη με φτηνοδουλειές πολύ κακής ποιότητας, και τέλος έχεις εμάς τους κατασκευαστές ή εμπόρους να πουλάμε φύκια για μεταξωτές κορδέλες... το αποτέλεσμα το βιώνετε/βιώνουμε καθημερινά: ΜΠΑΧΑΛΟ!!!

ΥΓ: δεν ανέφερα το κράτος γιατί απλά δεν υπάρχει...ότι κάνουμε μόνοι μας. και εδώ ταιριάζει αυτό που έλεγε ένας συμφουομίτης στην υπογαφή του: δεν ψηφίζω κανένα Φούστη...μπουρδέλο τα κάνω και μόνος μου...


ΘΕΜΑ: "Σημεία και τέρατα" εγκαταστατών, μαστόρων και καταναλωτών!!!
Αυτο ειναι
Πεστα χρυσοστομε
Λαθος Πεστα egglezos

Γιατι οταν τα λεω εγω δεν ειναι καλα


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #62765 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Primus 45

DOOM_NX έγραψε: Ειρήνη υμίν! Χριστούγεννα γαρ!

Ξεσπάστε στα "μαστόρια" και τους αεριτζήδες, όχι στους υπόλοιπους χρήστες!

Ποιο δικαιο
Συμφωνώ ...!!!


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #62768 από ΠΑΠΑΣ
Απαντήθηκε από ΠΑΠΑΣ στο θέμα Primus 45
Εγω δεν καταλαβα ακομα υπο ποιες συνθηκες εγινε η επιστροφη φλογας.Ετσι στα καλα καθουμενα κι ενω δουλευε ο κοχλιας γυρισε η φλογα στο σιλο?Κακως ο φιλος demis78 δεν πηρε αμεσως τη Mavil να τους πει τι γινεται ρε αγορια θα καουμε στα καλα καθουμενα.Ασχετα τι θα ελεγαν και τι θα εκαναν αυτοι.Εγω τους παιρνω απο το πρωι, αλλα μαλλον πηγαν για σκι στη Βασιλιτσα.

Νικο (PRIMUS 45) ηρθε ο ηλεκτολογος οι ασφαλειες ειναι ενταξει απλα καπου δεν κανει επαφη η πλακετα.Μπορει να φταιει και η θερμικη ασφαλεια ειπε. Εβγαζε κανονικα την ενδειξη OFF μολις εσμπρωχνε τη πλακετα να μπει στη θεση της εσβηνε.Τελικα μετα απο πολλα μπινελικια και χριστοπαναγιες (ημαρτον μερες που ειναι) καταφερε και βιδωσε τον πινακα στη θεση του.Αναψε κανονικα ο λεβητας για λιγο αλλα μετα καθως εδωσε ο κοχλιας απο τον κραδασμο μαλλον εβησε και τωρα ειμαι στο πετρελαιο.Γμτ τη γκαντεμια μου ουτε μηνα δεν εκλεισε!

Καλες γιορτες σε ολους!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #62769 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Primus 45

PRIMUS 45 έγραψε:

ΠΑΠΑΣ έγραψε: Ειχα σβησει το λεβητα χθες και δουλεψα το πετρελαιο.Σημερα τωρα ανοιγω το διακοπτη ON OFF αλλα ο πινακας δεν βγαζει καμμια ενδειξη .Τι μπορει να συμβαινει?

Λοιπον ΠΑΠΑΣ ανοιξε τισ 4 βιδες μπροστα στον ηλεκτρονικο πινακα αστο να πεσει
μπροστα και δεξια πισω εχει μια ασφαλεια 7 αμπερ την αλλαζεις και το βαζεις
στην θεση του με προσοχη το βιδωνεις!!!!!!
Περνεις 5-6 ασφαλειες για να εχεις.
Προσοχη κλεισε το ρευμα απο τον πινακα των κεντρικο

ΠΑΠΑΣ ΤΙ σου ειπα να κανεις με προσοχη να το βιδωσεις


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #62772 από ΠΑΠΑΣ
Απαντήθηκε από ΠΑΠΑΣ στο θέμα Primus 45

PRIMUS 45 έγραψε:

PRIMUS 45 έγραψε:

ΠΑΠΑΣ έγραψε: Ειχα σβησει το λεβητα χθες και δουλεψα το πετρελαιο.Σημερα τωρα ανοιγω το διακοπτη ON OFF αλλα ο πινακας δεν βγαζει καμμια ενδειξη .Τι μπορει να συμβαινει?

Λοιπον ΠΑΠΑΣ ανοιξε τισ 4 βιδες μπροστα στον ηλεκτρονικο πινακα αστο να πεσει
μπροστα και δεξια πισω εχει μια ασφαλεια 7 αμπερ την αλλαζεις και το βαζεις
στην θεση του με προσοχη το βιδωνεις!!!!!!
Περνεις 5-6 ασφαλειες για να εχεις.
Προσοχη κλεισε το ρευμα απο τον πινακα των κεντρικο

ΠΑΠΑΣ ΤΙ σου ειπα να κανεις με προσοχη να το βιδωσεις


Ο ηλεκτρολογος με προσοχη το εβαζε στη θεση του αλλα καπου εχει προβλημα επαφης επαφη και δεν μπορεσε να το βρει. Τυχαια μαλλον οπως το βιδωσε εφτιαξε για λιγο, αναψε για 5-10 λεπτα και μετα εκλεισε χωρις καμμια ενδειξη παλι στον πινακα. Εγω την να πω δεν εχω ιδεα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.268 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ