Primus 45

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #62197 από G.A..34
Απαντήθηκε από G.A..34 στο θέμα Primus 45

mavil34 έγραψε: 120+ φπα τσουβαλιασμένο σε 27άκιλα. Δεν έχω κάψει άλλο πυρηνόξυλο, αλλά το συγκεκριμένο καίει αρκετά καλά. Δεν έχω πρόβλημα. Φυσικά προτειμώ να καίω σε κάθε γέμισμα δεξαμενής 2 τσουβάλια πέλλετ και το υπόλοιπο πυρηνόξυλο. 'Εχω πιο γρήγορο αποτέλεσμα ως προς την θερμοκρασία.[/quote





καλημερα mavil34.μπορεισ να μου στειλεις στο e-mail Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. το τηλ σου ή το προμηθευτη. ψαχνω και δεν μπορω να βρω κατι. ή καποιος φιλος απο το forum.

Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by G.A..34.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #62200 από papg
Απαντήθηκε από papg στο θέμα Primus 45

χρηστος8 έγραψε:

dimlyk έγραψε:

demis78 έγραψε: Παιδια σορρυ δεν ειδα αν εχετε αναφερθει σ΄αυτο το θεμα.Εσεις εχετε καπνο στο σιλο των πελλετ?Εγω εχω απο την αρχη απλως πριν λιγες μερες πηρε φωτια ο πατος των πελλετ και η ατμοσφαιρα εγινε αποπνικτικη.Φαγωθηκε και το αφρολεξ που υπαρχει στην πορτα του σιλο και ντουμανιασαμε.Εχετε αντιστοιχη εμπειρια απο τετοιες καταστασεις?Η βοηθεια σας ειναι πολυτιμη. Ευχαριστω


ενημερωσε αμεσα την εταιρεια ...εδω μιλαμε για ασφαλεια κι οχι για εμπειριες




Και τι εγινε ρε Δημητρη;;; ακριβως το ιδιο επαθε πελατης μου...δυο φορες επεστρεψε φλογα στο σιλο, και καλα που ηταν εκει ο ανθρωπος για να την σβησει.

Τρεις φορες ηρθαν ανθρωποι της εταιριας για να εξηγησουν τα ανεξηγητα...μια φταιει αυτο, μια το αλλο.

Μπηκαν ολα απο μενα...tank in tank 750 λιτρα, laddomat, ανοιχτο δοχειο (το ζητησε ο πελατης),καμιναδα 4 μετρα μονωμενη χωρις γωνιες με ταυ καθαρισμου στην βαση του...τι αλλο να κανουμε;;;

Τις ρυθμισεις για πελλετ οι ιδιοι τις εδωσαν.

Ο ανθρωπος απογοητευτηκε τοσο που μετανιωσε για την επιλογη του.

Αν θιγεται καποιος απο τα παραπανω λυπαμαι αλλα ειναι η αληθεια...υπαρχουν τηλεφωνα και διευθυνσεις για εξακριβωση των παραπανω.


Αυτό έλειψε να θίγονται κιόλας πουλάνε ότι νάνε και την πληρώνει ο κόσμος που δεν ξέρει απο που να φυλαχτεί.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #62201 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Primus 45
την επομενη κινηση Χρηστο την ξερεις ποια θα πρεπει να ειναι
και δυστυχως ξερω οτι δεν ιδρωνουν πολλα αυτια ...και σε καθε περιπτωση ειναι ...μη μπλεξεις ...
αλλα αμα μπλεξεις κατι πρεπει να κανεις ...
τουλαχιστον ξεκινας απ τον συνηγορο του καταναλωτη ... κι ενα εξωδικο ... μπας και...


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #62202 από ddt
Απαντήθηκε από ddt στο θέμα Primus 45
τι συστημα κοχλια εχει ο primus και τα κανει αυτα???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #62208 από stefgoon
Απαντήθηκε από stefgoon στο θέμα Primus 45
Καλημερα σε όλους. Νομιζω αυτο που λεει η μαβιλ να κλεινει καλα το καπακι δεν εχει νοημα γιατι αν προσεξετε στις ραφες του σιλο, τουλαχιστον στο δικο μου, υπαρχουν μικρες τρυπιτσες οποτε οτι και να γινει ερμητικα δεν κλεινει. Την πρωτη φορα που εκαψα πελλετ τα χρειαστηκα για τα καλα με τον καπνο που εβγαινε. Το αδειασα και εκανα αναμιξη με πυρηνοξυλο και καπνος τελος. Παρατηρησα επισης οτι στο ξεμισμα, αν τα 75 κιλα ειναι πυρηνας και τα 15 πελλετ καει πολυ καλυτερα και ανεβαζει πιο γρηγορα θερμοκρασιες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #62209 από ΠΑΠΑΣ
Απαντήθηκε από ΠΑΠΑΣ στο θέμα Primus 45

χρηστος8 έγραψε:

dimlyk έγραψε:

demis78 έγραψε: Παιδια σορρυ δεν ειδα αν εχετε αναφερθει σ΄αυτο το θεμα.Εσεις εχετε καπνο στο σιλο των πελλετ?Εγω εχω απο την αρχη απλως πριν λιγες μερες πηρε φωτια ο πατος των πελλετ και η ατμοσφαιρα εγινε αποπνικτικη.Φαγωθηκε και το αφρολεξ που υπαρχει στην πορτα του σιλο και ντουμανιασαμε.Εχετε αντιστοιχη εμπειρια απο τετοιες καταστασεις?Η βοηθεια σας ειναι πολυτιμη. Ευχαριστω


ενημερωσε αμεσα την εταιρεια ...εδω μιλαμε για ασφαλεια κι οχι για εμπειριες




Και τι εγινε ρε Δημητρη;;; ακριβως το ιδιο επαθε πελατης μου...δυο φορες επεστρεψε φλογα στο σιλο, και καλα που ηταν εκει ο ανθρωπος για να την σβησει.

Τρεις φορες ηρθαν ανθρωποι της εταιριας για να εξηγησουν τα ανεξηγητα...μια φταιει αυτο, μια το αλλο.

Μπηκαν ολα απο μενα...tank in tank 750 λιτρα, laddomat, ανοιχτο δοχειο (το ζητησε ο πελατης),καμιναδα 4 μετρα μονωμενη χωρις γωνιες με ταυ καθαρισμου στην βαση του...τι αλλο να κανουμε;;;

Τις ρυθμισεις για πελλετ οι ιδιοι τις εδωσαν.

Ο ανθρωπος απογοητευτηκε τοσο που μετανιωσε για την επιλογη του.

Αν θιγεται καποιος απο τα παραπανω λυπαμαι αλλα ειναι η αληθεια...υπαρχουν τηλεφωνα και διευθυνσεις για εξακριβωση των παραπανω.


Δεν μας ενδιαφερει οποιος και αν θιγεται.Το θεμα ειναι πολυ σοβαρο.Ειχα ακουσει για επιστροφη φλογας,αλλα ειχα την εντυπωση οτι αν λειτουργει συχνα ο κοχλιας και η δεξαμενη εναι γεματη και καλα κλειστη δεν υπαρχει θεμα.Αν το εγραφες αυτο 2-3 μηνες νωριτερα δεν θα επαιρνα το λεβητα.Ποτε εγινε αυτο που λες?Εγω θα μιλησω με την εταιρια μαλλον αυριο (για την ασφαλεια στο σιλο για τον αν θα πρεπει να βγαζει ενδειξη off οταν ανοιγει το καπακι) και θα τους πω οτι υπαρχει θεμα με τη επιστροφη φλογας.Αφου οπως ειπες ανθρωποι της εταιριας πηγαν στο πελατη σου που ειχε το προβλημα ξερουν για τη περιπτωση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.245 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ