Ξύλο: λύση απεξάρτησης από το πανάκριβο πετρέλαιο

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #2415 από γιαννης δελτα

χρηστος8 έγραψε:

γιαννης δελτα έγραψε:

χρηστος8 έγραψε:

γιαννης δελτα έγραψε:

dpas έγραψε:

γιαννης δελτα έγραψε: dpas Μπορεις να κατεβασεις μια φωτο της τριοδης σε παρακαλω.



Σε ευχαριστω dpas. Απο πια θερμοκρασια αρχιζει εγω θελω απο 40 β. κανει αυτη η πρεπει αλλη και ποσο περιπου κοστιζει?


γιαννη εχεις επιδαπεδια;
αν ναι μετα την τριοδη προς την εγκατασταση πρεπει να βαλεις εναν εμβαπτιζομενο υδροστατη ρυθμισμενο στους 45 βαθμους για να επιτηρει την θερμοκρασια.
σε περιπτωση που την υπερβει για καποιο λογο, πρεπει να σου κοψει τον κυκλοφορητη και να σου κλεισει τις ηλεκτροβανες.
μην βασιστεις μονο στην τριοδη χαλανε.

Ευχαριστω Χρηστο. Εχω επιδαπεδια και πρεπει να κατεβω στους 40 βαθμους. σκεφτομε να βαλω δυο φιλτρα πριν την τριοδη.Υπαρχουν τετοια? Φυσικα θα βαλω και εναν υδροστατη σωστη η λυση που λες.



γιαννη αν ειναι να βαλεις φιλτρα να προτιμησεις να τα βαλεις στις εισοδους εξοδους του δοχειου.
ο λογος ειναι οτι το δοχειο δεν εχει επισκεψιμη θυριδα για καθαρισμο.
εκτος αυτου ολα τα νερα μπαινου και βγαινουν απ το δοχειο. ;)

Ευχαριστω Χρηστο για της συμβουλες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #2416 από kostantinos1

miller έγραψε: φιλε αν επιτρεπεται ποσο τον πηρες και ποσο σε πηρε ο υδραυλικος για τη συνδεση?

ΓΥΡΩ ΣΤΑ 3200 ΟΛΑ ΚΑΠΟΥ 1600 Ο ΛΕΒΗΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #2418 από kostantinos1

γιαννης δελτα έγραψε:

miller έγραψε: για αυτονομια εχω 4 ηλεκτροβανες απο τις οποιεσ τη μια την εχω συνδεδεμενη με ενα θερμοστατη επαφης ουτω ωστε μολις παει να κανει υπερθερμανση ανοιγει και εκτονωνεται οποτε ουτε ανοιχτο δοχειο διαστολης ουτε βαλβιδα αυτοματης ψυξης. Τωρα οσο για τις υγροποιησεις που λετε εχω βαλει πριν τον κυκλοφορητη ενα ταφ της esbe το οποιο εχει επανω θερμοστατικη βαλβιδα και δεν αφηνει την θερμοκρασια του λεβητα να πεσει απο τους 65 oC και ουτε παθαινει θερμικο σοκ ολεβητας. Εσυ εχεις τετοιο πραγμα?

Φιλε Miller .Εαν γινει διακοπη ρευματος τι θα κανεις χωρις βαλβιδ α αυτοματης ψυξεις?[/q αν δεν εχει θερμικη και κανα δυο ασφαλιστικα χαιρετισματα στην εξουσια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #2419 από miller
εχω βαλει δυο σκαστρες μια εισαγωγη μια επιστροφη δυο αυτοματα εξαεριστηκα και τον αυτοματο πληρωτη απ'ευθειας στο λεβητα. Διλαδη η βαλβιδα αυτοματης ψυξης τι παραπανω θα κανει? οχι βεβαια πως δεν θα βαλω και βαλβιδα αυτοματης ψυξης απλα τωρα το εχω ετσι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #2422 από kostantinos1

miller έγραψε: εχω βαλει δυο σκαστρες μια εισαγωγη μια επιστροφη δυο αυτοματα εξαεριστηκα και τον αυτοματο πληρωτη απ'ευθειας στο λεβητα. Διλαδη η βαλβιδα αυτοματης ψυξης τι παραπανω θα κανει? οχι βεβαια πως δεν θα βαλω και βαλβιδα αυτοματης ψυξης απλα τωρα το εχω ετσι

δεν χρειαζεται μονο θερμικη βαλε ειναι πιο αμεση εδω χρονια τα δουλεβουμε μονο θερμικη κκαι μια στα τρια και στα 2 μπαρ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #2423 από γιαννης δελτα

miller έγραψε: εχω βαλει δυο σκαστρες μια εισαγωγη μια επιστροφη δυο αυτοματα εξαεριστηκα και τον αυτοματο πληρωτη απ'ευθειας στο λεβητα. Διλαδη η βαλβιδα αυτοματης ψυξης τι παραπανω θα κανει? οχι βεβαια πως δεν θα βαλω και βαλβιδα αυτοματης ψυξης απλα τωρα το εχω ετσι

Αν γινει διακοπη ρευματος φυγε μακρια.............. η ριξε εναν κουβα νερο. :lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.125 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ