Ξύλο: λύση απεξάρτησης από το πανάκριβο πετρέλαιο

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #2348 από χρηστος8

γιαννης δελτα έγραψε:

χρηστος8 έγραψε:

γιαννης δελτα έγραψε:

dpas έγραψε:

γιαννης δελτα έγραψε: dpas Μπορεις να κατεβασεις μια φωτο της τριοδης σε παρακαλω.



Σε ευχαριστω dpas. Απο πια θερμοκρασια αρχιζει εγω θελω απο 40 β. κανει αυτη η πρεπει αλλη και ποσο περιπου κοστιζει?


γιαννη εχεις επιδαπεδια;
αν ναι μετα την τριοδη προς την εγκατασταση πρεπει να βαλεις εναν εμβαπτιζομενο υδροστατη ρυθμισμενο στους 45 βαθμους για να επιτηρει την θερμοκρασια.
σε περιπτωση που την υπερβει για καποιο λογο, πρεπει να σου κοψει τον κυκλοφορητη και να σου κλεισει τις ηλεκτροβανες.
μην βασιστεις μονο στην τριοδη χαλανε.

Ευχαριστω Χρηστο. Εχω επιδαπεδια και πρεπει να κατεβω στους 40 βαθμους. σκεφτομε να βαλω δυο φιλτρα πριν την τριοδη.Υπαρχουν τετοια? Φυσικα θα βαλω και εναν υδροστατη σωστη η λυση που λες.



γιαννη αν ειναι να βαλεις φιλτρα να προτιμησεις να τα βαλεις στις εισοδους εξοδους του δοχειου.
ο λογος ειναι οτι το δοχειο δεν εχει επισκεψιμη θυριδα για καθαρισμο.
εκτος αυτου ολα τα νερα μπαινου και βγαινουν απ το δοχειο. ;)



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #2350 από kostantinos1

miller έγραψε:

kostantinos1 έγραψε: ego exo kanei aytonomies me treis kikloforites se tria diamirismata apo pou eise thelo na se rotiso gia to betilater exeis bali to hlape piso?


απο ορεστιαδα εσυ? το κλαπε οχι δεν το εβαλα αλλα ρυθμισα τα αντιβαρα που εχει με τα παξιμαδια και οταν δεν λειτουργει το βεντιλατερ πεφτει το κλαπε.Λοιπον πρεπει να τα πουμε εχω και εγω καποιες αποριες σχετικα με τα προγραμματα που εχει στον πινακα .

ρωτησε οτι θελεις για τον πινακα οτι μπορω να σε βοηθησω με εσπασε τα νευρα αυτος ο λεβητας αλλα αυτο για τα αντιβαρα που λεσ με ενδθαφερει πολλη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #2361 από drifter
Λοιπόν .. Τα αντίβαρα τα έβαλα και εγώ!
Μία φορά μόνο ειχα πολυ έντονες υγροποιησεις από τα πλάγια του λέβητα!

Πόσες φορες γεμίζεται παιδια το λέβητα? Και σε ποια θερμοκρασία έχετε τα νερά?

Για το πανελ , ρωτηστε ότι θέλετε!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #2369 από miller

drifter έγραψε: Λοιπόν .. Τα αντίβαρα τα έβαλα και εγώ!
Μία φορά μόνο ειχα πολυ έντονες υγροποιησεις από τα πλάγια του λέβητα!

Πόσες φορες γεμίζεται παιδια το λέβητα? Και σε ποια θερμοκρασία έχετε τα νερά?

Για το πανελ , ρωτηστε ότι θέλετε!


οι υγροποιησεις ηταν σιγουρα απο τα ξυλα σου γιατι σε εμενα δεν εχει κανει τιποτα λογω του οτι ειναι ξερα γυρω στο 11 με 12%. Τον εχω ρυθμισμενο στους 67 και εχω βαλει εναν αισθυτηρα επαφης μολις ανεβασει στους 90 ανοιγει μια ηλεκτροβανα και πεφτει κατ'ευθειαν η θερμοκρασια στους 82 οπου και μενει σταθερη. Τωρα για το πανελ θελω να μαθω αν μπορω να συνδεσω κατ'ευθειαν επανω του το θερμοστατη του χωρου και επισης τη δουλεια κανει εκεινο το ξεχωριστο κλαπε που δεν ηταν επανω στο βεντιλατερ? κωνσταντινε και drifter εσυw απο που εισαστε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #2371 από drifter
θερμοστατη μπορεις να τον συνδεσεις στο πίσω μέρος του λέβητα.

Πρόσεξε όμως δεν θέλει τάση απλά να ανοιγει και να κλεινει μια επαφή! Για να μην την πατήσεις όταν ειναι ανοικτή η επαφή τότε θεωρει πως εχει "πιασει" θερμοκρασία. Συνδεεται δηλαδή σε κανονικά κλειστή επαφή!

Περισσότερα το βραδακι....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #2376 από kostantinos1

miller έγραψε:

drifter έγραψε: Λοιπόν .. Τα αντίβαρα τα έβαλα και εγώ!
Μία φορά μόνο ειχα πολυ έντονες υγροποιησεις από τα πλάγια του λέβητα!

Πόσες φορες γεμίζεται παιδια το λέβητα? Και σε ποια θερμοκρασία έχετε τα νερά?

Για το πανελ , ρωτηστε ότι θέλετε!


οι υγροποιησεις ηταν σιγουρα απο τα ξυλα σου γιατι σε εμενα δεν εχει κανει τιποτα λογω του οτι ειναι ξερα γυρω στο 11 με 12%. Τον εχω ρυθμισμενο στους 67 και εχω βαλει εναν αισθυτηρα επαφης μολις ανεβασει στους 90 ανοιγει μια ηλεκτροβανα και πεφτει κατ'ευθειαν η θερμοκρασια στους 82 οπου και μενει σταθερη. Τωρα για το πανελ θελω να μαθω αν μπορω να συνδεσω κατ'ευθειαν επανω του το θερμοστατη του χωρου και επισης τη δουλεια κανει εκεινο το ξεχωριστο κλαπε που δεν ηταν επανω στο βεντιλατερ? κωνσταντινε και drifter εσυw απο που εισαστε?

ο λεβητας εχει αυτοματο συστημα που ανοιγει τον κυκλοφορητη οταν πιασει του 95 βαθμους τωρα βεβαια δεν ξερω ποσα διαμερισματα εχεις αυτονομιες, οσο για το κλαπε βοηθαει τουσ στροβιλισμους και δεν σου βγαζει καπνο οταν ανοιγεις την πορτα κανει πολλη δουλεια εκεινο το πραγμα αλλα ο αντιπροσωπος εδω δεν ξερει που πανε τα πεντε και δεν εχω κανει τιποτα εκει πισω ουτε αντιβαρα και παιρνει αρκετο αερα και μου καιει τα ξυλα ,ειμαι απο γιαννιτσα βαζω περιπου 5 φορες ξυλα αλλα οχι γεματο το λεβητα επειδη μου καιει τα ξυλα ασκοπα απο πισω και ζεσταινω 3 διαμερισματα 85 μετρα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.120 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ